Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Кърмене и захранване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Варна

Моля ви мили майки, помогнете ми със съвети. Бебето ми е на седем месеца и половина и изведнъж се отби само, отказва да суче повече от мен. От около 3 седмици го кърмех само сутрин, по веднъж на ден, той боледува лошо миналата седмица, хванахме някакъв вирус диария и дори влязохме в болница. От тогава суче по малко и с голям зор, но от два дни изобщо не иска. Дърпа се от гърдата ми и пищи. Аз имам още мляко в гърдите и не знам какво да направя. Не ми се ще да се цедя и да се връзвам, имам лоши спомени от каката и се отразява зле на формата на гърдите. Ако просто нищо не правя, млякото ще спре ли само или непременно трябва да се цедя? Моля споделете опит.
Цитирай

София, на брулени хълмове

Детенцето ти е доста малко и следкато имаш мляко е добре да опиташ да го кърмиш още. Това, което описваш ми се струва кърмаческа стачка - можеш да прочетеш повече в библиотеката - препоръчва се да се опитваш да кърмиш бебето докато е заспало или веднага след събуждане докато есънено - така вероятността да откаже да суче е минимална. Опитай пък времето ще покаже - може интереса към кърменето да се възстанови, ако пък не поне предлагайки по малко кърма гърдите ти няма да се препълват и постепенно млякото ще намалее.
Категорично НЕ трябва да цедиш или връзваш ако искаш да спреш млякото - това само ще навреди. Най-добрия начин да спреш млякото е това да стане постепенно (за това те съветвам да предлагаш по-малко кърмене), а ако детето продължава да не иск да суче и гърдите ти се препълват цеди свсем мъничко, колкото да намалиш напрежението. Така с времето кърмата ще спре самичка.
Цитирай

Варна

Благодаря, ще пробвам, дано засуче.
Цитирай

Barcelona, Spain

Не бързай да отбиваш бебето.
Прочети в библиотеката каквото намериш за кърмаческа стачка и прецени дали при вас е така. Ако е стачка, тя си има своите разрешения, макар и не винаги лесни. Ако поведението ти се струва различно от това при стачка, дай повече подробности.
Не се отказвай и пиши как върви.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.