Хоби по време на майчинство

  • 25 157
  • 74
  •   1
Отговори
  • Мнения: 308
 Здравейте момичета! Тези дни се замислих, че през второто ми майчинство ще имам известно свободно време, а хич не съм свикнала на това!Въпросът ми към вас е- с какво допълнително занимание си попълвахте свободното време през първата година от майчинството? Завъдихте ли ново хоби или да сте изкарали някой онлайн курс? newsm78  bouquet

# 1
  • Мнения: 6 991
От къде това свободно време?!
Хобита имам много, време за тях - никакво.  Tired

# 2
  • Мнения: 308
От къде това свободно време?!
Хобита имам много, време за тях - никакво.  Tired
Аз с първото майчинство имах време бол, защото за първи път през живота си бях решила да се отдам на нещо друго, освен работата....Но истината е, че не го оцених времето.Детенце беше прекрасно бебе-спокойно, спеше и се хранеше добре, но аз все нещо се притеснявах, дали правя като хората и се бях побъркала на тема хигиена Rolling EyesСега се надявам да го давам по-леко и вместо да вися над леглото, дали бебка диша или -не, се надявам да се зареждам с повече положителни емоции, които после да пренасям и на детенце....Мислех си за плетене, учене на латински например или писане на приказки....Изобщо ще ми е интересно да споделите, как наред с кърменето, коликите, къпането, преобличането и тн. сте се занимавали и с нещо съвсем различно....

# 3
  • Мнения: 12 648
Сега ме подсещаш, че плетях. Още пазя един недовършен пуловер.

# 4
  • Мнения: 6 991
Фотография, 3д анимация, графичен дизайн, преводи. Но всичките неща са ми и работа.
И все пак повече от час на ден не намирам за която и поръчка да е, често оставам до късно през нощта, за да си ги свърша, бебето се буди и въобще, не спя много много.
Но всъщност  и моето бебе не спи, той повече от 2 часа на ден не спи от раждането си, а през тия 2 часа дори не мога да пиша на клавиатурата, защото се буди от щракането.  Laughing

# 5
  • Мнения: 6 365
Аз завърших една философия...и това е хоби, за който го влече-
а накрая и диплома дават.

Ако има следващ път, ще си доуча гръцкия и ще продължа по-активно
с пианото. Изобщо- пропуснати стари хобита.

# 6
  • София
  • Мнения: 38 211
Моите деца първата година бяха кротки.
Но пък аз се мотах.
Втората година с едното следвах, с другото се занимавах с лакове и мода и се опитах да правя блог.

# 7
  • Мнения: 46 438
Зависи какви са интересите ти. Градинарство, готварство, език, рисуване, плетене, шиене, декупаж, филми, книги (има ужасно много в ел. формат) и т.н.

Аз заради рамки на снимки започнах да разучавам Фотошопа. Дори работа ми предложи съфрумка и още съм там. Така че идеално можеш да съчетаеш и полезното с приятното Simple Smile

# 8
  • Мнения: 308
Зависи какви са интересите ти. Градинарство, готварство, език, рисуване, плетене, шиене, декупаж, филми, книги (има ужасно много в ел. формат) и т.н.

Аз заради рамки на снимки започнах да разучавам Фотошопа. Дори работа ми предложи съфрумка и още съм там. Така че идеално можеш да съчетаеш и полезното с приятното Simple Smile
  Аз работа си имам и съм по принцип много дейна и общителна, не че имам или очаквам много свободно време.... Laughingидеята ми е дейност, съвсем различна от ежедневните, в това число и работата, за да имам развлечение, което да ме зарежда с позитивна енергия....То е ясно, че според интересите, но ще ми е интересно да споделите опит, как ви се развиха тези хобита....
  Мамасита, не броя квалификациите.....виж за гръцкия...аз си мислех, дали да не поуча някой по-екзотичен език.....
   L'Agent, с каква насока беше блогът?
   

