Запушен нос и бременност

  • 17 887
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 350
И аз го имах този проблем. Свърши веднага, след като родих. Споделяла съм на женските консултации, но никога не са ми изписвали капки или нещо, за да ме облекчи. Така че си търпях до края, направо си бях свикнала с това неразположение.

# 16
  • гр. София
  • Мнения: 27
Здравейте, и аз имам същият проблем. Имам чувството, че не ми стига въздух като легна и почти постоянно усещам, че имам нещо в гърлото заседнало и не мога да го преглътна. Вие имали ли сте такива проблеми? Струва ми се, че ми се стича секрет в гърлото.  Sad В началото на 4-ти месец съм, а в началото на втори пак бях така, но имах хрипове от храчки и кашлях и много се давех от тях едва ги изкарвах и тогава направих много тежък синузит. Пих антибиотик и ми мина, но запушеният нос и усещането, че имам нещо в гърлото си остана..... не знам дали е нормално..... ходила съм на УНГ, ендокринолог и всичко е наред, но аз пак се притеснявам....  Sad

# 17
  • Мнения: 102
И аз имах проблеми с течащ и запушен нос от началото до 26г.с. след това изведнъж се оправих. Помагаше ми пръскане със Стери Мар и с Еуфорбиум (хомеопатични капки под формата на спрей).

# 18
  • Мнения: 12
Моят не  е течащ, просто сух запушен нос

# 19
  • софия
  • Мнения: 53
Има един бебешки физиологичен разтвор, който много ми действа. Иначе... мед и сок от лук в носа.

# 20
  • Мнения: 2
И аз съм със запушен нос от петия месец в момента съм в осмия и не съм спирала капките  слагам си постоянно иначе не мога да дишам

# 21
  • София
  • Мнения: 110
Аз съм пробвала с горещи компреси с морска сол върху синусите. Но преди това трябва да си намажеш лицето с олио или мазен крем, за да не си изгориш кожата. Това много ми помогна преди време.

# 22
  • Мнения: 2
zdravei,moeto mnenie e prosto trenirai  prez denq ,vdishai i izdishai nqkolko puti purvo prez edna nozdra posle prez drugata i nakraq prez dvete.posle po4ivash malko.i sled tova prez dvete samo vdishvash i izdishvash....izbqgvai muglata i sutrin rannite 4asove....pove4e si stoi na toplo pii 4aiove ot laika i ma6terka,izbqgvai studenite napitki.dokato se opravish:)po visoka vuzglavnica si slagai i ako mojesh zastavai leko nastrani ,vij na koq strana 6te zapo4ne da ti se otpushva nosa purvo 6te zapo4ne ednata nozdra a posle i drugata.ima variant ednata nozdra da ti se otpusva na lqvo a drugata na dqsno 6te se nalaga dokato spish da usetish i da se zavurtash po nqkolko puti.vajna e pozata na glavata.i misli samo kak ti se otpushva nosa. pozitivno izppra6tai energiq kum sebe si:)nadqvam se da sum bila polezna:)A ako ni6to ne stane do dve sedmici zna4i si iz4akala mnogo i 6te se naloji medikamenti.a tam ve4e doktorite!!!

-------------
Моля, пишете на кирилица.

Последна редакция: пн, 27 яну 2014, 03:09 от AnMary

# 23
  • Мнения: 22
само Стеримар ми даваха а виброцил  е както за бременност така и за малки бебета на моето му давах такива на 3 месеца

# 24
  • Мнения: 44
Аз съм в 10 седмица и едва издържам - не само носът ми е запушен, ами и усещането, че имам топче от секрет на гърлото е постоянно. Имам чувството, че лигавиците са отекли тройно и едва дишам. От това ужасно усещане ми се повръща почти постоянно...пръскам Еуфорбиум, физиологичен разтвор, сребърна вода, инхалация - ефект НУЛА Sad Не знам дали има значение, но съм на Дуфастон и Утрогестан, може би те допринасят, ще рапортувам как е след като ми ги спрат. Дано се оправи по някое време, че не се търпи!!!  #2gunfire

# 25
  • гр. София
  • Мнения: 27
Здравейте, момичета!   bouquet Да Ви кажа вече съм в 29-та седмица и от едно известно време носът ми се отпуши......отмина запушването ей така от нищото  Whistling   Иначе преди ми дадоха капки за нос, които при нужда да пръскам вечер  преди лягане. Ако искате мога да ги потърся и да Ви кажа какви бяха.  Simple Smile Търпение, спане на 2-3 възглавници и ще отмине и това  Wink

# 26
  • гр. София
  • Мнения: 27
Здравейте, момичета!   bouquet Да Ви кажа вече съм в 29-та седмица и от едно известно време носът ми се отпуши......отмина запушването ей така от нищото  Whistling   Иначе преди ми дадоха капки за нос, които при нужда да пръскам вечер  преди лягане. Ако искате мога да ги потърся и да Ви кажа какви бяха.  Simple Smile Търпение, спане на 2-3 възглавници и ще отмине и това  Wink
Да добавя  и аз постоянно усещах, че имам нещо в гърлото и ми се стичат секрети и все едно, че топче ми е заседнало в гърлото, но мина от само себе си.

# 27
  • Мнения: 125
и аз го имам този проблем.....зимата се обостри доста може би заради радиатора,отделно ме хващаше настинката и съвсем не можех да дишам.Опитах със хомеопатичната серия на  Боарон и се изненадах,че ми помогна,не исках да рискувам със капки за нос.Стопли се и отминава за ден-два и пак се връща,някой път спа и на 2 възглавници.....казват,че след раждането отминава

# 28
  • Мнения: 37
Здравейте,мами!
И аз съм със страхотно запушен нос от самото начало на бременността и оттогава до сега - вече съм в края на 5-я месец,пръскам постоянно спрейове.Редувам флакончетата ту Африн,ту Отривин,ту Муконазал,уж за да няма привикване.Ужасно е,не мога да седя,получавам сърцебиене ,не ми стига въздухът да говоря и да направя най-малко усилие,не мога да ям,камо ли да спя...ако не си пръсна.Пръскам и междувременно морски води,уж за отбъбване на лигавицата,тъй като ефект от тях друг няма.Как ще издържа до края - не знам,няма изглед за отпушване,а без пръскане не се живее,... ooooh! и същевременно ме е страх за бебето,чета хиляди статии,но не е доказано дали преминават плацентата или не и всеки път като си пръскам се обвинявам,дано не стигат до нея  Praynig

Последна редакция: пт, 27 мар 2015, 19:42 от ladysun88

Общи условия

Активация на акаунт