Искам на диета,но кърмя-предложение....?????

  • 1 147
  • 15
  •   1
Отговори
  • Добрич
  • Мнения: 193
Здравейте,момичета!!!!! Hug
Предполагам се е обсъждал този въпрос,но все пак...Ще съм благодарна на идеи,а и съм сигурна ,че има мами като мен-можем заедно да измислим нещо и да се подкрепяме тук... Praynig Hug
При мен нещата са такива,че нямам апетит и не ям много -два пъти на ден най -много и то по малко,но килограмите си стоят.Най-интересното е ,че взех да се пъхам в някои панталони,които хич и неможех да сложа,а килограмите- нъцки тъй си стоят Shocked Аман вече
Е...??????Благодаря предварително...  bouquet Heart Eyes

# 1
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 817
Предложение и още едно и друго.

# 2
  • Мнения: 69
Аз имах подобен проблем,дори по-лошо,бях започнала да дебелея.Започнах така наречената безвъглехидратна диета,или по-точно казано нисковъглехидратна.Но първо да отбележа,че захраних след 4ти месец и до преди месец бебка вече имаше едно заместено хранене и второ почти,така че тя си набавяше необходимите и въглехидрати от пюретата и кашичките.Кърмата ми никога не е била много,дори и когато се тъпчех повече уж да се засили,тя си беше все малко,дори липсваше на моменти,но интересното е ,че докато бях на диета-до преди 4дена-кърмата ми не намаля.Резултата от диетата е 8-9кг.за 24дена,но аз имам доста отгоре,така че ще я повтарям.
С две думи,мисля че не е проблем за бебчето,ако има заместено хранене да минеш на диета.Каквото и да решиш,успех в борбата с наднормените килограми newsm10

# 3
  • Добрич
  • Мнения: 193
Благодаря,момичета.
dessi78 ще те затрудня ли ако те помоля да ми споделиш някакво примерно меню,какво си си хапвала и колко дена продължава?? PraynigАз ще я потърся тази диетка сега и ще почета за нея,но бих опитала,защото звучи добре.Бебка и аз започнах да я захранвам,така,че мисля,че няма да е проблем.Благодаря ти от сега Hug

# 4
Ох,
Добре че ви има. И аз имам 11 излишни килограма. Откакто родих не е мръднал кантара. Искам много да отслабна, но пък аз не ям месо и се чудя какво ли да ям.  Дайте моля ви идеи за режим/

# 5
  • Мнения: 69
Всъщност менюто сама си го изготвяш.Можеш да ядеш зеленчуци,месо,яйца,приготвени по всякакъв начин без запръжка с брашно и паниране.Това е диетата на Алена.Някои хора не са особено доволни от нея,но аз съм.А ето повече за нея:
http://www.karm-krag.bol.bg/10-03/01-debela.html
Дано ви помогне.Аз лично смятам да я повторя след около месец. Wink

# 6
  • Мнения: 498
ами може да хапваш овесени ядки повечко с прясно мляко, плодове, зеленчуци, по-малко или почти никакъв бял хляб и захарни изделия, повече вода и всякакви други сурови ядки по малко и не би трябвало да има проблем
поне при мен е така...

# 7
  • Добрич
  • Мнения: 193
Мерси
dessi78 ти тая диета на Алена спазвала ли си я,по точно нали нетрябва да се ядят млечни продукти,а това не е ли проблем с кърменето?
be4kata а ти как ги разпределяш тия продукти за деня,само това ли ядеш newsm78      Hug
Луда работа с тия килограми Party

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 823
Никакво(или ограничено)количество тестени и сладки изделия съчетано със спорт за мен е най-добрата диета.От излишната храна слабееш,а от спорта стягаш тялото,защото определено от бременността тялото доста се отпуска,а от отслабването ефекта ще е наполовина,ако и тялото не се стегне.Нали можеш да си се представиш отслабнала и като се съблечеш и ти увиснат ония ти ми меса... Laughing
Аз лично имам от зимата да свалям 2-3 кила,но със сигурност ще ходя да тичам поне и ако успея да го съчетая с фитнес,ще е страхотно.А и определно спотра спомага доста за покачването на тонуса и снемане на напрежението,което трупаме в ежедневието,поне на мен така ми действа.
Упех!!!

# 9
  • Мнения: 4 358
Внимавай с НВД, аз да не докараш АБКМ на детенце.
Многото млечни, приемани от кърмещата мама може да алергизират.

