Примерна схема за захранване - 33

  • 91 997
  • 828
  •   1
Отговори
# 585
  • Мнения: X
Аз дадох първо сирене после масло

# 586
  • Мнения: 4 708
Аз давах точно обратното първо масло, че вървеше на повече манджи и после сирене.

# 587
  • Мнения: 1 666
Започнах захранване преди седмица, въведох 4-5 зеленчука преди обедното кърмене, дъщеря ми е пристрастено кърмаче и не замествам хранене, а и не искам. Сега искам да въведа ябълка, круша и авокадо. Кога да ги започна плодовите пюрета - по същото време и на вместо зеленчуковите или да си давам зеленчуковите преди обедното хранене и преди следобедното да въведа плода?  Rolling Eyes

# 588
  • Sofia
  • Мнения: 4 478
Второто. Но според мен бързаш с плодовите.Въвеждах близо месец само зеленчукови. Също така за една седмица 4-5 зеленчука са много. Особено в началото е хубаво да се въвежда на 5 дни нова храна. Или поне на 4. Ти на практика през ден най-много си го правила...

# 589
  • Мнения: 1 666
Да, въвела съм картоф, морков и двата вида тиква. През 2 дни горе-долу, по 2-3 лъжички давам, не повече. И тъй като не мога да измисля какъв друг зеленчук да дам при ненавършени още 6мес. , мислех, че трябва да мина към някой плод.  newsm78

# 590
  • Мнения: X
Да, въвела съм картоф, морков и двата вида тиква. През 2 дни горе-долу, по 2-3 лъжички давам, не повече. И тъй като не мога да измисля какъв друг зеленчук да дам при ненавършени още 6мес. , мислех, че трябва да мина към някой плод.  newsm78
Едно нещо се въвежда в началото поне 4-5 дни... Първите зеленчуци са картоф, морков, тиква,тиквички, пащърнак. Всяко въведено по 4-5 дни само минимум 20-30 дни

# 591
  • Мнения: 554
Здравейте момичета,

От утре мисля да започна да давам месо. Взела съм едно бурканче пуешко с картофи и моркови. На бурканчето пише, че месото е 15% (от 190гр) Картофите и морковите са въведени още преди месец. Въпросът ми е мога ли да дам половин пюре на веднъж, вместо 2-3 лъжички. Thinking
Ако дам половин пюре, на практика ще съм дала 15гр месо, нали? Това много ли е за първо опитване на месо newsm78

# 592
  • Sofia
  • Мнения: 4 478
Аз дадох направо половин бурканче. Обаче нещо ме съмняват тези 15 %. Обикновено са 8,5% newsm78

# 593
  • Мнения: 727
Здравейте момичета,

От утре мисля да започна да давам месо. Взела съм едно бурканче пуешко с картофи и моркови. На бурканчето пише, че месото е 15% (от 190гр) Картофите и морковите са въведени още преди месец. Въпросът ми е мога ли да дам половин пюре на веднъж, вместо 2-3 лъжички. Thinking
Ако дам половин пюре, на практика ще съм дала 15гр месо, нали? Това много ли е за първо опитване на месо newsm78
Даже и по-малко от 15 гр. е половин бурканче. Мисля, че цялото бурканче е толкова. Аз също дадох направо половин бурканче.

# 594
  • София
  • Мнения: 438
Здравейте отново от мен!
Захраних щерката една седмица преди да навърши шест месеца (днес навърши седем месеца). Досега е папкала картоф, тиква, морков, тиквичка, пащърнак, броколи, зелена чушка и карфиол. Първите по 7,6, 5 дни и после по три дни. Педиатърката ни иска вече да даваме жълтък и месо (подаръче е писала, че при късно захранване най-рано се дава 9-ти месец!!!!). Най-вероятно се притесни заради хемоглобина, който не е твърде нисък според мен - 108 и малкото наддаване този месец - 280 гр. При питането ми за каша и плодове, тя каза, че може 10-тина дни след месото да дам оризова каша. Можело и плодове. Та въпроса ми е как да продължа, още повече, че готовите месни пюрета съдържат ориз, който все още не съм въвела. Мислех утре да започна с оризова каша, после един два плода и чак тогава евентуално месо, ако не е твърде рано разбира се. Колко време се дава кашата, за да се въведе?

# 595
  • Мнения: 606
привет и от мен,

Аз малко по метода на старата школа започнах със сокче от ябълка. Вече няколко дни, но се получи нещо като разстройство и смятам да го спра. Въпреки, че много го хареса. На 5 месеца и 10 дни сме, кърмим се.
Нужно ли е да изчакам определен период от време преди да захраня?  Rolling Eyes

# 596
  • Мнения: X
привет и от мен,

Аз малко по метода на старата школа започнах със сокче от ябълка. Вече няколко дни, но се получи нещо като разстройство и смятам да го спра. Въпреки, че много го хареса. На 5 месеца и 10 дни сме, кърмим се.
Нужно ли е да изчакам определен период от време преди да захраня?  Rolling Eyes
Ти вече си захранила.
Остави детето няколко дни на мляко. Като се нормализира акото започни с зеленчук. Без сокове поне до 1 год

# 597
  • Мнения: 350
Зравейте, дадох вчера за първи път амарант, но той си излезна във вида, в който съм го дала. Дали не може да се разгради и усвои от бебешкото коремче както трябва? Трябва ли да го пасирам предварително, въпреки че мисля, че няма да има голяма разлика- толкова са малки тези топченца.

# 598
  • Мнения: 554
Аз дадох направо половин бурканче. Обаче нещо ме съмняват тези 15 %. Обикновено са 8,5% newsm78

Взех на Хип пуешко с картофи и моркови. Пише месно съдържание 15,2%  newsm78

Значи ще си дам половин бурканче.

Благодаря на теб и на emora, за споделения опит  bouquet Hug

# 599
  • Мнения: 4 708
higher-up ако искаш въведи 1-2 плода примерно ябълка, банан, за да има как да разнообразяваш кашите евентуално, а и има готова каша банан с ориз, и тогава въведи оризова каша като за начало. Щом сте на 7 месеца може да продължиш с каша от елда, царевица.  За жълтък и месо изчакай.
jenimon нормално е, при почти всички бебета е така с амаранта  Peace а и не знам как ли се пасира това чудо  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт