Ритик Рошан - гръцкият бог на Боливуд

  • 143 873
  • 746
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 118
Hrithik Roshan
Всичко за талантливия актьор, танцьора, фитнесиконата, мъжът и човека Ритик Рошан  - гръцкият бог на Боливуд

Роден на 10 януари 1974 г в Мумбай, Индия в семейство на потомствени артисти. Кариерата му започва с бляскав старт през 2000 г. с Kaho Naa... Pyaar Hai Кажи, че ме обичаш.

И стремглаво лети нагоре. Зеленоокият красавец печели  Филмфер награди за най-добър дебют (2001), най-добър актьор: Kaho Naa Pyaar Hai(2001), най-добър актьор Koi Mil Gaya(2004), най-добър актьор Koi Mil Gaya(2004)(Critics), най-добър актьор Dhoom 2(2007) и най-добър актьор Jodhaa Akbar (2008).

Ритик Рошан е един от най-успешните млади актьори на съвременното индийско кино -и не само заради външния си вид. Можем да го наречем направо "мултифункционален"..Той е толкова пластичен, че се вписва еднакво добре във всякакви образи и сценарии. Тръгнал от рутинния романтичен герой и преминал със замах през екшъна и историческата драма, Ритик вече се цели на по-високо ниво - международното кино.Наскоро излезе филмът му с испанската актриса Барбара Мори - "Хвърчила". Почти достигнал Амир Кан в перфекционизма си. И не на последно място забележителен танцьор.









Преведени интервюта с актьора:
След първия му успех

за филма Молба

Някои от любимите филми

Jodhaa Akbar/Императорът и розата (2008)




Guzaarish/Молба (2010)







Zindagi Na Milegi Dobara/Животът не се повтаря (2011)




Agneepath/Огнен път (2012)




Kites/Хвърчила (2010)




Dhoom 2 (2006)




Khrish 3 (2013)


За жените на Ритик


За танцовия формат Just dance

Новини за Ритик Рошан във FILMFARE http://www.filmfare.com/search/tag_hrithik%20roshan

Последна редакция: чт, 23 яну 2014, 13:48 от Пит

# 1
  • Мнения: 528
Първи запис. Simple Smile)

# 2
  • Мнения: 3 118
Тренировъчната програма на Ритик Рошан: Крис Гетин трансформира Боливудската звезда
Буйния живот на знаменитост остави Ритик Рошан с минало на гуляи, издут стомах, навик да пуши и сериозно желание да се промени. Запознайте се с Крис Гетин, герой на героя.
Интервю на  Jeff O'Connell 16 януари 2012


Филмовите звезди в Индия правят американските знаменитости да изглеждат като второразрядни актьорчета . Начинът на живот е забавен и вълнуващ, но взе своя дан от Ритик Рошан , екшън звездата от Мумбай. Когато стартира Sheru Classic Asian Grand Prix в Мумбай, търсенето на красиви мускули изискваше да се намерят добрите инструктури - най-добрите културисти и треньори в света. Там, Рошан се срещна с новия си ментор Крис Гетин . Крис въведе Ритик към вкусното хранене и му помогна да се побере обратно в неговия костюм на супергерой за Криш 3!
Физическата трансформацията беше забележителна , но насоките на Гетин ударика Ритик още на елементарно ниво. Той осъзна, че недостатъците в живота му са широко разпространени в субконтиненталната култура. Той обеща да промени начина, по който Индия яде.


