Име на Момченце

  • 10 501
  • 191
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 0
Тристана благодаря за статията веднага ще я прочета.

# 16
  • Мнения: 4 199
Марио също е много популярно, доста често го срещам из списъка на малките.

# 17
  • Мнения: 5 513
И аз без да обидя някого ще разкажа следното.
Моя син се казва Георги.Онзи ден след английския в градината ми казва,че бил
Джордж.Така било името му на английски.Аз му казах че ако съм искала да го
кръстя на маймунката от филмчето съм щяла.
Детето ако ще си забравя корените го кръстете с тамошно име
да му е лесно после.Ако ще държите на БГ корени го кръстете
с хубаво българско име.Да има какво да разказва,да празнува ,да се
гордее.

п.п.Ако имах още едно момче щеше да е Димитър.

# 18
  • София
  • Мнения: 265
Мартин от много време се котира май. Аз съм над 30 и във всеки един клас досега съм имала по един такъв.

По отношение на Николай, аз лично предпочитам Никола, транскрибирано като Nicolas. Живеейки в далечния изток преди години, колкото пъти срещам изписан Nikolay, първосигнално го приемам за руснак. Тъпо е, знам, но реших да споделя  Simple Smile

# 19
  • Мнения: 0
Момичета организирах се и започнах да попълвам списък с предложените от Вас имена. Знам, че има специално изготвени списъци по азбучен ред, но там има всякакви имена, а пък както казах и в началото ми се иска да е сравнително популярно а не демоде. Ще продължа да попълвам и накрая ще седнем с мъжът ми да изберем. От сега съм наясно, че с имена като Кристиян и Адриян (който са ми много благозвучни и харесвам) няма как да ми мине номера понеже за него са много "нежни" каквото и да означава това, но за другите предполагам можем да намерим някаква златна среда. За пореден път обаче осъзнавам, че за нас жените е важно звученето на името и колкото по мелодично е толкова повече ни допада.

# 20
  • Мнения: 296
Момичета организирах се и започнах да попълвам списък с предложените от Вас имена. Знам, че има специално изготвени списъци по азбучен ред, но там има всякакви имена, а пък както казах и в началото ми се иска да е сравнително популярно а не демоде. Ще продължа да попълвам и накрая ще седнем с мъжът ми да изберем. От сега съм наясно, че с имена като Кристиян и Адриян (който са ми много благозвучни и харесвам) няма как да ми мине номера понеже за него са много "нежни" каквото и да означава това, но за другите предполагам можем да намерим някаква златна среда. За пореден път обаче осъзнавам, че за нас жените е важно звученето на името и колкото по мелодично е толкова повече ни допада.

Аз по-скоро споделям мнението на мъжа ти - мъжкото име трябва да е мъжко  Peace
Кубрат , Тервел, Аспарух, също трудно бих предпочела, но имена като Кирил, Калоян и горе споменатите, са чудесни, а за Никола, както казах съм и пристрастна  Simple Smile

# 21
  • Мнения: 0
desitkata77 няма за какво да се обиждам, уважавам всяко мнение и това което казваш е правилно. Просто изхождайки от това,че едно обикновено име като моето Елена не могат да произнесат нормално и само кълчат едни езици, което ме кара да се чувствам не до там добре, представям се как би се чувствало едно дете в това положение. Това е било единственото ми съображение.

Иначе по отношение на Георги то и тук всеки ще му казва Джордж. Имам приятелско детенце тук на име Ангел и за всички е Ейнджъл. Като го питаш и той така казва, че му е името просто в така среда живеем

# 22
  • Мнения: 0
sash_stefanova Кирил вече сестра ми си го е заплюла, така се случи, че и двете ще имаме бебчовци по едно и също време. Две момченца- голяма радост при положение че нашите са родители на 2 момичета. Не че някога са се оплаквали, но предполагам за баща ми сега това е голяма радост. За мен никога е нямало значение.

# 23
  • Мнения: 0
Едно име със сигурност отхвърлих Филип, абе гледам го и му се чудя какво не му харесвам и се сетих асоциация. Асоциирам го с принц Филип, който така ме беше вбесил когато прочетох една негова фраза, нещо от рода на: Ако можел да се прероди искал да бъде болест, която да изтрепе хората по света. Бях ужасена. Принципно гледам да не свързвам имената с хората, защото всеки има своята индивидуалност, ноо това беше ужасяващо. Но сега поне са 1 име по-малко в списъка.

# 24
  • Мнения: 296
Едно име със сигурност отхвърлих Филип, абе гледам го и му се чудя какво не му харесвам и се сетих асоциация. Асоциирам го с принц Филип, който така ме беше вбесил когато прочетох една негова фраза, нещо от рода на: Ако можел да се прероди искал да бъде болест, която да изтрепе хората по света. Бях ужасена. Принципно гледам да не свързвам имената с хората, защото всеки има своята индивидуалност, ноо това беше ужасяващо. Но сега поне са 1 име по-малко в списъка.

Ето още предложения - Антон , Емил, Стефан, Калин, Камен . От около час, мамите, които чакаме бебчетата си през м. май разискваме именно имената  Simple Smile , та темата е много актуална.

# 25
  • Мнения: 685
Юлиан, Борис, Милан (повлияна от Шакира Simple Smile).

# 26
  • Мнения: 5 513
desitkata77 няма за какво да се обиждам, уважавам всяко мнение и това което казваш е правилно. Просто изхождайки от това,че едно обикновено име като моето Елена не могат да произнесат нормално и само кълчат едни езици, което ме кара да се чувствам не до там добре, представям се как би се чувствало едно дете в това положение. Това е било единственото ми съображение.

Иначе по отношение на Георги то и тук всеки ще му казва Джордж. Имам приятелско детенце тук на име Ангел и за всички е Ейнджъл. Като го питаш и той така казва, че му е името просто в така среда живеем
Точно това имам предвид.Че ако името е такова по добре да е Джордж.Да му е лесно.
Аз в БГ няма как да го кръстя така.Точно че детето трябва да се чувства добре с името си.
И английско име е най-добре.

# 27
  • София
  • Мнения: 484
От мен
Алек/Алекс
Антонио
Теодор/Тео
Борис( с променящо се ударение)
Владимир
Давид
Даниел

# 28
  • Мнения: 4 569
А таткото какви имена предлага?

И аз съм на мнение, че мъжкото име трябва да е силно, мъжко, твърдо. За мен Милен, Даниел са нежни имена нищо че са мъжки.

# 29
  • Сопот, Пловдив
  • Мнения: 1 016
Аз чакам евентуално анкета, казани се всички имена, за които се сещам. Във вашия случай бих избрала име, което е типично и за двете държави, и не се променя много в зависимост къде си, както са, примерно, Георги и Джордж. Мартин, Даниел, Александър, Кристиан, Теодор, Виктор ми се струват най-подходящи.

Общи условия

Активация на акаунт