Боледуване на децата ни – тема 12

  • 38 836
  • 727
  •   1
Отговори
  • Мнения: 21 153
Добре дошли в тема номер 12 : Боледуване на децата ни в яслена и градинска възраст – как да се справим?

Тема 9
Тема 10
Тема 11

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 6 468
Запис с пожелание за здрави дечица  Hug

# 2
  • Мнения: 21 153
Момичета,притеснено ми е ,моля Ви кажете има ли някакви изследвания,които могат да се направят - кръвни или други за този шум ?

# 3
  • Мнения: 3 763
Ми то май няма връзка с кръвните изследвания newsm78 Ултразвук на сърцето се прави Peace

# 4
  • Мнения: 21 153
Ми то май няма връзка с кръвните изследвания newsm78 Ултразвук на сърцето се прави Peace
Благодаря,ще попитам ЛЛ утре по тел първо

# 5
  • Мнения: 1 350
Лисичке и на мен като малка са ми поставили такава диагноза,но  явно съм имала физиологичен шум ,знам ли.Нищо ми няма ,здрава съм.
Аз реших да не пускам синът ми на ДГ  от понеделник.Докторката ме навика и реших да изчакам.Много болни имало ,след 3 дни щяли пак да сме там и ме разколеба.ТЪкмо бях събрала смелост да го пускам Rolling Eyes

# 6
  • Мнения: 817
Ехокардиография се прави и кардиограма при детския кардиолог в града ви. Най-добрите детски кардиолози с най-добрата апаратура в България са в София в Националната Кардиологична Болница. Ако искаш ще напиша телефони за връзка с тях.

# 7
  • Мнения: 21 153
Данчето с трабантчето ,то и според лекарката ще отшуми.
Ние пак ще ходим до нея , само поне да преполовя лечението..
Моята като гледам доста време градина няма да види.

 LifeIsBeautiful , ако може на лични , ще се радвам , благодаря   bouquet

# 8
  • Мнения: 296
Момичета,притеснено ми е ,моля Ви кажете има ли някакви изследвания,които могат да се направят - кръвни или други за този шум ?

Не се притеснявай. Няма нищо страшно.
На дъщеря ми установиха шум на сърцето, беше на няколко месеца. Побърках се. Записах й час в Националния кардиологичен център в София и на 6мес. възраст я заведох на преглед. Прегледаха я, успокоиха ме, че голям процент от децата с тази диагноза и  около 16-тата си год. обикновено го израстват. Препоръчват профилактични прегледи периодично. Аз трябваше да я заведа на 2год. /като ми казаха, че не е задължително/, но не го направих. Сега чакаме второ детенце и живи и здрави, като стане то на 6 мес., ще ги заведа и двете на преглед за мое спокойствие.

# 9
  • София
  • Мнения: 451
Данче, и аз една седмица мислих ли мислих да го пускам ли, да не го ли пускам на градина и реших, че е по-добре да не го пускам точно в пика на грипа  Wink
Лисичке, дано да няма нищо притеснително с този шум  Hug

# 10
  • София
  • Мнения: 3 741
Лиске,за шума на сърцето не се панирай излишно,няма нищо страшно.Това го чуха и при двете ми деца,но само го констатираха без да задълбават.Израства се.За твое успокоение може да  направиш консултация с кардиолог,дори няма да прави кардиограма на детенцето.

# 11
  • Мнения: 21 153
Благодаря Ви момичета,много сте мили  bouquet
Ще направя консултация.

ПП- Само за инфо питам Lymphomyosot за колко време стига ?

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 987
Ами ние с тези секрети постоянно капем нещо. Сега последно сме на хибитанови капки. Но ще ги спирам. Не е нормално според мен постоянно нещо да смучат, капят и т.н.
А за имунитета давам сироп от черен бъз, домашно правен и ...плодове. Simple Smile

# 13
  • София
  • Мнения: 1 504
Ами ние с тези секрети постоянно капем нещо. Сега последно сме на хибитанови капки. Но ще ги спирам. Не е нормално според мен постоянно нещо да смучат, капят и т.н.
А за имунитета давам сироп от черен бъз, домашно правен и ...плодове. Simple Smile
Така е, но ако не става с аб капки, обикновено се минава към аб през устата, особено ако е стрептокок, мораксела и т.н. Стафилокока се активира и при паднал имунитет...Обикновено след успешно премахване на бактерията /ако няма носителство в групата/ не се изолират толкова често. Но ако просто се подтиска растежа на бактерията и не се премахнала напълно, много е възможно няколко седмици след това, отново да я има в масово количество.  Иначе от опит при малкия стафилокока в първа група си се активираше почти при всяко заболяване. Тая година се активира чак сега при тежкия вирус дето изкарахме. Бета глюкана също е много добър...

# 14
  • вече Пловдив
  • Мнения: 1 975
Лисичке, благодаря за новата тема!  bouquet
Колко време мога да давам сока от черна ряпа и мед за кашлица? newsm78

Общи условия

Активация на акаунт