мами в Италия?

  • 30 143
  • 385
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6 167
Добре дошли! Ето ни и нас! Живеем в Италия и тук споделяме всякакви въпроси, свързани с живота и интеграцията в италианското общество.

Очакваме да включим и още жени живеещи в  Италия и посещаващи нашата темичка, пълна с много добро настроение, дух на взаимопомощ и приятелство!



МАМИ В ИТАЛИЯ[/b]




Или иначе казано:

piccolina - Valsolda (Lombardia)
mamma italiana - vicino a Bergamo (Lombardia)
mcdirock - Lissone (Lombardia)
Bimba24 - Desenzano del Garda (Lombardia)
Zai4enze - Trieste (Friuli Venezia Giulia)
lenilaf - Forli' (Emilia Romagna)
Bella13 - Livorno (Toscana)
Medea - Arezzo (Toscana)
Само Вески - vicino a Roma (Lazio)
gato - ? Roma (Lazio)
dessita - Napoli (Campania)


Цитат
годаря! Peace

Последна редакция: вт, 14 фев 2006, 13:39 от lenilaf

# 1
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Здравейте, отскоро живея в Италия, ще се радвам да разбера дали във форума има жени живеещи в Италия. Интересуват ме и всякакви мнения , свързани с интегрирането в италианското общество и начин на живот!
Благодаря! Peace

Ето ме  Grinning Живея в Северна Италия. Ти къде си? Има и оЩе мами в Италия,надявам се да се обадят  newsm78

# 2
  • Мнения: 1 545
Здрасти и от мен, аз съм в Неапол. Ти къде си точно? Много зависи в коя част на Италия си, защото е доста различно всичко, и начина на живот, и хората, та и интегрирането е различно

# 3
  • Мнения: 6 167
СУПЕЕЕЕЕЕЕЕР! Все едно получих от морето шишенце с бележчица))
много се радвам!
аз живея близо до Болония.
Предстои ми да се омъжа следващия месец,
но съм доста неподготвена за търсене на работа и език ( защото от училище не съм говорила италиански)  , та предстои да се запиша и на курс.
ядосвам се че повечето сайтове са на италиански , а не на английски и не мога много добре да се ориентирам.....
също така сайтове за работа....
в момента тренирам шофиране по улиците и елементарни неща, като пазаруване , правилно паркиране ( че аз от София си паркирам където си искам))) Party
прави ми впечатление, че тия хора си пият кафето със скоростта на светлината, непрекъснато ядем паста - тортелини,  равиоли и тн. как не са по 300 кила тия хора не знам))
бихте ли ми казали как стои в-са със здравното осигуряване след брака ( т.е след като получа разрешение за престой за семейство?) Защото сега съм със застраховка и разрешение за престой за туризъм до сватбата...
каквото и да ми разкажете ще ми е полезно)
че ние сме на крилата на любовта и не сме много в час  Joy
  bouquet

Последна редакция: пн, 09 яну 2006, 13:17 от lenilaf

# 4
  • Italia
  • Мнения: 4 492
СУПЕЕЕЕЕЕЕЕР! Все едно получих от морето шишенце с бележчица))
много се радвам!
аз живея близо до Болония.
Предстои ми да се омъжа следващия месец,
но съм доста неподготвена за търсене на работа и език ( защото от училище не съм говорила италиански)  , та предстои да се запиша и на курс.
ядосвам се че повечето сайтове са на италиански , а не на английски и не мога много добре да се ориентирам.....
също така сайтове за работа....
в момента тренирам шофиране по улиците и елементарни неща, като пазаруване , правилно паркиране ( че аз от София си паркирам където си искам))) Party
прави ми впечатление, че тия хора си пият кафето със скоростта на светлината, непрекъснато ядем паста - тортелини,  равиоли и тн. как не са по 300 кила тия хора не знам))
бихте ли ми казали как стои в-са със здравното осигуряване след брака ( т.е след като получа разрешение за престой за семейство?) Защото сега съм със застраховка и разрешение за престой за туризъм до сватбата...
каквото и да ми разкажете ще ми е полезно)
че ние сме на крилата на любовта и не сме много в час  Joy
  bouquet



Хе хе,зна4и ти си на средата на пътя между мен и Десита Wink
Аз съм в Милано.
Ще ти пиШа по_ подробно утре,заЩото в момента съм на работа и надни4ам тук с едно о4е. Wink Hug

# 5
  • Мнения: 714
здравей и от мен!  Hug
добре дошла в страната на пастата и еспресото  Mr. Green
аз живея близо до макдирокчето, което ми напомня че не съм я чувала сума време, което сега смятам да направя  Simple Smile
ще се радвам да мога отговоря на всичките ти въпроси що се отнася до живота тук, документи, здравно осигуряване и т.н.
ако искаш пиши ми на лични.
според мен първите месеци няма да ти е скучно  Sunglasses не само що се отнася до паркингите, кафенетата и т.н.
а иначе, желая ви да сте винаги на крилете на любовта и да имате прекрасна и незабравима сватба  Simple Smile

# 6
  • София
  • Мнения: 1 633
За да не пускам нова тема, ще питам тук. Дано авторката на темата не се сърди Wink

Моля кажете ми място в Италия (ако може в Рим) от където може да се купи българско сирене.
Благодаря предварително.

