Отопление на бебешка стая

  • 7 449
  • 34
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 120
Здравейте, темата за къпането ме накара да се замисля за отоплението на стаята на бебчо, когато се появи на бял свят. Живеем в къща и се отопляваме на дърва и въглища. Обаче когато се появи бебчо ми се струва че този вариант няма да е удачен - едно че малко или много стаята се задимява, пада пепел при смяна на печките и май трудно ще се поддържа постоянна температура...
Какво мислите ... дали си заслужава да си вземем климатик за стаята на бебчо? (тя всъщност ще е нашата стая в началото)

# 1
  • София
  • Мнения: 10 309
Ние сме в апартамент с парно, но тъй като не се знае кога ще го пуснат купихме маслен радиатор. Мисля, че от страна на сигурността е най-удачния вариант. Имаме духалка, която ние преди ползвахме, но не бих я оставила да работи цяла нощ при бебка(тя спи отделно).

# 2
  • Варна
  • Мнения: 2 133
И в другата тема писах - не харесвам климатиците. Стаята на бебока ще я отопляваме се с маслен радиатор. Не знам защо, ама и на мен нещо духалките не ми се виждат най-удачен вариант за бебешката стая. Но все пак бих ги предпочела пред климатик Simple Smile
Може би трябва да се помисли за овлажняването на въздуха през зимата, досега не сме го имали тоя проблем.

# 3
  • Мнения: 120
Откъм икономична гледна точка климатика е по-добре, тъй като консумираната мощност съпоставена с отоплителната е около 3-4 пъти по-малка т.е. ако топли колкото печка от 3.5 kW, ще консумира около 0.9 kW, пък и доколкото знам се грижи за влажността и йонизирането на въздуха.
Повече ме притеснява дали изобщо да минаваме на такъв вариант и дали мислите че печката на дърва и въглища може да навреди на бебчо ..  Simple Smile

# 4
  • Мнения: 768
За бебетата най-добрата стайна температура е максимум 19-20 градуса.
 Така е написано вьв всички справочници и така ми казаха на изписването от болницата.
Не бива да се дьржат на много топло, защото лошо спят и даже в началото след раждането е направо опасно че могат да се задушат ако температурата е много висока и вьздуха сух.
Ние миналата година се отоплявахме с радиатори на ток които се изключваха при определена температура. На мен лично ми беше все хладно, но като гледах температурата под 17 градуса рядко падаше, а и бебка много добре се чувстваше и не е настивала нито ведньж.
Иначе и аз сьм чувала за различни увлажнители и йонизатори на вьздуха, даже миналата година разглеждах такива в магазина. Били много полезни за бебетата, ама не сьм пробвала такова нещо.
 Ако намерите нещо на изгодна цена от сорта може и да купите поне ще сте сигурни че вьздуха в стаята на бебето ще е чист.
Иначе за климатиците все повече се твьрди че са вредни и разпространители на бактерии и т.н.
Е за охлаждане в много топли страни са жизнено необходими, ама за затопляне май не били най-подходящите.....

# 5
Маслен радиатор е много добра идея.

Моята приятелка има печка, нещо като камина, в нея се слагат дърва, а са прокарали в цялата къща радиатори и тръби, по които тече вода загрята от печката с дърва. Не знам как се казва тази технология и затова го обясних объркано. Един вид локално парно, но всичко се намира само на техния етаж.

Климатикът също е много добра идея, но хубавият климатик, който пречиства въздуха, а не само върти прахта.

Бебето не е имало проблеми с печката с дърва.

# 6
  • Мнения: 3 569
Аз пък знам, че не е хубаво в стаята на бебето да работи климатик...

# 7
  • Мнения: 120
Проблема е че във всяка стая имаме отделна печка с дърва и въглища. Ако е радиатор няма да има проблем, обаче така всяка печка се зарежда всекидневно, а който се е топлил по този начин знае че пада пепел, понякога може да позадими малко и т.н., а това ме притеснява, защото със сигурност няма да е добре за бебчо.
Ако ще взимаме климатик със сигурност няма да жалим пари и ще вземем нещо качествено, защото здравето на бебо е от първостепенна важност.

