?Въпроси всякакви?

  • 5 264 629
  • 96 496
  •   1
Отговори
# 25 845
  • София
  • Мнения: 2 079
Въртя навсякъде, няма я стрелкичката и това си е ....
Не съм в профила си, а там, където пише начало, т.е. отрязава се последната дейност на приятелите ми.

# 25 846
  • Мнения: 5 060
Не знам защо така.  Rolling Eyes
Виж при мен как е.

# 25 847
  • София
  • Мнения: 2 079
Дейността на приятелите ми се появи от нищото.
Нито добавях нещо, нито пипах - просто така си се появи отново, от нищото ....
Благодаря за отговорите, Церемония!

# 25 848
  • София-Младост
  • Мнения: 23 336
На Вивател е. И пробвах с 0000,ама не стана. Много ми е тъпо, сега ще си помислят,че съм го откраднала  ooooh!
А не става ли да извадите картата и да я сложите в друг апарат? Все някой номер ще има в самата карта.

# 25 849
  • Мнения: 8 934
На Вивател е. И пробвах с 0000,ама не стана. Много ми е тъпо, сега ще си помислят,че съм го откраднала  ooooh!
А не става ли да извадите картата и да я сложите в друг апарат? Все някой номер ще има в самата карта.

Той ПИН кодът е на картата.

# 25 850
  • София
  • Мнения: 3 789
На Вивател е. И пробвах с 0000,ама не стана. Много ми е тъпо, сега ще си помислят,че съм го откраднала  ooooh!
А не става ли да извадите картата и да я сложите в друг апарат? Все някой номер ще има в самата карта.

Обаче има логика да се разменят картите  Peace. Ако Донсита сложи собствената си карта в чуждия телефон, ще може да влезе в менюто и там да има запаметени номера в самия телефон. В картата е ясно, че не може да проникне, кодът може да е абсолютно всякакъв. 

# 25 851
  • Мнения: 3 960
Ще лепя снимки върху албум (от хартия/плътен картон). Какво лепило да си взема за да съм сигурна, че добе ще се залепят и няма да паднат след време?

Защо не пробваш с двойно залепващо тиксо, аз така съм лепила  Peace

# 25 852
  • Мнения: 6 549
Оо Хриси и това е идея, ще го имам предвид за резервен вариант.  Hug

Друг въпрос имам: Някой може ли да ми каже как е изглеждала системата за семейното подоходно облагане преди? Тоест преди да се въведе плоския данък?  Rolling Eyes

# 25 853
  • Майничка
  • Мнения: 12 581
...Някой може ли да ми каже как е изглеждала системата за семейното подоходно облагане преди? Тоест преди да се въведе плоския данък?  Rolling Eyes

За едно дете, ненавършило 18 години, годишната данъчна основа на единия родител, по избор (обикновено този, с по-голям доход), се намаляше с 360 лв., за две деца - със 780 лв., за три и повече непълнолетни деца – с 1140 лв.

# 25 854
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Моля за отговор:има ли право работодател да отказва да изплати болничен за гледане на дете и ако да причини?/за 5дни /
Скрит текст:
ММ е подал в счетоводство такъв и от там директно са му казали,че ще му изплатят само последните 2,без конкретни доводи/шефа така решил.... Sick/
Болничният е от тази седмица/20.10-24.10/;оставил го е вчера с номер на банкова сметка.В началото директно му отказали,но след изрично настояване от негова страна и попълване на декларация за входящ номер го приели,но дотам.....
Питанката ми е как да разбера ще бъде ли отразено това и в какъв срок и струва ли си да сигнализирам инспекцията по труда или да не се хабя силом....... Tired
Егати  идиотите.......

# 25 855
  • София
  • Мнения: 7 869
Моля за отговор:има ли право работодател да отказва да изплати болничен за гледане на дете и ако да причини?/за 5дни /
Скрит текст:
ММ е подал в счетоводство такъв и от там директно са му казали,че ще му изплатят само последните 2,без конкретни доводи/шефа така решил.... Sick/
Болничният е от тази седмица/20.10-24.10/;оставил го е вчера с номер на банкова сметка.В началото директно му отказали,но след изрично настояване от негова страна и попълване на декларация за входящ номер го приели,но дотам.....
Питанката ми е как да разбера ще бъде ли отразено това и в какъв срок и струва ли си да сигнализирам инспекцията по труда или да не се хабя силом....... Tired
Егати  идиотите.......

Задължението на работодателят е да предаде болничния в НОИ и от там да го изплатят. Няма такава, версия работодателят да отказва да предаде болничния. Всъщност той е задължен да изплати първите 3 дни от болничния. И ако отказва един сигнал до агенцията по труда може много бързо да го отрезви.

Друг е въпроса обаче, ако работодателя е получил неопровержими доказателства, че болничния е нереален. Тогава следват изключително неприятни последствия както за лекаря издал болничния лист така и за самия работник (служител).

Освен това ако болничния е предаден извън установения срок, работодателят също има право да откаже да го приеме и отработи.

След 01.01.2015 год. се очаква болничните вече автоматично да отиват в НОИ по електронен път, а работодателят ще получава само уведомление.

В НОИ мое да се провери дали болничния е подаден в установения срок (до 15-то число на месеца следващ месеца, през който е издаден болничния).

# 25 856
  • Майничка
  • Мнения: 12 581
Последните 2 дни и без това не ги плаща работодателят, а НОИ.
Няма право, разбира се, но е честа практика. Може да подаде оплакване в ИТ (съпругът ти, не ти) след като си вземе фиша за заплатата за октомври (обикновено тя се изплаща през ноември) и в него липсва отразен ред "обезщетение за временна неработоспособност". Обаче повечето счетоводители, освен ако не са тотално некомпетентни, биха начислили такова обезщетение, като си приспаднат сумата от изработеното месечно възнаграждение. Ако договорът е на реалната сума, това може да се хване, но ако е на по-ниска+бонус - няма шанс.

# 25 857
  • Мнения: 41
Имам един малко тъп въпрос, но някой да знае колко е гаранцията на обувките от дайхман?

# 25 858
  • София
  • Мнения: 6 210
Имам един малко тъп въпрос, но някой да знае колко е гаранцията на обувките от дайхман?
Върти ми се в главата 1 месец. Дано пазиш касовия бон  Peace.

# 25 859
  • ту тук, ту там
  • Мнения: 7 396
Трябват ми няколко паспартута (така ли е мн. ч.?!  Embarassed). Къде могат да ми ги отрежат бързо и евтино? В "Слънчоглед" има картон за паспарту, много изгоден като цена, но как да си го нарежа сама? Външния контур - ясно, с макетен нож, но вътрешният ръб нали е по-специфично отрязан, под ъгъл?!  Та ако някой може да ме посъветва, ще бъда благодарна!

Общи условия

Активация на акаунт