# 7
  • Мнения: 6 167
Ha)) въпросът за сиренето силно ме вълнува и мен))

Благодаря на всички ви) много се радвам, че намерих хора, с които да си говоря!

мамма италиана - благодаря ти , ще ти пиша на лични разни 'документални въпроси'))

благодаря и за чудесните пожелания!

до скоро  bouquet

# 8
  • Мнения: 1 545
Ами за Рим не знам, сигурно има някъде, ама ще са по-запознати живеещите в Рим. ЗА тук например знам, че има една българка, която два дена в седмицата продава български вестници близо до гарата. На нея като й поръчаш, ти носи и сирене, кашкавал, боя за коса и каквото още се сетиш от България.
lenilaf, залягай над италианския, че тукашните са мноооого скарани с чуждите езици, и даже и да намериш някой, който говори английски, то бая ще се поизпотиш да го разбереш - акцента им е ...... :oops
ЗА здравното осигуряване - трябва просто да отидеш в местното АЗЛ и да си извадиш здравна книжка (става с пермесото за соджорно) при което си избираш и личен лекар. А, и кодиче фискале трябва да им представиш.
Ако имаш и други въпроси, ще се радвам и аз да помогна.
Чао за сега

# 9
  • Мнения: 714
За да не пускам нова тема, ще питам тук. Дано авторката на темата не се сърди Wink

Моля кажете ми място в Италия (ако може в Рим) от където може да се купи българско сирене.
Благодаря предварително.

пак аз да се намърдам .... като фенка на сиренето  Wink
ако наблизо до вас има някъде INS супермаркет, оттам си купувам вакуумирани парчета гръцко фета сирене. (чувам вече разярените ви протести  Mr. Green ) защото говорите за българско бяло сирене.
гарантирам ви, че на вкус разлика няма!!
Парчетата са по 200г и са отпред със син фон с един монах, който държи едно агънце.
струват 1,49 евро, пише Feta Dionis.
Да ви е сладко  Simple Smile

# 10
  • Мнения: 3 425
Здравейте и от мен аз пак със закъснение   Crazy

Добре си дошла  Hug

Аз съм в Ливорно  Flutter
Каквито въпроси имаш ...давай...аз бях оста досадна в началото,но ме изтърпяха  Whistling
Това с паркирането ми е познато!?Аз така и не разбрах докога можем да караме с бг книжките,но не ми се е налагало още да шофирам!
За здравното...хм при мен бе6е малко по различно....аз дойдох бреми и гинеколога ми написа RICHIESTA(жърху една от листовките,които се ползват за безплатните лекарства или изследвания) и ме прати в Distretto на USL...там срещу бележката,че съм поискала пермессо(не ми бе6е излязло даже) и бележката от доктора ми извадиха STP(страниеро темпоранео П-то не се се6там)...а ако имаш пермесо отива6 ж УЗЛ и ти издават книжка...намисли си и доктор,защото веднага те питат кой избира6! Аз бях бреми в 7ми месец като пристигнах и трябваше всичко да се случва бързо,за да не родя пред нас  Joy ..ааа и после ако си бреми пак в Дистретто-то ти вадят Здравна книжка на бременността(май така беше?!)
Как обясних...ужас,но бебко се събуди и бързам  #Crazy

4ао засега...ще следя темичката;)

# 11
Добре дошла Hug
Няма страшно италянския е лесен барзо ще го научиш  Grinning
Аз сам от Триест Flutter
Тук сам от 8 години ако мога да  помогна ще се радвам Peace
Аз карах с българска книжка първата година после изкарах италянска Whistling
А за сиренето тук само грацка фета и кори за баница  грацка  Thinking

# 12
  • Мнения: 6 167
Hii otnovo,
suzalljavam che na latiniza pisha..
ami az opredeleno shte potursja tva sirene, vupreki che nie tuk maj njamame INS , obache ima edno LIDL, koeto e super zapadnalo, no puk e pulno s gotini raboti, kato turshii razni...namerih az edno kiselo mljako, koeto go dokarva na kiselo mljako. kazva se naturis i e cjalata sinja i zelena kutijka.

 v obshti liniii ostava ni da izjasnim ot kude da vzemem fini kori i sme ja opekli banizata))))))  chef

Blagodarja za info'toi za zdravnoto osigurjavane.

Iskam da popitam verno li e che ot 70ìtte godini tuk ne se vzima familiata na muza ??? kak stoi tozi v-s.
kazvat che ako vzema negovata familia shte imam problemi v BG???   bouquet

# 13
  • Мнения: 6 167
Аз карах с българска книжка първата година после изкарах италянска ...

Zaj4enze, da popitam, kato kazvash izkarah italianska, imash predvid che
izkarala nanovo kurs za shofjor, izpit. etc...? ili ima po-prjak put?

 Flutter

# 14
  • Мнения: 236
Гледай ти, къде та намира твойта приятелка от Австрия.  Laughing Лени, ама много се гордея с теб. Щото си много в час и бързо ще се справиш с тая интеграция и тия италянци.
Според новите правила за ЕС с чужда книжка можеш да караш 6 месеца след като се установиш в съответната страна от ЕС. След това за съжаление се налага да караш приравнителен изпит.
Айде пиши ми! Имаш много цунки от мен и от Николчето  Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт