Косопад - 6 тема

  • 142 499
  • 752
  •   1
Отговори
# 315
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 426
За йода - денис беше писала това:

При Хиперфункция на ЩЖ - не се приема йод /трябва и преценка от лекар/
При Хашимото,  - не се приема йод / защото той провокира Хашимотото/
При Хипофункция на ЩЖ може да се приема йод /ако няма Хашимото/


ПП. Йодът  се използва от ЩЖ за синтез на хормоните тироксин и трийодтиронин /Т4 и Т3/


Добавката на Солгар за коса, кожа и нокти e без йод  Peace също Анакапс, GNC - за коса, кожа и нокти ....

# 316
  • Мнения: 14
Благодаря момичета за отговорите  Hug
Алена, ще пробвам добавките. Анакапс-а искам малко да го сменя.
И забелязвам нещо много странно и налудничаво...което е извън вскякаква логика предвид цикъла на умиране и опадане на косъма, но от месеци насам забелзвам че преди цикъл косопада ми се засилва  Thinking #Crazy Знам, че звучи нелогично, но го следя нарочно и ето сега пак е така...и после като че ли понамалява newsm78 Възможно ли е?

# 317
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 426
Възможно е, но пък толкова осезаемо? Изследвала ли си женските хормони скоро?

# 318
  • Мнения: 14
Не съм, но пък нямам изменения в цикъла, които да са ме навели на мисъл, че трябва да пускам изследвания.
Какво да проследя и в кой ден?  Rolling Eyes

# 319
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 426
Ще ти пиша  Peace

# 320
  • Пловдив
  • Мнения: 1 120
Здравейте!
Дали по време на бременност е удачно да се ползват ампули п/в косопад? Става въпрос за Дюкре Анастим. Това, което намирам като информация е, че не се препоръчва.

# 321
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 426
Точно анастим не съм ползвала, но през цялата бременност съм ползвала грижа за скалпа  Peace

Идеята за превенция ли е или има проблем?

Палмърс имат лосион, който е дост безобиден и не е скъп - тонизира  Peace

# 322
  • София
  • Мнения: 529
На дюкре креастим-ът е подходящ за бременни. На другите пише, че не стават. Аз съм доволна от креастим Peace

# 323
  • Мнения: 1 423
Здравейте,
предстои ми раждане, сега по време на бременността косата ми е здрава и бляскава, поддържам я  късо. За косопад изобщо не мога да говоря, косъм не пада от главата ми.Използвам продукти на Лакме, но не мисля, че това е от значение за здравината на косъма. Имам вече едно раждане, след което се сблъсках със сериозен косопад и омазняване.Та сега очаквам същото, и ми се иска да се подготвя навреме, а и докато имам време Wink.

Въпросът ми към вас е : бихте ли ми препоръчали прием на таблетки/сиропи или други био продукти, които ще ми бъдат от полза за справяне със ситуацията, при условие, че ще кърмя и имам хипо функция на ЩЗ (т.е. без йод и водорасли)?

Ако има мнения на девойки, минали по същия път, които да дадат практически съвети, ще  им бъда безкрайно благодарна.

# 324
  • Мнения: 48
Аз съм в първото тримесечие от бременността и имам страшен косопад, с гъста и дълга коса съм,  но пада със страшни темпове, преди бременността ползвах "Стимулант за коса " на Икаров, но той е с много тежка миризма и за това мисля да пробвам бадемовото масло също на Икаров.

# 325
  • Мнения: 13 623
Момичета, като се направи един курс с Creastim (2 месеца) след това следва ли пак да се започне или не е нужно?

# 326
  • Мнения: 906
Жаки,аз му се чудя след Неоптида newsm78Ти ползва ли го,имаше ли ефект?

# 327
  • Мнения: 13 623
Ползвам го вече четвърта седмица и честно казано ефект не виждам. Косата си пада вече месец и нещо абсолютно всеки ден.

# 328
  • Мнения: 906
Моят чак сега намаля,след 4 месеца обилен косопад,но имам много нова коса  smile3511 smile3521

# 329
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 426
Жаки, поне месец и половина ще пада  Peace  След Креастима - по-добре неоптид, от колкото отново Креастим   Peace

Общи условия

Активация на акаунт