# 8
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 819
Аз съм 'за' климатика. Миналата седмица си сложихме 17-ка, с която ще отопляваме хола (той е малък) и от там - спалнята, която е свързана с врата към него. Така в основното помещение ще е 24-26 градуса, а в спалнята 21-22.

# 9
  • Мнения: 344
Ама ти кога ще раждаш? Kато ти гледам лентичката ти докато родиш тя зимата ще е свършила. Какви печки? Климатик е добър вариант при положение че не е включен постоянно и не духа срещу бебето. А ако все пак решите да останете на вариант печка, помисли как ще регулираш Т.

# 10
  • Мнения: 120
Правилно, ще е свършила тази зима, обаче догодина пак ще дойде зимата  Simple Smile  А ние обичаме да планиране нещата, пък и климатика не е нещо, което да се купува с малко пари  Simple Smile
Освен това и лятото не се знае колко ще е горещо, а бебчо трябва да се роди в края на май.
Опитвам се да мисля за бъдещето ..  Simple Smile

# 11
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Bounce
според мен не е правилно да пускаш климатик на новородено, независимо колко е топло през лятото. По-добре да пусне завеси и да отвориш прозореца да се проветри.

# 12
  • Мнения: 5 228
При много ниски температури обаче климатика не върши работа - повечето замръзват, но не знам - сигурно има някои, които са подходящи и за ниски температури.

# 13
  • Мнения: 6 206
И аз съм за климатика.
Цял свят друго не знае. Ние пак ли се извъдихме най-добросъвестните?
Помня лятото как се коментираше климатика за студеното тук. И какво казваха чужбинските мамки. А мойта  детска сестра, не, та не. После попрочетох малко и взех аз акъл да й давам.

# 14
  • Мнения: 120
Освен замърсяването от печката, другия проблем е осигуряването на постоянна температура и затова си мисля за климатик.... обаче още не съм сигурна че е правилно решение.
При всички случаи бебето и климатика ще са на противоположни места в стаята.  Simple Smile

# 15
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 819
Щом не духа в бебето - няма проблем. Климатика е добро разрешение. И икономично.

# 16
  • Мнения: 189
A някой знае ли нещо повече за тези конвекторни и лъчисти радиатори, които са ги напускали по магазините? Удачно ли е да се използват в бебешка стая? Те също са доста икономични.

# 17
Za la4iastite radiatori neznam no edin maslen 6te ti svar6i rabota nie zasega ste se toplim s 4udoto no kato se rodi bebeto s maslen radiator6te se otopliavame i do kolkoto za ovlajniavaneto na vazduha kan4e svoda varhu radiatora sa6to var6i rabota !!! cold

# 18
  • Мнения: 717
аз отоплявам едната стая с климатик, а другата с духалка засега. И от двете съм доволна, само дето климатика е по-икономичен. И за двете, разбира се, гледам да не духат в бебето.

# 19
  • Мнения: 390
Цитат на: TopCat
Маслен радиатор е много добра идея.
НАЙ-ДОБРИЯ ВАРИАНТ АКО МОЖЕШ ДА СИ ГО ПОЗВОЛИШ


Климатикът също е много добра идея, но хубавият климатик, който пречиства въздуха, а не само върти прахта. - не, няма климатик който причиства въздуха, но има антибактериални филтри, задължително е ако ще има бебе в стаята, и озонатор, ама то май за всички видове отопление е задължителен

момичета, според мен климатика е най-енергоспестяващ и много е лесно с него де се поддържа темперетурата постоянна, не мисля че печка с дърва може да навреди, ноооо ... сечи дърва, зареждай печка, почиствай после от пепел и пак пълни и ... аз лично не бих желала и ТОЗИ ангажимент, не е за мен това и много е важно да бъде монтиран така, че да не прави течение на бебето, има и модели със специална праграма "бебе", но не мога да ви кажа на коя марка бяа

# 20
абе хора Simple Smile
по цял свят хората живеят с климатици и всички бебета са ок. ако сте в Флорида, какво ще правите? а в болницата докато бях да раждам, няма да ви обяснявам как работеха климатиците. тук в бг все още ни тресат бабешките деветини (някои от които са си много хубави де  Wink )
въпроса е да не духа директно върху бебешока и всичко е ок.
според мен печка с дърва и въглища е много по-опасна защото отделя един куп сажди и вредни съставки (предполагам!?)

# 21
  • Мнения: 120
Цитат на: Dani34
абе хора Simple Smile
по цял свят хората живеят с климатици и всички бебета са ок. ако сте в Флорида, какво ще правите? а в болницата докато бях да раждам, няма да ви обяснявам как работеха климатиците. тук в бг все още ни тресат бабешките деветини (някои от които са си много хубави де  Wink )
въпроса е да не духа директно върху бебешока и всичко е ок.
според мен печка с дърва и въглища е много по-опасна защото отделя един куп сажди и вредни съставки (предполагам!?)


Именно - точно заради саждите и пушека се притеснявам и търся алтернативи ....

# 22
  • Мнения: 5 228
Освен саждите е доста трудоемко, да не говорим колко е неприятно през нощта да се занимаваш с такава печка - имам на вилата, та говоря от опит. Освен това естествено не можеш да регулираш бързо температурата, а трябва да чакаш да изстине, ако е много топло, или да се разгори, ако е студено. . . Абе най-неподходящият вариант според мен са печките с дърва.

# 23
Цитат на: Sim
При много ниски температури обаче климатика не върши работа - повечето замръзват, но не знам - сигурно има някои, които са подходящи и за ниски температури.

Инверторните климатици работят до -20-25 градуса.

# 24
  • Мнения: 1 517
Тук всички се топлят масово на дърва (цяло лято ми бръмчаха с триони пред блока  Imp ), а вие за климатици се разправяте!  Simple Smile  (Това малко на шега).
Ние мислим да се отопляваме с радиатор, включен в специално устройство, на което се задава определена Т и той нагрява само до нея. Не знам как се казва, свекър ми го намери от някъде. Но пак не вярвам да плащаме малко ток.  Rolling Eyes

# 25
  • Мнения: 2 529
Цитат на: boo
Аз съм 'за' климатика. Миналата седмица си сложихме 17-ка, с която ще отопляваме хола (той е малък) и от там - спалнята, която е свързана с врата към него. Така в основното помещение ще е 24-26 градуса, а в спалнята 21-22.


Taка е и при нас. На първия етаж имаме климатик, който отоплява пряко всекидневната, трапезарията и кухнята, които са свързани без врати и още една стая, която е с врата и там обикновено спи и си играе бебчо през деня. Поддържаме посочените от Буу температури, днес особено цял ден работи климатика. Горе в спалнята ни, където спи и бебето през нощта, е по-хладно. По принцип обаче сме на парно и сега като го пуснат, ще пускам на климатика само функцията за озониране и овлажняване...  
Според мен климатикът е добро решение, имаме го от две години. Важно е да се почиства редовно и да не се пуши в помещението, така че ако в къщата има пушачи, да забравят...

# 26
  • Мнения: 830
Климатика е добро решение - ще повторя и аз ! Голямото ми дете се роди март месец . Вече имахме монтиран климатик В СТАЯТА НА БЕБЕТО . Щом почнаха жегите , си работеше нон-стоп . Ама що приказки изприказваха бабите , и то съседките ! Как ще го "уморя" Laughing  Живо и здраво си е детето ! За 3 години и половина , само веднъж е боледувала сериозно .
Сега сме в друго жилище и не е в детската . Докато пуснат парно го ползвам за отопление - много съм си доволна . Никакви проблеми .
Да не мислите ,че е някой супер модерен климатик - най-прост , сплит -система , Осака . Ама за други характеристики - не питайте  Embarassed

# 27
  • Мнения: 2 006
Цитат на: Ружа72
За бебетата най-добрата стайна температура е максимум 19-20 градуса.
 Така е написано вьв всички справочници и така ми казаха на изписването от болницата.
Не бива да се дьржат на много топло, защото лошо спят и даже в началото след раждането е направо опасно че могат да се задушат ако температурата е много висока и вьздуха сух.
Ние миналата година се отоплявахме с радиатори на ток които се изключваха при определена температура. На мен лично ми беше все хладно, но като гледах температурата под 17 градуса рядко падаше, а и бебка много добре се чувстваше и не е настивала нито ведньж.
Иначе и аз сьм чувала за различни увлажнители и йонизатори на вьздуха, даже миналата година разглеждах такива в магазина. Били много полезни за бебетата, ама не сьм пробвала такова нещо.
 Ако намерите нещо на изгодна цена от сорта може и да купите поне ще сте сигурни че вьздуха в стаята на бебето ще е чист.
Иначе за климатиците все повече се твьрди че са вредни и разпространители на бактерии и т.н.
Е за охлаждане в много топли страни са жизнено необходими, ама за затопляне май не били най-подходящите.....
С две ръце подкрепям това мнение  friendship

