БАЩИНОТО ИМЕ: С или БЕЗ -ОВ/а/ накрая???

  • 5 810
  • 101
  •   1
Отговори
# 60
  • в стаята
  • Мнения: 469
Да може  Peaceи ние мислим така да кръстим нашето бебе

# 61
Може-няма проблем.Наскоро моя приятелка роди и записаха детенце Илиян Даниел Томаков.На мен повече ми харесва така-иначе трябваше да е Даниелов Sick

# 62
  • Мнения: 27 524
Може.И моето е без -ОВ,без проблем!

# 63
  • София
  • Мнения: 2 530
И ние сме без овАбсолютно може.

# 64
  • София
  • Мнения: 1 320
Незнам дали може или не, но на нас ни отказаха да го запишат без ов. Трябвало да се мине през съд за разрешение! И в родилното ме предопредиха, че може да не стане....... Още ме е яд!

# 65
  • Мнения: 27 524
Попаднала си на някой динозавър в общината  Mr. Green

# 66
  • Мнения: 2 663
И нашето не трябва да има -ОВ,поне така ме казах ав родилното ,когато го записваха.В четвъртък ще вземем акта за раждане и ще видим как ще да е

# 67
  • Мнения: 2 255
Трябва да може !!!
Мойте синове са без -ОВ  thumbsup
Зависи на кого ще попаднете и май трябва да сте по-настоятелни #2gunfire
Иначе по закон е горе долу това, което е написала rosito78

УСПЕХ  newsm10

# 68
  • Мнения: 702
 Може само че трябва да бъдете по настоятелни и да внимавате при записването защото запишат ли го веднъж няма оправия после.
 Фамилното име но дъщеря ми е без наставка.

# 69
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
А може ли да има второ име, което да не е бащино? Например Ана Мария Иванова? Или Иван Петър Маринов (ама бащата не се казва Петър)?

# 70
Ние сме без окончанието  -ова на бащиното име - Ема Огнян Йорданова. Няма проблем по принцип, но на мен в Шейново ми бяха казали, че не може, аз пък настоявах, че може и се наложих съответно; въпросът е да внимавате в общината, защото много често там добавят окончанието служебно. Няма законови пречки никакви.

# 71
  • Мнения: 364
А може ли да има второ име, което да не е бащино? Например Ана Мария Иванова? Или Иван Петър Маринов (ама бащата не се казва Петър)?

ако детето е с две имена като лични, иначе бащиното име е винаги това на бащата, когато е известен, фамилията пак е на бащата/дядото - ако не е известен би трябвало да са производни от името на майката - и бащиното и фамилното. - ох, малко го замотах Embarassed

# 72
  • Мнения: 3 089
аз пусках такава тема наскоро.
ние записахме детето без наставка, но служителките в общината са дописали в документа наставката на ръка и актът за раждане на детето е с наставка. по тоя повод водим дело срещу общината.
както казва мъжът ми (адвокат), съдебната система е отворена, ако на някой нещо не му харесва, винаги може да съжи който си иска. какво ще стане обаче е друга тема. лично той е скептичен относно нашия казус. аз се надявам съдът да е справедлив и да зачете желанието на родителите, т.е. нашето желание.
иначе росито е права за закона - има изрично описан текст. само дето ти може да искаш да започнеш нова, твоя си традиция, а законът ти го забранява, защото беща ти и дядо ти си имат тяхна си традициа.
ей, пак се отплеснах, ама ми е болна тема, та затуй...

Последна редакция: пн, 13 мар 2006, 20:49 от majceto

# 73
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
А може ли да има второ име, което да не е бащино? Например Ана Мария Иванова? Или Иван Петър Маринов (ама бащата не се казва Петър)?

ако детето е с две имена като лични, иначе бащиното име е винаги това на бащата, когато е известен, фамилията пак е на бащата/дядото - ако не е известен би трябвало да са производни от името на майката - и бащиното и фамилното. - ох, малко го замотах Embarassed

Мерси - а две лични без тире може ли?

Известни са и бащата, и майката,  Mr. Green само че не искаме бащино име, а друго. Фамилното ще е на фамилията на бащата.

Някой знае ли така става ли?

# 74
  • Мнения: 109
Много изчетох за тези наставки!?Като дойде време мисля мойто да е без наставката-ще видим!  261uu

Общи условия

Активация на акаунт