"Майчин дом"-Варна тема 6

  • 64 765
  • 768
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 781
И едно въпросче - за 4Д аз ли трябва да си нося диск, или от там дават?!? newsm78
Не, не си носиш, от там ти дават  Peace
Аз до колкото знам, няма промяна в цените
MiRa^ - такава е цената в сайта -
 Преглед на 4D ултразвук (фетална морфология)
90лв.
Преглед на 4D ултразвук (фетална морфология) + запис
100 лв.

# 16
  • Мнения: 38
Здравейте, искам да попитам тези, които са с частна ЖК в Майчин дом- през колко дни ви назначават ехографски прегледи? И през колко дни имате обикновени прегледи /смисъл само от акушерката, ако имате такива разбира се/
Питам, защото на 14ти сега се записах. Взеха ми кръв за всички изследвания, направиха и ехографското за БХС. Резултатите ми излизат на 4ти.02 и трябва да се срещна само с акушерката, но не и с водещият ЖК лекар. Тя каза ако се налага само /поради резултата от изследванията/ ще правят ехограф и ми назначи ехограф чааааккк за 25.02..... което е месец и 10тина дни след последния преглед. Много дълъг период ми се струва  newsm78

# 17
  • Варна
  • Мнения: 433
Здравейте, искам да попитам тези, които са с частна ЖК в Майчин дом- през колко дни ви назначават ехографски прегледи? И през колко дни имате обикновени прегледи /смисъл само от акушерката, ако имате такива разбира се/
Питам, защото на 14ти сега се записах. Взеха ми кръв за всички изследвания, направиха и ехографското за БХС. Резултатите ми излизат на 4ти.02 и трябва да се срещна само с акушерката, но не и с водещият ЖК лекар. Тя каза ако се налага само /поради резултата от изследванията/ ще правят ехограф и ми назначи ехограф чааааккк за 25.02..... което е месец и 10тина дни след последния преглед. Много дълъг период ми се струва  newsm78
,
 ,
Странно, при коя акушерка и лекар си? Да не е при лекар по ЗК? Аз и преди и сега винаги съм минавала и през акушерката и при лекарката на около месец време, плюс минус седмица, с напредването все по-често.

# 18
  • Мнения: 5 250
Ами така е било винаги. Веднъж (на 20 дни) си при акушерката, а след 20 дни си и при доктора и при нея. Т.е между ехографите се получава разлика около месец и малко. Освен по усмотрение на наблюдаващия да те вика на всеки път.
Сега бях и при двамата, но следващия съм само при Снежка + изследвания.
А ако резултатите от БХС-то не са хубави, ще ти се обадят веднага. Няма да чакат да отидеш. При мен така стана и съответно ме гледаха на ехографа да се види има ли проблем.

# 19
  • Варна
  • Мнения: 913
Аз до колкото знам, няма промяна в цените
MiRa^ - такава е цената в сайта -
 Преглед на 4D ултразвук (фетална морфология)
90лв.
Преглед на 4D ултразвук (фетална морфология) + запис
100 лв.

Ами аз доколкото си спомням беше 65лв, а със запис на диск 75лв. Но това от преди няколко месеца де..
Следващия път като ходя, или ако преди това успея да вляза в сайта, ще проверя цените и за раждане. ЖЗ имам време дотогава де.  Mr. Green Laughing

Шипка съжалявам за загубата ти!  Hug Стискам палци скоро да се похвалиш.

# 20
  • Варна
  • Мнения: 2 263
Аз когато ходих в МД на ЖК през месец ми бяха консултациите с лекарката ми и още по често с акушерката за тонове.Т.е. в един месец посещавах един път лекарката и акушерката и още един път само акушерката.След 7-ми месец започнах да имам по две ехографии и като наближи всеки ден и тонове, но аз си бях с рискова бременност и се налагаше така.

# 21
  • Мнения: 38
Благодаря ви за отговорите. На частна ЖК /обикновена/ съм не през здравната каса при Снежи. Пак 1нъж на месец и кусур ехограф на мен лично ми се струва малко, а и за тази сума за ЖК ...От други градове споделиха момичета,че ходят веднъж на 2 седмици на ехограф

# 22
  • Варна
  • Мнения: 5
*мушмулка*, те ходят на 2 седмици, защото ги записват на интензивна ЖК, която разбира се е по-скъпа от платената нормална такава.

Относно 4D:
- Ако си на ЖК в МД цената е 65лв.+записа
- Ако не си техен пациент цената е 90лв.+10лв. за запис
Така беше поне преди две седмици  Wink

# 23
  • Варна
  • Мнения: 433
*мушмулка*, те ходят на 2 седмици, защото ги записват на интензивна ЖК, която разбира се е по-скъпа от платената нормална такава.


Аз съм на интензивна ЖК и пак не е така. Последно ходих на 21 декември, сега съм на 22 януари. Попитах лекарката не е ли късно, каза тогава ми се пада седмица за ФМ и 4Д, тепърва щяло да ми писне от посещения, а като се записвах искаше да съм на интензивна да ме следи по-често  Confused Според акушерката пък /Рени/ при интензивната ЖК изследванията били повече, в което също не съм убедена, защото досега имам веднъж пускани първоначалната група изследвания ПКК /в което дори СУЕ нямаше/ плюс урина, кръвна група, токси... плазма и васерман и веднъж кръв за БХС. Това от 14 ноември насам... та иди разбери... #Cussing out

# 24
  • Мнения: 2 561
Аз бях интензивна ЖК и до последните 2 месеца ме гледаха всяка седмица.Но пък бях такава паника че моя доктор сам ме викаше да ходя,за да съм спокойна.Отделно все нещо ме шашкаше и като звъннех,той ми казваше да отида на ехо за да се успокоя.Беше ми казал че досега не е гледал никое бебе толкова много.Проследи целия процес от 5 г.с с големи подробности Laughing Невероятен е и много съм му благодарна,на него и на Снежи  bouquet  bouquet  bouquet

# 25
  • Мнения: 38
*мушмулка*, те ходят на 2 седмици, защото ги записват на интензивна ЖК, която разбира се е по-скъпа от платената нормална такава.

До колкото ми е известно не са на интензивна
А на мен за токсоплазмозата ми беше казано,че не влиза в ЖК и се заплаща отделно както и някакви други свързани с бременелските изследвания, но забравих кои.
Не знам, но аз лично съм на мнение,че за частна консултация веднъж месечно ехографско гледане е малко - та нали идеята е да се проследява бременността, а не месец и кусур човек да хвърля боб дали всичко е наред. Все пак не живеем в Средновековието! 2 седмици си е сравнително нормален период от време в който да се вижда дали всичко върви наред. Ако знаех това - 100% нямаше да се запиша така - пак щях да ги дам тези пари, но щях да ходя през 2 седмици и да си карам спокойно бременността. Когато питах на рецепцията какво включва просто информацията беше твърде оскъдна.

# 26
  • Мнения: 5 250
Аз пък не виждам смисъл да се ходи на 2 седмици на ехограф, при условие, че бременността се развива нормално. Никъде по света не викат толкова често, освен ако няма проблем. Този каприз така да кажа се плаща допълнително.

# 27
  • Варна
  • Мнения: 2 036
Аз пък не виждам смисъл да се ходи на 2 седмици на ехограф, при условие, че бременността се развива нормално. Никъде по света не викат толкова често, освен ако няма проблем. Този каприз така да кажа се плаща допълнително.

 Peace

Подкрепям. Никъде не се ходи на 2 седмици на ехография, при безпроблемна бременност.

Последна редакция: нд, 19 яну 2014, 11:03 от Pepsilight

# 28
  • Мнения: 38
не го пожелавам на никой, но след преживян мисед друго ще говорите и ако също недай си боже нещата се объркат някъде там измежду месец и кусура преглед, съответно ще чакате кръвоизлив за да се разбере че нещо не се случват нещата - за това смятам,че е разумно да се провежда на 2 седмици - все пак не е вадене на зъб а прост ехографски преглед. А и не ми е каприз, и така да е - до сега съм си го плащала с ходене всяка седмица за да си успокоя огромните притеснения докато преминат критичните седмици. Макар и здравно осигурена за това се записах на частно - с идеята,че частната ЖК дава максимални грижи околоследенето на бременността. И ако знаех предварително,че ще е така/ въпреки е питах за информация, но такава получих едва когато платих/ щях да продължа да си плащам всеки отделен преглед и необходимо изследване. А и в случая пиша за да разбера дали такава е практиката при частната женска консултация в това здравно заведение - останалото си е мой проблем

# 29
  • Мнения: 5 250
*мушмулка* , рискове винаги има, това никой не го оспорва. Въпроса е, че ако си по ЗК имаш 2 ехографа за цяла бременност. В другите страни (Канада, Англия и т.н) положението не е по различно. Да не кажа, че там дори и хапче за задържане няма да ти дадат, а да си платиш за ехографа си е доста скъпо. В крайна сметка всички се молим с бебета ни, после и с децата ни всичко да е наред. А не излишно да се стресираме, което знам, че понякога няма как да избегнем. Освен това как ходенето на 2 седмици, ще помогне да не се случи мисед? Това вече си е Божа работа, естествен подбор, както казват някои.
Аз например наскоро бях много болна. С много висока температура близо седмица, болки, кашлица и т.н. И тъй като имах притеснения ходи в на два пъти в МД при дежурните лекари, защото беше точно покрай празниците. Никой не ме върна, всички бяха много внимателни и ми обясняваха подробно, какво и що..И затова, че съм на консултация там, не съм платила и 1 стотинка. С първата ми бременност в началото на 8 месец прокървих, веднага бях болницата. С втората още в 8 месец плацентата ми беше започнала да старее, водите намалели, но доктора го видя това и ме предупреди, ако не усетя бебето веднага да се връщам.Така че, като нещо те притеснява просто отиваш и те преглеждат. Не се сърди за това, което ти пиша, просто споделям опит.  Hug

Общи условия

Активация на акаунт