МЪЖКИ ФАКТОР - спермограма, витамини, съвети - Тема 6

  • 94 863
  • 757
  •   1
Отговори
# 750
  • Пловдив
  • Мнения: 389
Здравейте, записвам се за темата.

Ами с едното и да споделя: Ние сме с влошени показатели на почти всички спермограми досега. Точните диагнози от спремограмата ми убягват, но това със сигурност се е появявало oligoastenozoospermia..
Проблемът се изразява в това, че имаме добри и подвижни сперматозоиди, но те са относително малко - около 500 000. 
Имахме хормонално лечение с клостилбегит и хориомон, но никой не проследи сериозно как се отразява това лечение и защо в началото имаше ефект а после вече не.
От около 9 месеца ММ пие витамини, за да се подобрят показателите:
Витамин Ц
Q10
Цинк
Селен
А+Е
Магнезий

Не можем да кажем, че има някакъв ефект, но не мислим да ги спираме.
За сега всички витамини ги пие отделно (една шепа хапчета  #Crazy), защото в комбинираните таблетки не винаги концентрацията на включените витамини е ОК. Въпреки това май ще сменяме с FertilAid за мъже, защото отзивите са страшно добри.

Утре имаме и преглед при д-р Кацаров и се надяваме да имаме по-ясен план за следващите стъпки.

Последна редакция: пн, 10 ное 2014, 19:19 от bambucha_85

# 751
  • София
  • Мнения: 3 669

позволих си да пусна

Нова тема - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=808851.new#new

# 752
  • Мнения: 3 604
Здравейте не съм писал много отдавна в тази тема.Направо към темата,правихме цветна снимка която се оказа не мн добра.Едната тръба  е запушена(доколкото разбрах даже май не е читава въобще)а другатаа е пропуснала оцветителя но не мн добре МОЖЕЛО ДА Е НАПРАВИЛА СПАЗЪМ но не и се вярвало като гледала снимката ,Докторката каза да правим лапароскопия там щяло да си покаже най-добре и ако се наложело да се отстранят маточните тръби(само ако се наложело) та моля дамите за съвет ясно е,че жена ми се е сдухала и то доволно  та и аЗ ПОКРАЙ НЕЯ ,как да процедираме,да се впускаме ли на операцията или да правиме снимка в др болница др доктор бабини илачи и квото др се сетите.Ако махнат тръбите направо сме към фонда за инвитро за който ще чакаме между 6и9м за отговор.Докато сме чакали да сме си направили първично инвитро ако не се лъжа инсеминация срещу заплащане разбира се.Благодаря на отзовалите сега вече се чудим дали не сме избързали дали има др варианти или да се доверим на преценката на доктора уж нали са за това да помагат иска ми се да вярвам
ЧЕ НЕ ГЛЕДАТ САМО ПАРИ ДА ТОЧАТ.

# 753
  • Мнения: 1 220
За тръбите не мога да дам съвет, но инсеминацията мога да ти кажа, че при една запушена тръба и неясна е абсолютно безсмислено. При инсеминацията трябват проходими тръби, така че ако правите процедурата според мен ще си дадете парите на вятъра.
За фонда подайте докато се чудите какво да правите, да минава времето.

# 754
  • Мнения: 3 604
За тръбите не мога да дам съвет, но инсеминацията мога да ти кажа, че при една запушена тръба и неясна е абсолютно безсмислено. При инсеминацията трябват проходими тръби, така че ако правите процедурата според мен ще си дадете парите на вятъра.
За фонда подайте докато се чудите какво да правите, да минава времето.
Абе не знам дали е точно инсеминация ама каза когато е в овулация да оплодят яйцеклетката,а не като при инвитро да си биеш инжекции за стимулация производство на яйцеклетки и тогава да ги оплождат стига бе баси ше забогатеят ли с нашите 1000лв  Rolling Eyes

# 755
  • Мнения: 1 220
Ами при инсеминация се инжектира семенната течност в матката. Но сперматозоидите пак трябва да "срещнат" с  яйцеклетката във фалопивите тръби. Ако те са непроходими, яйцеклетката няма как да мине оттам. Тъй че при запушени тръби според мен изобщо тази процедура отпада.
Поинтерсувайте се вие малко повече кое какво е, за да не могат да ви говорят врели-некипели. А ако сте и с мъжки фактор, няма какво да се чудите, действайте си за икси.

# 756
  • Мнения: 3 604
Ами при инсеминация се инжектира семенната течност в матката. Но сперматозоидите пак трябва да "срещнат" с  яйцеклетката във фалопивите тръби. Ако те са непроходими, яйцеклетката няма как да мине оттам. Тъй че при запушени тръби според мен изобщо тази процедура отпада.
Поинтерсувайте се вие малко повече кое какво е, за да не могат да ви говорят врели-некипели. А ако сте и с мъжки фактор, няма какво да се чудите, действайте си за икси.
По думите на докторката спермограмата е добра.  Може и аз да греша и да ви подвеждам за инсеминацията за което се извинявам,уча се в движение така,че още мн имам да чета.

# 757
  • София
  • Мнения: 4 412
Има нова тема. Моля ви, пишете в нея - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=808851.new#new  Peace

Общи условия

Активация на акаунт