"Майчин дом"-Варна тема 6

  • 64 770
  • 768
  •   1
Отговори
# 510
  • Мнения: 223
Благодаря ти за мнението, Тайга  bouquet  bouquet, на мен принципно той ми обясни, че нямало престой в болницата, процедурата траела около 15-20мин и после може би до час-два те изписват.. това при условие, че няма някакви усложнения или други съображения, които са индивидуални.. Simple Smile

# 511
  • Варна
  • Мнения: 5 886
И аз предполагам, че е нещо такова, защото се прави на принципа на кюретажа, нали?

# 512
  • Мнения: 5 250
pantuffy, бих ти препоръчала и д-р Яков за това. На баба ми, преди няколко месеца и правиха тази манипулация. За съжаление при нея се оказа по сериозен проблема и последва след това по сериозна операция. Но пък след премахването на самия полип седя няколко часа в болницата, докато я отпусне упойката и се почувства добре да стане.

# 513
  • Мнения: 50
Проф. Корновски е безупречен. Миналата година ми направи бримкова конизация. Само няколко месеца по-късно забременях, а преди три седмици родих естествено без никакви усложнения.

# 514
  • Варна
  • Мнения: 5 886
Да ви разпитам малко за ЖК, въпреки че в понеделник предполагам ще ми обяснят.
Тогава имам час за регистрация и доколкото разбрах - ще ми направят всички изследвания, включително БХС. След това в какъв ритъм следват посещенията при акушерка и лекар? И за да ме види лекарят ми пак ли си запазвам час на принципа, на който го правех, когато бях на него за прегледи, несвързани с бременността?

# 515
  • Varna
  • Мнения: 92
Да ви разпитам малко за ЖК, въпреки че в понеделник предполагам ще ми обяснят.
Тогава имам час за регистрация и доколкото разбрах - ще ми направят всички изследвания, включително БХС. След това в какъв ритъм следват посещенията при акушерка и лекар? И за да ме види лекарят ми пак ли си запазвам час на принципа, на който го правех, когато бях на него за прегледи, несвързани с бременността?
Всеки път акушерката ще ти пише на картончето час при нея и после ще си запазваш на регистратура и при твоя доктор/ка час

# 516
  • Мнения: 2 562
Здравейте момичета, не съм писала досега в темата, но виждам, че тук има много пациентки на клиниката. Пиша ви с молба за съвет и мнение.... Предстои ми оперативна хистероскопия за премахване на полип в матката и за момента съм се насочила към проф. Явор Корновски. Проблема е, че срещам доста противоречиви мнения за този лекар и малко съм в чуденка какво да правя... newsm78 Повечето от мнения та в нет-а са доста стари... Ще се радвам да споделите мнение или да ми препоръчате друг специалист, на който да мога да се доверя ..  bouquet  bouquet  bouquet
По-добре при д-р Максим Яков Peace

# 517
  • Мнения: 93
Здравейте,
Искам да питам някой скоро тази=миналата година да е раждал при Халачева?
Виждам и добри и не до там чак толкова добри изказвания, по принцип ми я препоръчаха и при нея съм на ЖК.Ще раждам декември,а тя все ми вика рано е да говорим за раждането Simple Smile Та малко се притеснявам и се чудя на какво да държа,тъй като не съм сигурна още как искам да родя.Първо раждане ще ми е и съм в пълно невидение....

# 518
  • Варна
  • Мнения: 5 886
И аз да питам раждалите при Максим Яков - мога да избера секцио по желание, нали? В смисъл, дали се появява леко отношение тип - лигави работи сега или хладнокръвно се приема идеята сама да минеш под ножа? Grinning

# 519
  • Варна
  • Мнения: 2 036
Хладнокръвно беше при мен. Отидох в осми месец само да заявя, че искам той да ме оперира, още веднъж да изберем дата.

# 520
  • Варна
  • Мнения: 5 886
Хладнокръвно беше при мен. Отидох в осми месец само да заявя, че искам той да ме оперира, още веднъж да изберем дата.

 newsm10 Благодаря!

Последна редакция: нд, 26 окт 2014, 09:42 от Тайга

# 521
  • Мнения: 2 562
И аз да питам раждалите при Максим Яков - мога да избера секцио по желание, нали? В смисъл, дали се появява леко отношение тип - лигави работи сега или хладнокръвно се приема идеята сама да минеш под ножа? Grinning
И мен ме пита как искам да раждам,казах секцио.Този разговор го водихме в средата на моята бременност,после пак потвърдих желанието си в последния месец.Той е много точен лекар,никога не те осмива,винаги приема мнението на пациента сериозно.

# 522
  • Варна
  • Мнения: 5 886
Да, това, че е сериозен го виждам, идеята ми е, че голяма част от лекарите логично са ЗА естественото раждане и част от тях не приемат особено добре идеята сама да си избереш секцио - без да имаш физически причини за това. Защото не знам колко убедително бих се справила с обяснението, че психологическите мотиви в главата ми са достатъчно силни и всъщност много бих се радвала ако просто мога да се въпролзвам от избор без да се оправдавам за него.
Щом при него може и се случва безпроблемно - чудесно Simple Smile

# 523
  • Мнения: 2 562
Тайга,както ти обяснихме,проблем с М.Яков няма за секцио Peace В последния месец когато пак ме пита как ще раждам,моето окончателно мнение,ми каза че мога да избера каквото искам,само да не е домашно раждане.И ми го каза супер сериозно.Дори не се засмя.Аз още като минах 3я месец го бях информирала че искам секцио по свое желание.Той само каза добре.Не ме е питал защо.Аз му изказах разни мои доводи все пак.Може би защото ме познава много отдавна,не зная...Да видим с теб как ще е Wink Peace

# 524
  • Мнения: 165
За нещастие трагедии се случват навсякъде! Господ да ни пази от тях.
Не знам в момента неонатологията им на какво ниво е, но месец преди да родя на обиколка в отделението видях бебе в кувиоз под 2кг, което е родено доста преди термин. Може би зависи от случая и някои ги поемат, а други препращат както правят и ОБ.
Аз родих юни 2013г близнаците си в Майчин дом.Бях спешно секцио в 37 седмица.Родиха се 2600 и 2000 гр.По малкия падна до 1800 гр.Беше в кувьоз 12 дни и го изписаха 2300гр. не са ни препращали никъде.По принцип преди 32 седимица задължително пращат в АГ за раждане.Бяха изключително внимателни и отзивчиви.Много бърза организация  в 6,30 ми изтекоха водите в 8 часа видях моите момчета.Бях със спинална упойка.Възстанових се изключително бързо.Раждах при д-р Юдова и д-р Георгиев.

Общи условия

Активация на акаунт