Покупка на апартамент

  • 4 195
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 60
Здравейте мили дами,
От доста време се лутаме в търсене на тристаен апартамент в южните райони,но имотите на пазара са или кофти етаж и изложение,или цените са доста  Shocked Shocked Shocked. Както и да е ... ходихме да гледаме Buena Vista във Витоша (http://www.buenavista-bg.com/?lang=bg) и определено ми хареса качеството на строителството(имат проблеми с покрива и течове на последния етаж,но това се оправя).
Питането ми дали имате някакви отзиви за тези няколко сгради. Имам чуството,че има нещо гнило около тях. Подхвърлиха ми,че имало проблем с УПИ-то или улицата на която били сградите, но нищо повече не успях да науча.

Ще се радвам ако някой има информация от първа ръка Simple Smile

Предварително благодаря на отзовалите се!

# 1
  • Мнения: 238
Нямам инфото, което търсиш, но и на нас ни трябва къщичка. Искам да е в затворен комплекс, а тези блокчета изглеждат доста симпатични. Колко горе-долу е кв. м. като цена? Средната, ориентировъчна ме интересува.

# 2
  • Мнения: 60
Декември ходихме да гледаме първото блокче,което е необитаемо(не са пускани апартаменти за продажба). Обявиха ни цена 750Е/м2 с възможност да се договорим нещо. Имаха проблем с апартаментите които гледат назад(някакви тръби които трябва да се отремонтират скоро) и гледахме само тези отляво на стълбите. Последния етаж се състой от два огромни апартамента. И в двата имаше течове поради факта,че нямат олуци и като замръзнат отточните канали всичко става .. Но това е поправимо.
Тристайните са големи 125 (100 чисти) и 136(110чисти).До колкото разбирам собственика е някаква американска фирма. Проблема е,че акт 16 е взет 2008-2009 и ако не се лъжа са минали 5 години, тоест няма гаранция сградата. Дори да бъдат отстранени въпросните течове преди покупката,при поява на нови в ненаселената сграда няма с кого да си разделите разходите по ремонта.
В момента виждам някаква промоция на 650м2,което е горе-долу нормално като се има предвид големите квадратури,липсата на удобен транспорт в района,гаранцията на сградата и тн.

# 3
  • Мнения: 28
Здравейте мили дами,
От доста време се лутаме в търсене на тристаен апартамент в южните райони,но имотите на пазара са или кофти етаж и изложение,или цените са доста  Shocked Shocked Shocked. Както и да е ... ходихме да гледаме Buena Vista във Витоша (http://www.buenavista-bg.com/?lang=bg) и определено ми хареса качеството на строителството(имат проблеми с покрива и течове на последния етаж,но това се оправя).
Питането ми дали имате някакви отзиви за тези няколко сгради. Имам чуството,че има нещо гнило около тях. Подхвърлиха ми,че имало проблем с УПИ-то или улицата на която били сградите, но нищо повече не успях да науча.

Ще се радвам ако някой има информация от първа ръка Simple Smile


""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""

Мои близки живеят в района .Ако говорите за малко над Макси , на Сим.Шосе , мястото е ужасно .
Но , ако на Вас Ви харесва ........
Апропо , ако покрива тече , ще има и други проблеми , очевидно е правено през куп за грош ....
Предварително благодаря на отзовалите се!

# 4
  • Мнения: 60
Мястото не е най-доброто,но за толкова пари-толкова Simple Smile
Доста апартаменти съм видял и смело заявявам,че строителството не е никак лошо. Просто не са се сетили да сложат един нагревател за да не замръзва горе тръбата. Гаражите са простори и добре вентилирани.
Как да разбираме проблем с кадастъра и какви са негативните последици от това?
Май ще отпадне тази оферта и ще продължим търсенето някъде другаде.

# 5
  • София
  • Мнения: 8 275
Купувай смело! Супер е,  голяма работа, че забравили нагревател да сложат.... Те може и друго да са забравили, но какво да му го мислиш ще го оправи някой я строителя - безимотен, я някой друг, т.е. живущите - ще се хванете дружно и готово.. нали опаковката изглежда лъскава, какво да са напъхали вътре кой ти гледа. 
пък и парите му добри и ще се избият там да купуват... направо си е пИмоция, т.е. подарък е от 1200 е/м2  на дупка дето му искаха. 
Близичко до центъра, задръстване по Сименоновско няма, на Семинарията е широко, тихичко е от околовръстното ... наоколо едно такова облагородено, едни подрязани полянки, комшиите испанци всички построиха ....

# 6
  • Мнения: 1 519
Уфффф и при нас е ходене по мъките с търсенето да си купим 3-стаен апартамент. Искаме по Младостите , дианабад дървеница но засега нищо читаво направо е кошмар Sad

# 7
  • Мнения: 60
Да, предлаганите имоти определено са кофти. Продавачите смело си искат по 1000евро за старо строителство в ужасно състояние(често без сменена дограма,без асансьор и тн), новите по 850-900 на шпакловка(като са останали само северни;последни и първи етажи). Скосявания,ужасни чупки..ужас Simple Smile

# 8
  • Мнения: 3
Аз също търся апартамент да купя в Младост, но нещо по-малко. Боксониера или гарсониера, защото нямам събрани толкова пари. Но много не ми се иска да минава през брокерска къща. Май ще трябва да прибегна до разпечатване и разлепване на флайерчета по входовете. Как мислите?

# 9
  • Мнения: 253
То като гледам (а и както скоро ми каза един брокер) Младост май става най-скъпият квартал в София

# 10
  • Мнения: 3
То като гледам (а и както скоро ми каза един брокер) Младост май става най-скъпият квартал в София
Абсолютно! И мога да твърдя, че има за какво. Квартала е прекрасен от 2 години живея тук и не ми се иска да го сменям. Но като виждам колко е скъпо.... за обикновен човек в днешно време е почти невъзможно да си купи жилище  Sad

# 11
  • Мнения: 15
Лично аз, не бих купила апартамент в блок, в който още неиздаден е протекъл покрива ... все пак това не е малък проблем. Имам едни познати, които живеят в такава сграда ... построена преди година. И уж, строителят отремонтира покрива преди издаването на апартаментите, но примерно сега целият подземен гараж е протекъл ... влага да ти види окото и то в сграда на 1 година ...

Ние взехме апартамент в Красно село преди два месеца. Сградата е от 1999г, но съм доста доволна като цяло - апартаментите са просторни, няма да имаш 20кв.м. общи части, тихо е и така ... До нас мезонетът се продава ... който е реално тристаен (120кв.м.), като вчера собственичката ми го показа и е доста хубаво апартаментчето (чак се изненадах), много добре направено и поддържано. Та ако някой се интересува, мога да дам координати ...

# 12
  • Мнения: 60
Супер,но Красно Село е на 15-на км от желаните квартали. Може да попиташ съседката колко евро на м2 ще търси на апартамента и да споделиш Simple Smile

# 13
  • Мнения: 15
Simple Smile Аз само споделям ... и ние не го бяхме обмисляли като квартал, докато не попаднахме на апартамента ... В последствие съм доста доволна, да си призная, а и ще има метро след 4 години Simple Smile Цената на която е обявен мезонетът е 83 000 евро Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт