?Въпроси всякакви?

  • 5 264 363
  • 96 496
  •   3
Отговори
# 62 115
  • Мнения: 3 942
Плажното мляко мога ли да го разредя с вода, за да се ползва като спрей?

Приятелка ме попита, дали ако разреди с вода плажно мляко с фактор 50, то ще стане с фактор 25  Mr. Green
Ще се намали значително ефекта, ако го разредите.

# 62 116
  • Мнения: 5 060
След всяко мокрене се препоръчва ново нанасяне на слънцезащита.
Вие си преценете дали ще става нещо от млякото с вода.

# 62 117
  • Мнения: 1 436
Syn, datura_inermis благодаря ви за отговорите. Ще се пробваме...а. ако не обърнат внимание в Пирогов идеи за друго място? Или трябва утре да се мине през личния лекар и от там при травматолог в поликлиниката?

Извинете, но със счупвания нямам опит и ми е объркано  Crazy

# 62 118
  • Мнения: X
 Figs, мислех, че си неосигурена и затова драпаш за Пирогов. ЛЛ-то ти трябва да има договор с дежурен кабинет, може през там да минеш тази вечер. А и утре с направление през ортопед - лошо няма да е от ДКЦ-то, попитай личния кого ти препоръчва. Аз не съм почитател на нощните смени в Пирогов, но скоро не ми се е налагало да ходя там, та може и да са се променили към добро нещата.

# 62 119
  • Мнения: 13 257
Здравейте,

При подозрение за счупен палец на ръката (пукната кост?), ако се отиде в през нощта в Пирогов, дали ще обърнат внимание?  Confused..

Т.е. дали обръщат внимание на такива "дребни", не животозасташаващи неща според вас?  Мненията от личен опит, а и не само ще са ми от полза bouquet

Пирогов е най-лошото място за не толкова сложни травми- лично мнение, нито ще ти обърнат кой знае какво внимание, а за отношение и искане на пари да не говорим
От Токуда бяхме доволни, ортопедична болница Витоша, в транспортна болница също, но доктора при който ходехме напусна и му изпуснах координатите.
Ако болката се търпи най-вероятно не е счупен, дръж го обездвижен докато решиш какво да правиш

П.с. Да добавя, че пръстите се шинират, а всякакви такива както и пластмасов гипс не се поемат от касата, та освен прегледа, каквото и медицинско изделие да се наложи се плаща

# 62 120
  • Мнения: 5 304
Аз съм доволна от Пирогов,но бях с много тежко счупване и беше преди 10 години.
Като цяло,в нито едно спешно отделение не гледат сериозно на такива неща.Имам пресен опит.
Успех! И дано не е счупено Hug

# 62 121
  • Мнения: 1 436
Момичета, изключително много благодаря на всички ви!  bouquet

zari65 Токуда дали имат 'спешен' травматологичен кабинет, т.е. който работи след 19.30ч. вечерта?  Rolling Eyes

+ мерси за инфото за шини,гипс и заплащане, идея си нямах.

datura_inermis може би трябваше да уточня, че здравните осигуровки са ОК, но не ми се чака до утре чак.

# 62 122
  • Мнения: 13 257
Не нямат Токуда спешен кабинет освен ако не са направили, звънни, все пак, че последно бяхме там преди 2 години, прозвъни ги.
Само обикновения гипс ти го поемат от касата, но ако искаш по-лек пластмасов, с който може да се къпеш и не се рони тогава плащаш, както и шини, пръстите ги шинират, ако са счупени.
За съжаление кофти опит съм натрупала в това отношение, оттам ги знам тия неща.

# 62 123
  • Мнения: X
Figs, нищо не пречи да минеш през Пирогов тогава, поне безплатно ще ти направят снимка и ако е ОК - забравяш. Но ако започнат да ти говорят за операции - взимай снимката и дим да те няма, за да се консултираш с друг  Laughing

# 62 124
  • София
  • Мнения: 4 548
Ходили сме два пъти в Пирогов за счупени пръсти на сина. Всички си минават през дежурния  доктор, той праща за снимка и после пак в кабинета да каже какво е положението и на превръзка в отсрещния кабинет. Първия път беше счупен безименният пръст и го шинираха с u-образна шина от гипс до под лакътя. Вторият път беше само пукване и леко го привързаха само с бинт към съседния пръст да не мърда много много. Процедурата е добре отработена. Не са ни искали пари за нищо. Предполагам, че за възрастни (те са в друго отделелние) не е по-различно.

# 62 125
  • Cavan, Ireland
  • Мнения: 316
Тинити, благодаря.

# 62 126
  • София
  • Мнения: 16 021

Ще ти обърнат внимание в Пирогов.
Но бих те посъветвала да избегнеш огромната опашка от безпризорни, бедняци и алкохолици. Не ми се мисли и как миришат в жегата.
Същата процедура, но по-бързо и на чисто място извършват в Спешното отделение на София мед.
Зимата бяхме първо в Пирогов - отврат пациенти. Отидохме в София мед - минахме без проблеми.
Срещу 20 лв. за снимка спечелихме време и добро отношение.

# 62 127
  • софия
  • Мнения: 25 435
Здравейте,

При подозрение за счупен палец на ръката (пукната кост?), ако се отиде в през нощта в Пирогов, дали ще обърнат внимание?  Confused..

Т.е. дали обръщат внимание на такива "дребни", не животозасташаващи неща според вас?  Мненията от личен опит, а и не само ще са ми от полза bouquet

Пирогов е най-лошото място за не толкова сложни травми- лично мнение, нито ще ти обърнат кой знае какво внимание, а за отношение и искане на пари да не говорим
От Токуда бяхме доволни, ортопедична болница Витоша, в транспортна болница също, но доктора при който ходехме напусна и му изпуснах координатите.
Ако болката се търпи най-вероятно не е счупен, дръж го обездвижен докато решиш какво да правиш

П.с. Да добавя, че пръстите се шинират, а всякакви такива както и пластмасов гипс не се поемат от касата, та освен прегледа, каквото и медицинско изделие да се наложи се плаща
Със същото впечатление съм. В поликлиниката на ВМА на Руски паметник има добри травматолози. Можеш да отидеш с направление, но има хора, чака се.

# 62 128
  • Мнения: 1 436
Безкрайно много благодаря на всички ви за помощта, споделения опит и съветите bouquet , без тях сигурно нямаше да направя консултация, че имам много лош опит от Пирогов (по повод остра, живото застрашаваща сутуация, оставила трайни, сериозни последствия в следствие на безхаберието и ниската им компетентност явно)


Няма счупено или пукнато Party идваше ми да я рязцелувам направо, 1вата добра здравословна новина от мн. време на сам.
Разтегнато сухожилие. Направиха си устата за шиня, но отказах. Ще мажа крем, ще налагам лед и ще търпя. Малкия дявол е това.
Не дай си Боже да се наложи в бъдеще, ще взема предвид препоръките ви за добри травматологии присърце, докато ги прочета сега, вече бях пред кабинета; минах бързо.

Желая на всички, които са имали опит със счупвания да не ги повтаря никога повече Naughty  Hug

# 62 129
  • Варна
  • Мнения: 1 949
Здравейте!

Къде във Варна мога да заведа децата ми на басейн?
Моля ,препоръчайте ми,че всеки ден ми надуват главата Praynig

Общи условия

Активация на акаунт