# 9
  • София
  • Мнения: 7 980
Моето "хоби" е на година и 3 месеца и като знам как си починах през този период, направо тръпна в очакване на следващия интересен период около 2 години.
Винаги съм си мислела, че ще имам някое супер кротичко момиченце, дето ще ме гледа мило и ще ми се усмихва. Simple Smile Сдобих се с малко чудовище с карфици в гащите, което ми изяжда изцяло времето и вечер, след като си легне, сядам и медитирам в една точка.  Laughing Иначе хобита имах, но бяха до раждането. Simple Smile

# 10
  • Мнения: 4 569
Авторката, преди майчинството не си ли имала хоби?

# 11
  • София
  • Мнения: 6 248
С първото дете имах някакво свободно време, но сега с двете почти липсва. Не знам от къде го намирате толкова това време, освен през ноща.

# 12
  • Варна
  • Мнения: 10 782
Аз едно не разбрах: на авторката й предстои второ майчинство, първото дете голямо ли е, та си търси с какво да си запълни времето? Все съм си мислила, че с две деца не е лесно.  newsm78

# 13
  • Мнения: 593
Ако имах две години майчинство, щях да се разсипя от разходки и почивка!

# 14
  • София
  • Мнения: 6 248
Почивка с 2 деца  newsm78

# 15
  • Мнения: 1 262
О, блазе ти, че имаш и време! Аз нямах никакво време, чак сега като почнах работа, се окопитих малко.  Laughing Проблеми с хобитата аз не съм имала, по-скоро проблеми с възможностите. Чакам детето да поотрасне достатъчно, че да не чупи и ще отърся от праха старата си клавиатура, пък белким изуча и някои основи на свиренето.  Mr. Green
Ако имах време извън дома, бих тръгнала на уроци по карате или джу-джи-цу (не знам дали така се пише)... Бих си взела глина да си правя някакви фигурки.
Последното свободно време си направих една апликацийка, като ме няма в рисуването, поне в приложните изкуства да се пъхна.  Laughing
Също така докато детето беше около мен, съчиних нещо.... Така че - варианти има много, зависи какво те влече. Сестра ми изучи 3Д моделиране по време на майчинството и сега с това се занимава, но мен не ме влекат програмите.. а би трябвало, но.... зависи какви интереси имаш.

# 16
  • Мнения: 593

Какво се чудиш?
С децата е най-приятно и все не ми стига времето, прекарано с тях.
Като са ми здравички, няма какво да ме напряга.

miloto73, хоби е да правиш нещо, което на теб ти харесва.
Как очакваш ние да ти дадем акъл, като не знаем какви са ти интересите?

# 17
  • София
  • Мнения: 6 248

Какво се чудиш?
С децата е най-приятно и все не ми стига времето, прекарано с тях.
Като са ми здравички, няма какво да ме напряга.

miloto73, хоби е да правиш нещо, което на теб ти харесва.
Как очакваш ние да ти дадем акъл, като не знаем какви са ти интересите?



Ми чудя се, не може ли? Грижите за домакинството с 2 деца не мога да ги определя като почивка. Иначе и на мен ми е хубаво да се забавляваме с тях, но грижите са си грижи, времето за забавление не ми стига. Ако имаш помощ в домакинството е друг въпрос, а ти да си отдадена само на децата.

# 18
  • Мнения: 641
По време на първото майчинство - направих си блог за храна, започнах да се занимавам с фотография и изкарах курс за консултанти по кърмене
С второто - не се очертава много свободно време, по-скоро ще работя от вкъщи, когато остане време, но знае ли човек, току виж съм завъдила ново хоби.

Успех и леко раждане

# 19
  • Мнения: 5
Има толкова нещо, които могат да се измислят! А и в момента е пълно с курсове на всякаква тема - само трябва да избереш според интересите ти! Аз лично използвах свободното си време като обикаляхме с бебчо сред природата - хем аз се чувствах заредена, хем той спинкаше на чист въздух!

# 20
  • Мнения: 241
Намери си чисто, тихо, монотонно хоби, което да може да зарежеш на момента ако детето се размрънка. Отделно хобито да е преместваемо из стаите,  и най-вече хобито да има оборотни теми по форумите.  Абе нещо около компютър, конци и игли, варианти с четене. Трябва да си свободна за детето, ама и да си почиваш, а и социалните контакти да са на ниво (че направо пощурявате Mr. Green).

# 21
  • Мнения: 28 885
Моят син беше сравнително кротко и поспаливо бебе, но нямах време за хобита. Не знам какво ставаше - или домакинствах, докато спи, или бяхме навън.
Иначе хубаво е например хоби, свързано с шиене, плетене. Също четене на книги/ гледане на филми или предавания.
Според мен някоя мама би могла и да учи нещо, но аз лично не бих могла. Добре, че завърших преди да родя  Laughing Flutter
Хоби с готвене - не мисля, че е удачно, защото може да ти загори произведението, докато се занимаваш с бебето  Whistling Grinning

Последна редакция: пн, 27 яну 2014, 17:18 от Natali_

# 22
  • Мнения: 1 262
Аз днес си купих платна и акрилни бои  newsm68 и много ми се рисува, но трябва да изчакам детето да не е около мен, за да мога да рисувам....  Laughing

# 23
  • София
  • Мнения: 1 355
Аз чета докато кърмя. Сума книги прочетох през последните 5 месеца. Много ми се иска да рисувам, да плета, да шия гоблени и да готвя по-засукани неща, но наистина най-добре е да се измисли нещо, което да си готова да прекъснеш във всеки един момент, да не е свързано с опасни за детето предмети, защото все ще се върти покрай теб и да можеш да си разнасяш работите из стаята. Какво по-удобно от книгата!

# 24
  • София
  • Мнения: 610
Чудя се, как е възможно да следваш и да гледаш малко дете?! Трябва да има някой, който да гледа детето докато си на лекции. Аз имам дипломиране за подготвяне, изобщо не виждам как ще стане, ама като не го завърших, когато му беше времето, така ми се пада сега. Толкова ме е яд ма мен си и всеки път се ядосвам като се сетя, колко несериозно се отнесох към образованието си! Или по- скоро към вземането на диплома, защото на мен тая диплома кой знае дали някога ще ми върши работа.
Иначе хоби си имам- то, отсега нататък като хоби ще се явява, преди си ми беше основна работа- шиене на дрехи. Сега съм си прибрала малките машинки вкъщи и си пошивам чат-пат някоя поръчка.  Но като се роди бебето едва ли ще имам време. Четенето е ясно, то си е главно за удоволствие и приспиване.

# 25
  • Мнения: 9 894
С първото дете имах някакво свободно време, но сега с двете почти липсва. Не знам от къде го намирате толкова това време, освен през ноща.
да, нощем. А също когато големите са на училище, а малкият си взима следобеден сън. Сега с трите деца съм много по-активна, отколкото преди. Като ти харесва нещо и наистина искаш да го правиш - намираш начин. Просто вече имам достатъчно опит, за да се организирам добре.

# 26
  • София
  • Мнения: 6 248
С първото дете имах някакво свободно време, но сега с двете почти липсва. Не знам от къде го намирате толкова това време, освен през ноща.
да, нощем. А също когато големите са на училище, а малкият си взима следобеден сън. Сега с трите деца съм много по-активна, отколкото преди. Като ти харесва нещо и наистина искаш да го правиш - намираш начин. Просто вече имам достатъчно опит, за да се организирам добре.

Нощем, нощем, ама аз така го закъсах за сън сега. Четенето за мен не е хоби, а нужда и изчетох сума ти книги сега с кърменето и лятото с разходките, докато спеше малката. Сега ми е по-трудно, крада си от съня. А време не винаги се намира. Аз искам курс да запиша сега, но просто не мога да го вместя още в семейното времепланиране - нямаме помощ, а мъж ми го няма 2 дена и през ноща. Следобедния сън на бебето е около час, та кое по-напред.

# 27
  • Мнения: 7
Уча език. Или по- скоро припомням такъв, че 10 години не се бях занимавала с него. През почивните дни ходя на уроци и тогава имам повече време и за учене. За щастие мъжът ми тогава почива и той се занимава с детето.

