МБАЛ Бургас - тема VI

  • 100 175
  • 637
  •   1
Отговори
# 420
  • Бургас
  • Мнения: 7 309
Аз родих там преди девет дни. Доволна съм и този път Simple Smile

# 421
  • Мнения: 121
lina_bs,първо честито! Да ти е живо и здраво детенцето!Нека има едно щастливо и безгрижно детство! baloni smile3525

Би ли споделила при кой лекар беше,отношение,обстановка и т.н.? Simple Smile

# 422
  • Мнения: 131
И аз родих там, миналия месец, доволна съм, не е някакъв лукс, но е добре, отношението също беше добро.

# 423
  • Бургас
  • Мнения: 6 013
Честито! Да са живи и здрави бебоците! Много радост да ви носят!
Лина вярно повтори:) Да видим аз дали ще потретя Simple Smile Че с тоз звяр на година и половина, дето хем не спи ни денем, ни нощем, хем му растат сто зъба наведнъж, за тези дни в родилното ме гони носталгия. Все едно бях на санаториум.

# 424
  • Мнения: 821
Преди 3 м. родих там и съм убедена че един ден живот и здраве ще повторя!


Лина, честито!

# 425
  • Бургас
  • Мнения: 7 309
Мерси момичета!
Тинтина аз повторих,ама мисля да не потретвам.  Grinning
.m.g. ти нормално ли ще раждаш? Аз бях секцио,което този път ми прави Душепеев,защото моят доктор беше в отпуск. Вдигат на 6-тия час, което мислих,че е гадно ( в сравнение с предния път ни вдигнаха на втория ден) ,но бързо се раздвижих. Има добро отношение долу в реанимция -питат те студено ли ти е, имаш ли болки и други такива. Горе на третия етаж също не е лоша обстановката. Предният път и сегашният бях в една и съща стая ,на едно и също легло. Този път имах съкилийничка. В моята стая нямаше още таблети. Направи ми впечатление,че има много ромки. Ние сме отделно от тях, де. Но сега разбирам защо предният път  ме изписаха с : "Пак заповядайте!" , а Минка ( 4-то раждане) с : "Минке ,сбогом!"  Joy

# 426
  • Бургас
  • Мнения: 723
...... Но сега разбирам защо предният път  ме изписаха с : "Пак заповядайте!" , а Минка ( 4-то раждане) с : "Минке ,сбогом!"  Joy
Joy Joy Joy

Август и аз ще повторя ,живот и здраве Grinning
Ще се възползвам от поканата - и мен така ме изпратиха преди 6г и нещо Grinning

# 427
  • Бургас
  • Мнения: 6 013
Сега като размислих, на мен не са ми казали да заповядам пак. Сигурно не ме искат Embarassed
Лина, ромките още ли са в друг сектор? И моето секцио го прави Душепеев, шевът ми се видя малко дългичък, обаче ми обясни, че оправяли някакво срастване от предното секцио  newsm78

Последна редакция: сб, 25 апр 2015, 09:29 от Tintina

# 428
  • Бургас
  • Мнения: 7 309
Да, в другия сектор са.
Иначе моя белег не съм го виждала,че ми го покрива корема  Laughing

# 429
  • Мнения: 179
Писах,писах и явно не съм го публикувала... Mr. Green

Аз също родих в МБАЛ,живот и здраве бих повторила.

За мен най-важното е да си при добър специалист,който ще ти води раждането.Другият важен момент е в неонатологично отделение да има също добри специалисти,които са подготвени и имат и апаратура да реагират при по-специфични ситуации.

Иначе  родилите със секцио престояват две денонощия в реанимация-малко е мрачно там,но все пак в такова място как иначе да е.Още повече, че и докато си там още тук те боли,там те опъва,замаяно ти е.Имаше една,две нелюбезни акушерки,иначе останалите са много разбрани,помагат,питат как си.След това те качват на третия етаж,там стаите са светли,в свежи тонове,слънчеви,по две майки в стая,със самостоятелна,хубава и чиста WC.Има акушерки за бебоците,има и за майките-можеш да ги попиташ за всичко,което те вълнува-кърмене,изцеждане,хранене,имат и ел.помпа на медела,която е на разположение по всяко време.

За родилите нормално разликата е,че ги качват в стаите няколко часа след раждането.

Това е,ако някой нещо се сеща,нека пита.
Успех и леко раждане на всички,на които им предстои този прекрасен момент! Hug
Няма да забравя колко въпроси имаше в главата ми преди раждането,как си представях,че ще протече,как ми се искаше да попитам за всичко,няккоя наскоро родила.Затова съм готова да помогна с отговори на такива въпроси. Wink

# 430
  • Мнения: 121
Момичета,благодаря ви за отговорите.
lina_bs,да нормално ще раждам живот и здраве.
Първа бременност ми е колкото и да чета и да се интересувам винаги ми изникват въпроси.Всичко ми е толкова непознато и на моменти чак ме е страх,че няма да се справя  Embarassed
А родилите нормално след колко дни ги изписват?
А какво носихте като багаж за вас и бебоците?В списъка от болницата ми искат камизолки проблем ли ще е ,ако ги  заместя с бодита?

# 431
  • Мнения: 188
Много ме зарадвахте с последните коментари, че сте родили в окръжна, и сте доволни. И аз скоро ще повтарям и не знаех къде да раждам. Преди три години родих в Окръжна, доволна по принцип, но шиенето след раждането болеше зверски и нечовешко, болката от раждането пасти да яде! Оставам с впечетлението, че този проблем вече е решен. Hug
Преди изписването Душепеев влезе в стаята и ме попита кога пак да ме очаквах и аз на шега казах "след три години". То пък май така и ще стане.  Flutter

# 432
  • Бургас
  • Мнения: 7 309
Първият път носих камизолки, но ми бяха неудобни. Сега носих бодита -не са ми правили проблеми.

# 433
  • Мнения: 131
Момичета,благодаря ви за отговорите.
lina_bs,да нормално ще раждам живот и здраве.
Първа бременност ми е колкото и да чета и да се интересувам винаги ми изникват въпроси.Всичко ми е толкова непознато и на моменти чак ме е страх,че няма да се справя  Embarassed
А родилите нормално след колко дни ги изписват?
А какво носихте като багаж за вас и бебоците?В списъка от болницата ми искат камизолки проблем ли ще е ,ако ги  заместя с бодита?

Аз също носих бодита, бебето си го обличаш с каквото искаш. Само те съветвам да си вземеш повече бройки резерв. Аз в началото имах проблем със слагането на памперсите и таткото не можа да свари да ми носи чисти дрехи. Изписването става на 3 ден, ако всичко с теб и бебето е наред.
Аз четох много неща за раждането и т.н., но накрая забравяш повечето, чети повече за грижите за новороденото, кърменето и т.н.

# 434
  • Мнения: 121
А иначе помагат ли,обясняват ли ти нещо относно грижите за детето,кърменето.Кое е правилно,кое не.

Общи условия

Активация на акаунт