Какво те накара да се първо да потърсиш Крис Гетин ?
Това е решение, което трябваше да предприема. Аз трябваше да направя промяна в живота ми. Изживявах мита , че съм в най-добрата си форма, защото това е, в което съм се превърнал символично в моята страна, с моите новости и моята кариера.
Изминалата година взе своя дан от времето ми и моето състояние на ума. Просто да си позволя да се променя. Аз в крайна сметка се оказах с двойна дископатия в гърба ми. Лежах по гръб на леглото ми в продължение на месеци и храненето ми отстъпваше на цялата любов на моето семейство под формата на сладки и кексчета, шоколад и всички такива неща. Всички продължаваха да ги пращат, защото бях болен.
В крайна сметка станах с талия 36.5 инча (93 см). И страдах от кръвно налягане, високо и ниско: един ден високо, един ден ниско.
Не знаех какво се случва. Аз бях решен да започна филма на баща ми, в който аз играя супергерой. Това е част 3 от поредицата. Обадих се за костюма на моя супергерой , якето на Krrish и не можех да вляза в него, бях като, "Не ми е писано да играя това точно сега. Аз не съм човекът, който е достоен да играе супергерой . Трябва да се потрудя да съм достатъчно достоен. Трябва да направя промяна."
Тогава реших да се търся помощ. Пушех по три кутии на ден. Аз не съм спрял да пуша през последните две години и половина, всичко вървеше просто с главата надолу. Знаех, че ако не се сложи край на това сега, то това ще погълне живота ми. Това ще бъде моето падение.
Търсих за помощ по целия свят. Влязох в нета, в Гъгъл, говорих с приятели и за мое щастие започваше Sheru Classic в Мумбай. (25.09.2011). Голяма част от тези първокласни бодибилдъри дойдоха. И Крис също беше тук. При всяко тръсене и всеки разговор в които участвах, неговото име постоянно изкачаше.
Разбрах, че той трябва да е добър. Аз имах екземпляр от книгата му „Тяло по проект“ – 12 седмичен план . Прочетох книгата и бях много впечатлен.  Видях потенциала . Също така може би това беше знак от Бога , че името му е Крис и аз трябваше да тренирам за Криш, името на героя на моя народ. Реших, че трябва да опитам.
Останалото е история. Той дойде тук. Той не знаеше какъв съм, що съм, нито пък го интересуваше. Всичко, за което го беше грижа е аз да съм сигурен с какво се захващам, преди да дойде в Мумбай. Щом той веднъж беше доволен, щеше да се присъедини .

Когато за първи път седнахте с него, какво му казахте за вашите цели? Просто искахте да смъкнете коремчето, което сте качили или всъщност искахте да станете голям и силен супергерой? Каква беше програмата?
Бях искал да съм го направил преди в живота си. Бих влязъл в най-добра форма. Не бих искал да се върнеа към всички погрешни навици, яденето на шоколад и поддаването. Знаех , че това не е само, за да вляза във форма за роля. Това беше нещо, което исках , то трябваше да е цялостна промяна в начина ми на живот. Тя трябваше промяна за цял живот. Това е, което казах на Крис.
Мисията ми е да направя цялостна промяна на стила ми на живот. Искам да се събудя сутрин и да се чувствам здрав, исках да се чувствам жив, да усещам че тялото ми ми служи добре и аз му служа добре.

Вие правите много от вашите собствени каскади във филмите си. Наблягате ли на функционалните тренировки тъй както и на тренировките за изграждане на мускули?
Ние включваме много CrossFit сесии, защото аз трябва да бъда в атлетична форма, което също ще ми помогне да не се наранявам по време на снимките. Ние сме включили много CrossFit упражнения, заедно с вдигане на тежести. Много кардио тренировки, CrossFit и вдигане на тежести.

Вие сте имали някои проблеми с гърба и наранявания на коленете, може би от вашите каскадьорски сцени в миналото. Беше ли трудно да работите по тях?
Аз имам всякакви наранявания. Просто ме поправят парче по парче. Току-що приключи трансформацията ми и аз се гледам и аз съм изумен, че подобно нещо е възможно. Това беше 12 - седмична трансформация, но ние я приключихме за 10 седмици.
Аз съм просто изумен от възможностите на човешкото тяло и колко лесно беше. Не е имало жертви от моя страна. Всичко просто течеше по вода. Обичах менюто. Ястията са питателни, както и много вкусни. Не мисля, че мога да се върна към нормалния (ако мога така да го нарека) вид хранене отново, когато то е само за вкус, а не за хранен. А тази храна, която ям е и вкусна и хранителна и всичката е страхотна.
Аз съм нетърпелив и почти отчаяно търсеше начин да накара хората да знаят на какво е способно тялото. Хората трябва да се образоват, където всички ги егрижа за това. Има обаче недостиг на информация. Хората са просто загубени и тук е най-добрата помощ, която съществува на планетата. Аз съм живото доказателство за това.