# 28
  • Варна
  • Мнения: 1 618
Моето хоби беше Дигитален скрапбукинг, и си рамкирвах снимки на децата постоянно, после през второто майчинство се появи фейсбук и ми отнемаше доста от свободното време. Но самото ровене и четене из форуми си отнема също доста време. Wink

# 29
  • Мнения: 46 438
Ми чудя се, не може ли? Грижите за домакинството с 2 деца не мога да ги определя като почивка. Иначе и на мен ми е хубаво да се забавляваме с тях, но грижите са си грижи, времето за забавление не ми стига. Ако имаш помощ в домакинството е друг въпрос, а ти да си отдадена само на децата.

Не всяка жена е поела изцяло домакинството. Предполага се, че има и още един възрастен вкъщи. Нейната работа са децата, но те все пак спят от време на време, занимават се и сами, ако е нощна птица и тогава има време. Варианти много.

# 30
  • Мнения: 874
И аз реших да уча език (поредния) Simple Smile Успях да се "класирам" по програмата "Аз мога повече" и от другия месец започвам Wink

Отделно обичам да шия гоблени, а също и превеждам (от време на време)

# 31
  • София
  • Мнения: 6 248
Ми чудя се, не може ли? Грижите за домакинството с 2 деца не мога да ги определя като почивка. Иначе и на мен ми е хубаво да се забавляваме с тях, но грижите са си грижи, времето за забавление не ми стига. Ако имаш помощ в домакинството е друг въпрос, а ти да си отдадена само на децата.

Не всяка жена е поела изцяло домакинството. Предполага се, че има и още един възрастен вкъщи. Нейната работа са децата, но те все пак спят от време на време, занимават се и сами, ако е нощна птица и тогава има време. Варианти много.

Честно да ти кажа, с второто дете нещата се промениха. И да, имам втори човек в грижите, но и грижите са двойни. А вариантите не мисля, че са чак толкова много.

Но мен ме провокира въпросът в темата, който го разбирам като: с какво да се захвана, че да си уплътня времето, тъй като излизам майчинство. И тъй като съм в майчинство в момента, второ, ми е странно някой да предполага, че ще разполага с толкова много време, че да се захване с хоби.

# 32
  • София
  • Мнения: 308
И аз съм във второ майчинство, нямам баби на помощ, но пък имам време за хобитата ми. Снимам, обработвам и плета Simple Smile Когато спи малкия следобед имам 2-3 часа и после вечер, когато се приберат таткото и баткото Simple Smile Всичко е въпрос на организация и желание. Смятам, че колкото и деца и задължения да имаш винаги трябва да намираш време за себе си.

# 33
  • Мнения: 12 648
При мен беше като спасение от тотално откачане. Защото папуто, акото, памперсите...

# 34
  • Мнения: 46 438
Честно да ти кажа, с второто дете нещата се промениха. И да, имам втори човек в грижите, но и грижите са двойни. А вариантите не мисля, че са чак толкова много...

Именно затова е добре малко да се освести с нещо странично, вместо да се гърби и с домакинството, когато може да поеме дъх м/у 2 бебешки задачи.
За съжаление много майки обаче на секундата щом заспи детето хващат я парцал, я печка, я нещо др., защото все още е разпространено, че една жена като е по майчинство седи и си клати краката.
Пък после скучно било, уморително, писвало, ами - писва, на кой няма да му писне?

# 35
  • София
  • Мнения: 6 248
Честно да ти кажа, с второто дете нещата се промениха. И да, имам втори човек в грижите, но и грижите са двойни. А вариантите не мисля, че са чак толкова много...

Именно затова е добре малко да се освести с нещо странично, вместо да се гърби и с домакинството, когато може да поеме дъх м/у 2 бебешки задачи.
За съжаление много майки обаче на секундата щом заспи детето хващат я парцал, я печка, я нещо др., защото все още е разпространено, че една жена като е по майчинство седи и си клати краката.
Пък после скучно било, уморително, писвало, ами - писва, на кой няма да му писне?