# 10
  • Мнения: 64
Да попитам и аз нещо - като спрете НВД не качвате ли пак килца? Колко често я правите, за да задържите постигнатите резултати? Хора, които са били на НВД са ми споделяли, че при повечето хора после пак се появява проблема с килограмите. В тази връзка да попитам - някоя от вас пробвала ли е Зоновата диета - на д-р Сиърс? При нея не се лишаваш от нищо-  важен момент си остава, както и при всички други диети намаляването на захарта и хляба? В Зоната по принцип не се лишаваш от нищо - дори въглехидратите са ок, стига храненето ти да е балансирано и да не се стига до ексцесии (примерно по няколко вафлички всеки ден и половин хляб на вечеря).  Не че я пропагандирам тази диета, ама се пробвам да я спазвам и затова ми е любопитно има ли и други като мен тук във форума, с които да обменим опит.

# 11
  • Мнения: 4
Здравейте мами с наднормени килограми!  SickИ аз съм от вашия отбор и ми се ще да се преборя с тях още докато кърмя по възможност, защото така не мога да се понасям, а и ми пречат чисто физически. Диети има хиляди, но ние кърмещите мами сме по-специални и едва ли трябва да се подлагаме на каквато диета ни попадне. Една моя приятелка преди време ходи на диетолог да и направи схема за хранене, защото се чувстваше много изтощена, имаше много стрес в работата си и имаше нужда от тонизиране и освежаване. Резултата беше страхотен - хем се тонизира, хем отслабна/въпреки, че нямаше особена нужда от това/ и каза че се чувства прекрасно. И аз съм решила да го посетя този диетолог и да видим какво ще ми препоръча предвид това че кърмя. Според мен е много добре диетата да се направи от специалист след като ти е преценил положението, направил ти е нужните измервания на килограми, мазнини и т.н. Утре мисля да го посетя и ще пиша какво ми е препоръчал.  chef

# 12
  • Добрич
  • Мнения: 193
Здравейте,момичета Hug
От днес реших-започвам диетата на Алена.Малката ми си хапва вече пюренца ,киселче и мислля ,че няма да има проблем,както пише dessi78
Иска ли някой с мене да се мятаме Hug Hug

# 13
  • София
  • Мнения: 18 679
Безвъглехидратната диета във варианта, в който е описана от Алена, е МНОГО ОПАСНА за кърмачки, да не говорим, че не само за тях SadВъглехидратите са храната на мозъка и ако искате да се лишавате напълно от тях - ваша си работа, но не лишавайте и децата си.Освен това се отделят повишено количество кетони, заради завишеният прием на месо и мазнини.Има опасност от претоварване на бъбреците, а за бебето струва ми се това е излишен риск.Всеки си решава, разбира се, аз просто се почувствах длъжна да кажа, каквото знам.

# 14
  • Мнения: 69
Да ви кажа честно,много се чудих преди да започна диетата,предвид факта че все още кърмя,но да не би всичките шоколадища,безалкохолни и какво ли още не,храна,която поглъщаме без да се замисляме,когато не сме на диета,са по-малко вредни от месото.Пък и в диетата не пише да се яде месо основно,има толкова много ястия,които може да се приготвят без месо.Аз лично не казвам че съм образец,що се отнася до храненето,но по принцип месото е основно в менюто ни,така че за мен бе все тая,дали ще приготвя печено пиле с картофи на едно или в отделни тави и аз ще ям само пиле с много салата.За въглехидратите всъщност не можеш да ги изключиш напълно,тъй като ги има във всеки продукт,но тук са в много по-малко количество.Например моркови можеш да хапваш,ряпа,цвекло ,а в тях има доста.Има много примери за това как да хапваш,за да не страда организма.А и аз мисля ,че при положение,че детето има 2 заместени хранения,мисля че организма му няма да страда от липса на въглехидрати.Това е моето мнение,никого не насърчавам,да спазва тази диета.Просто споделих,че на мен тя ми подеиства добре.
След диетата не е много лесно,но мисля ,че след която и да е диета трябва да се започне постепенно да се хапват различните храни,които са били забранени до тогава.Аз лично съм качила около 1,но сега се хващам сериозно,като съм решила да ям и плодове и млечни продукти,като се съобразявам с калорийте,да видим какъв ще е ефекта.Моля се  Praynig

Общи условия

Активация на акаунт