Мисля, че идеята, че здравословното хранене е неприятно е толкова погрешно схващане, а вкусът е много по-добър от този, на който сте свикнали.
Това е толкова погрешно схващане и толкова тъжно. Аз не бих искал да го вярвам преди 12 седмици. Не бих повярвал, докато не вкуся от храната и и тя е направена точно за това. Точно сега тя е откровение . Какво ще правим? Какво си мислехме ? Сега гледам на хората, когато минавам през супермаркета. Аз гледам храната и това, което хората купуват и там има толкова много здравословни опции. И те са били около мен в моите дни преди трансформацията. Аз не не знаех за тях. Не знаех за всичките тези комбинации, които са възможни.

Може ли да дадете няколко примера за менюто ви след като Крис промени диетата Ви? Може би примерна закуска, обяд и вечеря , която е била здравословна за вас?
Имаше много промени в плана, след както видяхме ми напредъка на тялото ми. Диетата се състоеше предимно от около 100 грама месо, имаше някои влакнести въглехидрати, като броколи, зеле и спанак, купа ориз или паста, някои наистина страхотни вкусове. Това включваше моите основни хранения за деня. Но сега, след като трансформацията приключи и аз мога да се върна хъм нормално хранене, защото не съм вече на диета, светът е отворен за мен.
Хапвам палачинки със сироп без захар, които са направени с протеин на прах. Те са най-вкусните палачинки на света. Хапвам бананов сплит с протеини на прах и кисело мляко. Възможностите и списъка са наистина дълги. Може и кюфтета с кетчуп.  Има много видове неща, тестени изделия, ориз. Хапвам седем белтъка с два жълтъка и две филийки препечен хляб. Това звучи ли като меню на човек, който е на диета? Не. Всеки може да оцелее на този режим. Това е невероятно.
Разбира се, аз не минавам през една седмица или две на лишения, когато е необходимо , за да докарам външния вид, който исках. Това беше в продължение на две седмици, но сега свърши ... всъщност никога не свършва. Това е за цял живот.
Ще спазвам този вид хранене в зависимост от нуждите ми. Имам контрола сега. Това е наистина един опияняващо чувство.

Имате ли някаква статистика? Колко отслабнахте?
След  10 седмица тренировки с Крис Гетин Ритик премина от 36, 5 ича 93 см талия до
30 инч (76.8см). Той отслабна 10 килограма или около 22 паунда.
"Когато хората гледат моя снимка , те мислят че сега изглеждам по-голям. Илюзията ме прави
да изглеждам като Хълк. "

Вие взимахте някои добавки. Това помогна ли Ви да ви даде допълнително предимство?
Мисля, че всичко което Крис ми каза, ми помогна . Аз просто следвах неговите инструкции и чаках резултатите. Имаше много на протеин на прах и глутамин, мултивитамини , но не е имало нищо повече от базисните витамини, които спортистите вземат .

Вие няма да се работи с Крис завинаги. Чувствате ли се достатъчно усвоил всички тези уроци, че сега да продължите сам по пътя си?
Да, мога до продължа сам, макар че точно сега няма да пусна Крис да си ходи. Уговарям го да остане за още 10 седмици. Махаме към друга трансформация, към трупане на мускулна маса . Сегашния ми външен вид започва да заприличва на предишния ми външен вид.
Чувствам се много по-силен да поеме юздите на моя собствен план за хранене и да го споделя. Разбира се, Крис винаги ще бъде там.