Ми когато има задачи за вършене, се вършат. Но аз гледам и да се разнообразявам - четене, комп. Но с второто дете наистина в един момент осъзнах как не ми стига времето. Честно казано по време на първото майчинство имах повече време.

# 36
  • Мнения: 46 438
Разбира се, че ще се свършат. Но не задължително всички от нея.
Както и да е. Всеки си решава с какво да се товари  Simple Smile

# 37
  • София
  • Мнения: 6 248
Ама кой е казал, че всичко от нея? Но все пак се предполага бащата да ходи на работа. Опитвам се да кажа, че с второ/трето дете задълженията се увеличават, а свободното за хобита време драстично намалява. Ама кой както иска го разбира.

# 38
  • Мнения: 46
Моето "хоби" е на година и 3 месеца и като знам как си починах през този период, направо тръпна в очакване на следващия интересен период около 2 години.
Винаги съм си мислела, че ще имам някое супер кротичко момиченце, дето ще ме гледа мило и ще ми се усмихва. Simple Smile Сдобих се с малко чудовище с карфици в гащите, което ми изяжда изцяло времето и вечер, след като си легне, сядам и медитирам в една точка.  Laughing Иначе хобита имах, но бяха до раждането. Simple Smile

 Peace Даже успях да си погубя половината цветя  Twisted Evil

# 39
  • Поморие
  • Мнения: 100
Моят син е на 4 месеца и наскоро успях да се наспя и намеря малко време за себе си - събота и неделя ходя на народни танци за по един час, ровя по форумите като го приспя и шия гоблени вечер за по половин час, чета в тоалетната и готвя когато имам сили и желание. Само да кажа, че таткото ходи на работа, но помага с чистенето, разхожда малкия събота и неделя сутрин да се наспя и като цяло и той се грижи за домакинството колкото и аз, майчинството ми се вижда много по-изтощително от ходенето на работа Simple Smile

# 40
  • Мнения: 6 991
Скоро няма да можеш да четеш в тоалетната  Laughing

# 41
  • Мнения: 1 726
Ако бебето ще е момиченце можеш да и направиш разни неща за Барбита. Аз така и направих къща, мебели, дрехи, чанти и т.н.
http://thearmyhousewife.blogspot.it/search/label/Barbie
https://plus.google.com/u/0/photos/108618087099642975738/albums/ … 72148676245301393

# 42
  • Мнения: 308
  На този етап ще влизам от време на време в Мамма... Simple Smile

# 43
  • Мнения: 629
Отдай се на грижи и за себе си! Фитнес, козметични салони, разни яки процедури и шопинг!  Ако има кой да ти помага с бебето защо не и на почивка Simple Smile

# 44
  • Поморие
  • Мнения: 100
Ха, процедури за красота, аз като се изкъпя и да не ме оповръща веднага Simple Smile съм безкрайно щастлива, по-скоро като бях бременна, и по-скоро след като го захраня, може би. Сега не виждам как. Може пък да има супер мами Simple Smile с две деца и един час само за маникюр Simple Smile

Последна редакция: чт, 06 фев 2014, 19:12 от yanapm

# 45
  • Мнения: 9 894
Фитнес, козметични салони, разни яки процедури и шопинг! 
бря, това ли било майчинството! Какви неща съм пропуснала...

# 46
  • Мнения: 874
явно всеки си намира начини... аз не успявам да намеря време за подобни неща...опитах да отида на пилатес веднъж и не се получи Sad В домашна обстановка имам по-голям шанс да отделя малко време за себе си Wink  Hug

# 47
  • Мнения: 308
Ха, процедури за красота, аз като се изкъпя и да не ме оповръща веднага Simple Smile съм безкрайно щастлива, по-скоро като бях бременна, и по-скоро след като го захраня, може би. Сега не виждам как. Може пък да има супер мами Simple Smile с две деца и един час само за маникюр Simple Smile
  Simple Smile

# 48
  • Мнения: 3
Аз използвам майчинството да завърша Висшето си...мислех,че ще е лесно.Е да,ама не:)))успявам да уча само вечер,а тогава страшно ми се спи.Подготвям баткото за предучилищна и малката е на годинка вече:)) Мисля. да се хвана с плетене на 1кука,за да мога да си правя сама дрехите,че хич не стигат за мен финансите:))

# 49
  • Мнения: 9 894
че то плетенето не излиза кой знае колко по-евтино Simple Smile особено ако се закрастиш и ти се искат все по-хубави и скъпи прежди....