# 28
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Аз имам един въпрос малко встрани от темата.
Пролетта сложихме климатик, но не сме наясно със всички функции. Всички климатици ли овлажняват въздуха? Нашия е инвенторен, казаха че ще топли без проблем до -15 градуса.

# 29
  • София
  • Мнения: 194
Здравейте момичета, наскоро открих този сайт и вече съм му голяма фенка...Simple Smile
Сега по въпроса за отоплението - когато аз родих живеех в къща и се отоплявах с маслен радиатор - Имайте предвид, че изсушава много въздуха в стаята. Определено не съм фен на климатика за детска стая.
Ако можете да си направите нещо като локално парно - сега продават камини с водни ризи и ако се прекатрат тръби в останалите стаи, ефекта е супер ...
Само да не забравя - моето дете вече е голямо, но за бебетата е добре да не се гледат на много топло. Моята лекарка каза гледай себе си - ако на теб ти е студено и на него му е студено.
Дано да съм била полезна.

# 30
  • София
  • Мнения: 6 559
И аз съм за варианта маслен радиатор или конвекторна печка, духалката снощи почти цяла нощ работи и сега бебите имат насъбран секрет в гърлото - от сухия въздух Sad  Sad , та ще си капем натриев хлорат в нослетата  Rolling Eyes -оф, чакам парното с нетърпение

# 31
  • Мнения: 17 407
Цитат на: Bounce
Освен замърсяването от печката, другия проблем е осигуряването на постоянна температура и затова си мисля за климатик.... обаче още не съм сигурна че е правилно решение.
При всички случаи бебето и климатика ще са на противоположни места в стаята.  Simple Smile



Ами значи ще духа с/у бебето.А и сигурна,защото са  ли си,че ще можете да спите на климатик- колкото и да хубав и скъп,не е съвсем безшумен.Както виждаш- има противоположни мнения, така че ще трябва сама да решиш.

# 32
Цитат на: dezyg
Аз имам един въпрос малко встрани от темата.
Пролетта сложихме климатик, но не сме наясно със всички функции. Всички климатици ли овлажняват въздуха? Нашия е инвенторен, казаха че ще топли без проблем до -15 градуса.

Аз знам че климатика топли или охлажда, но за овлажняване не съм чувала.

# 33
  • Мнения: 120
Цитат на: beep
Цитат на: Bounce
Освен замърсяването от печката, другия проблем е осигуряването на постоянна температура и затова си мисля за климатик.... обаче още не съм сигурна че е правилно решение.
При всички случаи бебето и климатика ще са на противоположни места в стаята.  Simple Smile



Ами значи ще духа с/у бебето.А и сигурна,защото са  ли си,че ще можете да спите на климатик- колкото и да хубав и скъп,не е съвсем безшумен.Както виждаш- има противоположни мнения, така че ще трябва сама да решиш.


Няма да духа срещу него, просто обяснявам че ще има голямо разстояние между него и бебето - не съм казала че ще са директно един срещу друг  Simple Smile
Климатика между другото си има шум, обаче този за който си мисля шуми по-малко от духалка, освен това има филтри които мисля че озонират въздуха и го пречистват.... не знам дали пак се изсушава или не  Embarassed

# 34
  • Мнения: 3 251
Цитат на: kaka_rali
Цитат на: dezyg
Аз имам един въпрос малко встрани от темата.
Пролетта сложихме климатик, но не сме наясно със всички функции. Всички климатици ли овлажняват въздуха? Нашия е инвенторен, казаха че ще топли без проблем до -15 градуса.

Аз знам че климатика топли или охлажда, но за овлажняване не съм чувала.

Да ,има някои с такава функция+озониране>а за безшумното и за това съм сигурна че го имат,има някои с  такъв режим на вентилатора .Въпроса е да се позинтересуваш преди да го купиш ,какви екстри имат...

Общи условия

Активация на акаунт