Въпреки, че сте филмова звезда, Вие се бяхте запътил по доста нездравословен път. Поглеждайки назад, за 10 седмици наистина промени цялата траектория на живота си и на тялото си. Какво бихте казали на други хора, които си мислят, че не могат да го направят , или че това ще отнеме цяла вечност? Какви думи на насърчение можете да предложите?
Това е просто, защото те не са били информирани достатъчно. Те не разполагат с информация или не са виждали примери. Каквото и примери да са виждали, са изглеждали толкова далечни. Могли са да ги видят в книга или на снимка, но не могат да ги свържат така както ако това бяха техни братя или приятели, които са минали през това.
Имам силата сега. Имам основата. Моите фенове се чувстват истински близо до мен. Аз имам надеждата, че когато се пропагандира това и аз им казвам, опитайте се да ги образовате, те ще ме слушат и ще осъзнаят, че това е доста лесно.
Живеем в един вид на матрица с всички субсидирани храни, и на културата за бързо хранене . Ние току-що сме се загубили. Младежите трябва наистина да бъде преинсталирани и препрограмирани за това кое е добро, кое е лошо и кое е възможно. Това е единственият начин да се помогне на поне малко моята страна да стане по-здрава .
Чувствам се отговорен сега. Чувствам за мой дълг да образовам хората.

Хранителен режим на Ритик:

По време на трансформацията той се ангажирал с Крис Гетин и Ритик е променял плана си за хранене седмично, понякога всеки ден, въз основа на състоянието му и телесното тегло.
Гетин също взе под внимание кръвната група на Ритик и инсулиновата му чувствителност. Налице са повтарящи се теми, все пак.
Четете по подробно за хранителния план на Ритик в
http://www.bodybuilding.com/fun/hrithik-roshan-rediscovers-athle … -kris-gethin.html


# 3
  • Мнения: 1 095
Пит, браво!   bouquet  bouquet  bouquet
Благодаря за темата!
Не знам дали ще започна да харесвам индийското кино,
но танците и тяхното влияние върху организма.  newsm10
Много хубави статии си превела.

Зеленоокото момче на Боливуд.



Поздравявам ви с този хубав клип (и музика и танц)

Hrithik Roshan - Doob Jaa

Последна редакция: чт, 23 яну 2014, 21:05 от kali_georgieva

# 4
  • Мнения: 1 095
ЛИНКОВЕ КЪМ ФИЛМИ НА РИТИК РОШАН:

Jodhaa Akbar/Императорът и розата (2008)
http://DMCA-removal-from-Google/details.php?id=92271


Kites/Хвърчила (2010)
http://DMCA-removal-from-Google/details.php?id=92195


Guzaarish/Молба (2010)
http://DMCA-removal-from-Google/details.php?id=92273


Agneepath/Огнен път (2012)
http://DMCA-removal-from-Google/details.php?id=306031&hit=1


Zindagi Na Milegi Dobara / Животът не се повтаря (2011)
http://DMCA-removal-from-Google/details.php?id=69827


Dhoom 2 (2006)
http://DMCA-removal-from-Google/details.php?id=80135&hit=1


Krrish 3 (2013)
hhttp://DMCA-removal-from-Google/details.php?id=385218&hit=1

Последна редакция: пт, 24 яну 2014, 12:25 от kali_georgieva

# 5
  • Мнения: 3 118
kali_georgieva Hug
Пропуснах значи да напиша в първия пост, че талантливото ни момче е и добър певец!   Heart Eyes

# 6
  • Мнения: 1 095
Привет!  Hug Hug Hug

Да и певец.
Може би не толкова добър, колкото актьор и танцьор, но пее.

Тази песничка от "Животът не се повтаря" е изпята от тримата главни актьори.



# 7
  • Мнения: 3 118
Katrina Kaif ли е виновника за разпада на връзката между Ритик Рошан и Сузан Хан

Когато двойка се раздели, следват усложнения. Въпреки това, в някои случаи, първо усложненията водят до раздяла и допълнително да причинят непоправими щети за отделните лица. Дали Катрина Каиф е отговорена за раздялата между Ритик и Сузан? В техния случай , ние все още имаме някакви съмнения и подозрения около виновника, който изигра ключова роля в причиняването на раздялата.

Както беше съобщено от Bollywood Mantra на 22 януари 2014 г., Катрина Каиф е най-новият човек в списъка на хората, които най-вероятно са имали роля в разрива между двойката.

Сузан Хан беше много разстроена от екранната интимност (по-скоро химията) между Катрина и Ритик във филма "Животът не се повтаря".

Известната сцена с целувката в " Zindagi Na Milegi Dobara " е нещото, което по някакъв начин принудени Сузан да постави ултиматум за романтичната сцена между тях на екрана и по-късно стана ясно, че сцената е изключена. После пак беше включена.


Според някои достоверни източници Сузан е говорила с Ритик с течение на времето отново и отново.

Дали Катрина Каиф отговорна за раздялата между Сузан и Ритик? Катрина и Ритик в допълнение отново показват подобна интимност на декорите на "Bang Bang", което допълнително вбеси Сузан. Въпреки това, човек трябва да разбере , че би трябвало интимността е смесица от възхищение и омраза от страна на Катрина и Ритик.

По-късно, по време на фотосесия на модно списание преди около три години имахме достатъчно погледи към една връзка, която е просто отвъд приятелството.

Ние не може да не споменем и Барбара Мори, която също имаше донякъде подобни отношения с Ритик. Въпреки това, най-новите разкрития определено са по-мощни и очевидни, отколкото в случая с Барбара.

В края на краищата, Катрина бе първата която се обади на Ритик да го уреши след разпадането на брака му.


Източник:
http://www.gizmocrave.com/27768-is-katrina-kaif-responsible-for- … ik-suzanne-split/

# 8
  • Мнения: 3 118
 Тук има огромна база данни със снимки на Ритик  Grinning



Последна редакция: пт, 24 яну 2014, 21:22 от Пит

# 9
  • Мнения: 1 095
Пит,  Hug Hug Hug

Това за мен са несериозни писаници.
Актьори наистина могат да се влюбят на снимачна площадка,
но в никакъв случай това не може да тръгне от целувката по сценарий.
Химията или я има, или я няма.
Практиката дори показва, че на снимачната площадка,  в повечето случаи
не "влюбените" по сценарий завързват връзки.
Този човек от 15 филма петнайсет връзки му преписват.
И не само на него.
Факт обаче е, че двамата вече са разделени след 17 годишна връзка.
Каквато и да е причината единият ще е наранен...

Ритик Рошан е написал това на стената си във Фейсбук (има почти 9 милиона почитатели).

Hrithik Roshan
13 декември 2013 г.
This is my greatest tribute to love. Sussanne is and always will be the love of my life for the rest of my life. If her smiles are brighter without me my love for her must accomplish that. Unconditional.
128 84011 3034 047Харесвам · · Сподели


Мен не ме интересува толкова личния живот на известните.
Е няма как, той все пак си е част от тях и ме  интересува до толкова,
защото ми се иска всеки да е щастлив.

Но медиите са ужасни. Правят от мухата слон. Преиначават казаното.
Например вчера в руските форуми (чета там, защото ми е лесен езика),
че интервюто което е дал във връзка с неговата марка дрехи преди  ден, пресата си
е позволила да  преиначи  видеоинтервюто. (едно видеоинтервю си е безпорен факт).
Мигновената реакция от екипа на Ритик е накарала изданието да смъкне и да направи опровержение на статията си.

Последна редакция: пт, 24 яну 2014, 18:00 от kali_georgieva

# 10
  • Мнения: 3 118
В кой руски сайт четеш?
А те индийците, може би, понеже до скоро не беше позволено и целувка да показват по филмите, за т'ва така го дъвчат. Да не говорим, че за сензацията медиите всичко ще изфабрикуват.

# 11
  • Мнения: 1 095
Прочетох толкова много неща за този човек.
(мога да напиша дисертация  hahaha hahaha hahaha hahaha шегичка)
Неговата душевност е по-различна.
Има много причини за това.
Ритик е бил едно слабичко, кльощаво момченце.
Родено с 6 пръста на дясната ръка. Това му носи много обиди в училище.
Родителите му са искали да направят някаква интервенция, но баба му  не е разрешила.
Явно на по-възрастните им се чува думата. Тя смятала, че това е Божа работа. Дори е убедена, че това е божий знак.
Не стига това, ами Ритик е заичал прекалено много.
Това да бъде изпитан  устно в училище, било невъзможно.
Тези неща съвсем правят момчето затворено в себе си.
Ритик сам обяснява как по 2-3 часа стои пред огледалото и заучава нещо (изрази, цитати, диалози), за да може когато му се наложи да бъде по-малко заичащ/по-убедителен.
Капакът на всичко е, когато му откриват и сколиоза - изкривяване на гръбначния стълб.

Е шансовете му за актьорска кариера, направо се изпаряват, въпреки, че това му е голямата мечта....
Ами постига я.
Трябва голяма упоритост.
ВЪЗХИЩАВАМ МУ СЕ НА УПОРИТОСТТА!
Затова каквото и да прочета за него, всички говорят, че бил много земен човек.
Трудностите правят човека, някак по здраво "стъпил на земята".
  

# 12
  • Мнения: 1 095
В кой руски сайт четеш?
А те индийците, може би, понеже до скоро не беше позволено и целувка да показват по филмите, за т'ва така го дъвчат. Да не говорим, че за сензацията медиите всичко ще изфабрикуват.
Пит, ето тук:

http://bwtorrents.ru/forum/showthread.php?t=4583&page=40

Да, те и за филма Хвърчила, са говорили същото.
Първото нещо за което се хващат е целувките и изобщо тези сцени между Барбара и Ритик, а тя пък нали не е и индийска актриса - индийците съвсем ревнуват.

Ритик ги попитал: "Това ли само видяхте в целия филм. Ние какво, напред ли ще вървим, или назад ще се връщаме?"
Определено е новатор. Но явно индийците смятат, че си е вид "предателство" спрямо типичното индийско кино.
Би трябвало да се гордеят с него. Те всъщност го и правят де. Но явно на моменти я има тази опция "ревност". Да не залитне съвсем по американското и европейското. Явно не, защото след Хвърчила е имал оферти за Холивуд, но той казал: "Аз и в Индия имам достатъчно работа/оферти".

# 13
  • Мнения: 3 118
Знаех си! Няма как такъв човек да не бъде забелязан в Холивуд! Heart Eyes
Той лекинко е позалитнал в Криш. Филмът може да е супер успешен, но за мен в него се преплитат Супермен и Х-мен.
Между другото баща му точно това иска-да излязат от стереотипите на индийското кино. Ритик в едно интервю споделя, че не може да си представи индийското кино без баща му - казва, нямаше да има нито извънземни, нито супергерои в него.

Последна редакция: пт, 24 яну 2014, 21:47 от Пит

# 14
  • Мнения: 1 095
Знаех си! Няма как такъв човек да не бъде забелязан в Холивуд! Heart Eyes
Той лекинко е позалитнал в Криш. Филмът може да е супер успешен, но за мен в него се преплитат Супермен и Х-мен.
Между другото баща му точно това иска-да излязат от стереотипите на индийското кино. Ритник в едно интервю споделя, че не може да си представи индийското кино без баща му - казва, нямаше да има нито извънземни, нито супергерои в него.

Руснаците си имат и някакво предаване, в което говорят за големите звезди/кумири.
Това е за Ритик Рошан.


Общи условия

Активация на акаунт