# 50
  • Мнения: 1
здравейте мами Simple Smile аз имам хоби но как да кача снимки? нова съм тук . Благодаря предварително

# 51
  • Мнения: 3
Права си тити,но ще си спестя нерви по търсенето на нещо определено:))

# 52
  • Мнения: 308
Аз използвам майчинството да завърша Висшето си...мислех,че ще е лесно.Е да,ама не:)))успявам да уча само вечер,а тогава страшно ми се спи.Подготвям баткото за предучилищна и малката е на годинка вече:)) Мисля. да се хвана с плетене на 1кука,за да мога да си правя сама дрехите,че хич не стигат за мен финансите:))
   Какви са тези дрехи на една кука? newsm78 Аз съм много вързана с плетене, шиене и май единственото хоби, което си открадвам като време в момента ми е Бг-мамма.... Embarassed

# 53
  • Мнения: 6 991
Ти пък какви дрехи били на една кука...че на мен цяла булчинска рокля на една кука ми плетат  Laughing
Всичко можеш да си изплетеш на една кука...ако можеш да плетеш, де Simple Smile

# 54
  • Мнения: 12 648
   Какви са тези дрехи на една кука? newsm78 Аз съм много вързана с плетене, шиене и май единственото хоби, което си открадвам като време в момента ми е Бг-мамма.... Embarassed

Не се увличай  Laughing Аз плетях и шиех, защото тогава нямаше нищо по магазините. Сега не бих си го причинила.

# 55
  • Мнения: 9 894
отдавна плетенето  и шиенето не се правят, само защото няма достатъчно неща по магазините Simple Smile
но мнението ми е, че няма смисъл зорлем да почваш някакво хоби. Ако те влече нещо - сега е моментът - имаш време. Ако нищо не те влече - наблегни на бебето и шетането, околните ще го оценят.

# 56
  • Мнения: 355
Моето хоби беше ушиване на калъфки за декоративни възглавници и полезни домашни пособия от изостанали платове и с непретенциозни кройки, както и развиване на умения за готвене. По-конкретно се научих на меся тесто за пици, да приготвям домашни торти с 3 вида крем, както и да спестявам пари от домашно приготвяне на детски пюрета на оризова или картофена основа с добавки от зеленчуци или плодове, съответно получавах зеленчуково или плодово пюре.
Не на последно място започнах да разбирам и от отглеждане на саксийни цветя - едно хоби, което според мен си заслужава и го поддържам и до днес.

# 57
  • Мнения: 308
   Какви са тези дрехи на една кука? newsm78 Аз съм много вързана с плетене, шиене и май единственото хоби, което си открадвам като време в момента ми е Бг-мамма.... Embarassed

Не се увличай  Laughing Аз плетях и шиех, защото тогава нямаше нищо по магазините. Сега не бих си го причинила.
   Онзи ден направо се бях увлекла CryДнес притичвам, ама нямам време да се съсредоточа Simple SmileЧестит Св.Валентин!

# 58
  • София
  • Мнения: 153
  Аз си намерих хоби - да шия. Е все още елементарни  неща ама все пак. Разсейвам се от бебето и ми е приятно. Сега съм се захванала и с готварство да видим какво ще стане.
 Моя съвет е да си намериш нещо което ти е приятно и като имаш време го прави  Hug

# 59
  • Мнения: 308
  Аз си намерих хоби - да шия. Е все още елементарни  неща ама все пак. Разсейвам се от бебето и ми е приятно. Сега съм се захванала и с готварство да видим какво ще стане.
 Моя съвет е да си намериш нещо което ти е приятно и като имаш време го прави  Hug
    Тази тема я пуснах преди раждането, сега и през ум няма да ми мине CryА колкото до форума -или съм станала по-чувствителна, или някои започнаха да се държат отвратително и някак не се случват хубави разговори и обсъждане като до преди месец...

# 60
  • София
  • Мнения: 153
 Мацка не се сдухвай. Ако някои коментари са заядливи просто не ги чети  Wink. И не се притеснявай ще ти остава време за хоби, просто сега всичко ти е ново. Като порасне малко бебето ще си изградиш "навик" кога какво да правиш, нещата ще си влязат в релси и ще ти остава време и за тебе и за хоби.  Hug

# 61
  • Мнения: 368
  Аз си намерих хоби - да шия. Е все още елементарни  неща ама все пак. Разсейвам се от бебето и ми е приятно. Сега съм се захванала и с готварство да видим какво ще стане.
 Моя съвет е да си намериш нещо което ти е приятно и като имаш време го прави  Hug
    Тази тема я пуснах преди раждането, сега и през ум няма да ми мине CryА колкото до форума -или съм станала по-чувствителна, или някои започнаха да се държат отвратително и някак не се случват хубави разговори и обсъждане като до преди месец...

Хей, спокойно, идва Видов ден  Hug Аз по време на второто майчинство започнах да се уча да правя торти със захарно покритие, подкарах блог и завърших курс по професионално сладкарство, нищо, че ми е само хоби  Hug Честно казано, след майчинството и когато се върнах на работа, тогава времето ми отесня. Но пак намирам време за нещата, които обичам.

# 62
  • Мнения: 308
Мацка не се сдухвай. Ако някои коментари са заядливи просто не ги чети  Wink. И не се притеснявай ще ти остава време за хоби, просто сега всичко ти е ново. Като порасне малко бебето ще си изградиш "навик" кога какво да правиш, нещата ще си влязат в релси и ще ти остава време и за тебе и за хоби.  Hug
Hug

# 63
  • Мнения: 593
  Какви са тези дрехи на една кука? newsm78 Аз съм много вързана с плетене, шиене и май единственото хоби, което си открадвам като време в момента ми е Бг-мамма.... Embarassed

Не се увличай  Laughing Аз плетях и шиех, защото тогава нямаше нищо по магазините. Сега не бих си го причинила.

Защо? То е приятно.
Аз не мога да шия, но обичам да плета. Обаче нямам време.

МИсля, че когато човек има време, трябва да се занимава с неща, които са му приятни.

Какво стана с авторката на темата?

# 64
  • Мнения: 308
   Авторката на темата е тук все по-рядко Simple Smile, не намира време за хоби, но от време на време влиза във форума " да отпуши" Laughing Бебеланка и кака са добре, но през повечето време се справям сама. Решила съм, че някога ще избродирам гоблен, но ...може и когато се пенсионирам.  Rolling Eyes  chefНалага ми се обаче все по-често да готвя.

# 65
  • Мнения: 12 648
Плетенето успокоява като гоблен, но е по-полезно. Поне за мен. Друго хоби са ми пъзелите, но като пораснаха децата. Преди това ги прегазваха. Да помагат на мама.

# 66
  • Мнения: 593
Аз едно време, тъкмо като завърших техникума, се опитах да ушия гоблен... не помня дали успях да стигна до половината, а беше един съвсем мъничък. Нещо обърках бодовете и като се ядосах  #Cussing out от тогава гоблен не съм пипала, най-много някое копче да зашия.

С видео монтаж обичам да се занимавам, ама толкова време изисква!

# 67
  • Мнения: 25
Здравейте! Моето хоби е да правя бижута от естествени камъни, различни видове мъниста и кристали. Жалко, че го открих в края на майчинството си,  но пък така ме успокоява и зарежда:)))
Дори си напраавих страничка и ако искате да разгледате творенията ми, заповядайте в нея:)
https://www.facebook.com/Dresscode.Jewerly Laughing Heart Eyes Hug

# 68
  • Мнения: 308
Здравейте! Моето хоби е да правя бижута от естествени камъни, различни видове мъниста и кристали. Жалко, че го открих в края на майчинството си,  но пък така ме успокоява и зарежда:)))
Дори си напраавих страничка и ако искате да разгледате творенията ми, заповядайте в нея:)
https://www.facebook.com/Dresscode.Jewerly Laughing Heart Eyes Hug
Прекрасно неща и много интересно хоби! Сигурно и научаваш много неща за полускъпоценните камъни? Как го откри това хоби за себе си? Свързано ли е с някаква случка или с някакъв твой друг интерес?

# 69
  • Мнения: 25
Благодаря  Hug  Започнах като коригирах едни гривни, които ми подариха и реших, че няма да ги нося докато не ги направя по-интересни. Те бяха три метални гривни и ги обвих с велур и станаха много интересни. По-късно може да ви покажа снимка. След това започнах с обикновенни мъниста докато не разбрах, че полускъпоценните камъни носят послания и така ми стана интересно ...да играя с цветовете, да съчетавам камъни носещи символика и така:)))

# 70
  • Мнения: 379
Аз шиех гоблени и по време на бременността и по време на майчинството.

# 71
  • Варна
  • Мнения: 63
Преди раждането и аз започнах да правя бижута, но от морски камъчета, които рисувах, лакирах и т.н. Даже си направих и страничка във фейсбук и имах време да си я поддържам като почти всеки ден публикувах нов комплект бижута. Много ми допадаше, а и лятото, слънцето, морето ми носеха доста вдъхновение. Това продължи до раждането, което беше преди около месец и сега се чудя дали да продължавам или не, защото всеки момент очаквам да започнат колики или други някакви проблеми, които ще изискват цялото ми внимание.

# 72
  • Мнения: 1 262
Напоследък имам много хобита - рисувам, пея, моделирам, пиша стихове, мисля да почна и нещо по-голямо да пиша, имам намерение да започна и да композирам  Laughing, програмирам, но защо ли пак сякаш нещо ми липсва?! Имам чувството, че и всички хобита на света няма да ми помогнат да се почувствам щастлива.
То даже сякаш човек посяга към тях точно, когато не е щастлив. Търси някаква утеха, но за съжаление не я намира. Малко се отплеснах, ще ме извините.

# 73
  • Мнения: X
С първото дете не знаех на кой свят съм. Не за хоби, нямах време да спя и да се храня, направо ни беше побъркал с рев (колики, зъби, чак съседите ходеха недоспали). Сега с малката, толкова е спокойна (пу-пу, или така ми се струва след баткото). Захванах се и аз с гривни разни, разучих техники с кумихимо. Правя ги предимно за себе си, приятелки, някои подарявам или продавам. Естествено има периоди в които по месец два не ми остава време (задачи разни, университета), но пък имам и дни в които с това се занимавам за по час - два вечер, или чета книжка на телефона. В началото ми беше трудно докато изградя режим и си подредя задачите.

# 74
  • Поморие
  • Мнения: 100
Честита Нова Година Simple Smile Малкия порасна и вече не ми е толкова трудно Simple Smile Сега на годинка и нещо си играе сам, спи 2-3 часа следобед, няма толкова грижи покрай него и мога повече да си поема въздух Simple Smile Лятото поработих малко с помощ от майка ми, а от есента си се занимавам изцяло с него и сега разучавам разни образователни методики - ако си търсите занимание по метода Монтесори има доста игри и играчки които да направите за децата си и които отнемат доста време Simple Smile  Освен разходките и домакинската работа уших един гоблен, който бях почнала като бях бременна, даже сега ще почвам втори, прочетох сума ти книги, зарибих се по разни игри във Фейсбука, ама там не ми позволява малкия да се заседявам много Simple Smile готвя, шия и поправям разни дрехи и вече мога и на фризьор да отида и на масаж и на почивка Simple Smile може би трябва повече да се наслаждавам на такива неща, че вече се замислям дали догодина да пробвам с второ Simple Smile Много късмет, здраве и щастие на всички мами, как е бебето на Милото73 Simple Smile Колко е голямо вече, спите ли нощем, защото ние още се будим 1-2 пъти от зъбките Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт