"Увреждащо психиката" на детето ли е дългото кърмене?

  • 23 308
  • 311
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 768
За полезността на самата кърма като такава никой не е спорил. По-скоро темата е за ползите от кърменето до такава възраст като психо- физиологичен акт, а не като едно просто поглъщане на мляко.

# 241
  • Мнения: 8 934
За полезността на самата кърма като такава никой не е спорил. По-скоро темата е за ползите от кърменето до такава възраст като психо- физиологичен акт, а не като едно просто поглъщане на мляко.

Поглъщане на мляко от гърда е естествен акт, а поглъщане на мляко от шише е неестествен.

# 242
  • Мнения: 768
Точно колкото мислят като теб, толкова мислят и противното. Няма нищо неестествено да си храниш детето с шише. Или в него не може да има кърма?

# 243
  • Мнения: X
А поглъщането на мляко от чаша и то ли е неестествен акт? Защото тук става дума за деца на по 3-4-5, за дълго кърмене, не за невръстни кърмачета до 1 година. И защото на 3-4-5 за децата сукателният рефлекс изчезва или закърнява и вече, да ти кажа, става доста естествено да пиеш всички течности, включително мляко, от чаша. Това е продукт, създаден от човека, за да улесни пиенето, т.е. не е естествен. Естествено е да се наведеш над водоема и да се напиеш като кошута.  Затова безусловната поддръжка на естественото е леко прекалена в контекста на темата.

Осъдителните думи, които слушахме, бяха само и единствено по отношение на разсъжденията относно евентуалните неблагоприятни последствия за психиката при дълго кърмене. Обратното аз не видях и не прочетох тук.

Ползите от кърмата физиологично тук нямат отношение, но явно в темата масово хората не го разбират и продължават да си пишат за това.

# 244
  • Мнения: X
Ми то и поглъщането на храна с лъжица е неестествен акт, но едва ли ядете с уста от земята.

# 245
  • Мнения: 768
На толкова глупости се начетох в тая тема, че чак се чудя как им ги раждат мозъците на някои.

# 246
  • Мнения: 9 683
Думата 'естествено' е експлоатирана до крайност. Не се прави разлика между наистина естествено/природно обусловено и продуктите, които са плод на някакво развитие на човечеството.

# 247
  • Мнения: 205
Много интересна дискусия Simple Smile От кърмене,та зависимости, та наркотици....бла-бла-бла Simple Smile Да ви попитам какво точно е бил увреден моят баща като дългокърмен? Зависимости нямаше НИКАКВИ. Не съм го виждала пиян през живота си НИКОГА!В компания пиеше понякога по 1 чашка, винаги с мяра. Пушил е в компания и от раз е решил,че не му трябва и ги е спрял.След това понякога палеше пред шефовете му по 1-2 цигари за да му отпускат допълнително пари за цигари,понеже на пушачите им даваха.Много добре знете бивш пушач като запали няколко пъти какво става.Наркотици не е употребявал никога. Женкар не беше,нито цицман Simple Smile Гледаше си сеейството. Не беше женчно също. Та се чудя и мая кое му е било увреденото? newsm78 3 години и половина е кърмен,би трябвало да е доста зле....
Колкото до това,че някои се съмняват в ползите на дългото кърмене и,че спасяват животи след годинка и тук теориите нещо издишат.Обезводняването при диария или повръщане е една от главните причини за смъртност в детска възраст.Има статистики,можете да си ги издирите. Всяка една кърмачка знае,че болно дете отказва всичко,но не и кърмене.Моето дете на 1 година и 7-8 месеца имаше такъв ротавирус,че не ми се мисли какво щеше да бъде ако не я кърмех. Имаше страхотно разсройство и накрая акаше водичка. До такава степен. Отказваше всичко.Лекарства, вода, храна.По никакъв начин не можех да я накарам да пие нещо.Единственото,което  не отказа беше гърдата.3 дни бяхме като закачени.Ако не беше кърменето,със сигурност бяхме в болница.... И като говорим още за кърменето като спасяване на живот, преди баща ми баба ми е имала дъщеря. Тогава е навлизало на мода ранното отбиване.Детето е починало на годинка и нещо,близо две някъде от обезводняване.Имало е диария милото пак някакъв вирус. Тогава лекарят на баба ми й е казал в прав текст,че ако я е била кърмила е нямало да почине.(Да уточня,че тогава в болниците е имало вече системи и т.н) Та за това баща ми е кърмен толкова.Баба ми цял живот не можа да си го прости,че не си е кърмила достатъчно детето.

# 248
  • Мнения: 8 946
Нямах нерви да изчета темата.
Аз съм от майките, които са били дългокърмещи. Не го бях планирала. Така се получи, тъй като детето ми не бе готово за отбиване на по-ранен етап. Отбиването настъпи плавно, напълно естествено и неусетно както за детето, така и за мен / и гърдите ми/ 2-3 месеца след третия рожден ден на детето. Т.е. кърмих 3 години и 2-3 месеца.
Абсолютно никакво влияние не е оказало дългото кърмене в психическото развитие на детето ми. Дори проговори по-рано. Всяко дете е различно. Кърменето няма нищо общо! Само след няколко месеца безвъзвратно беше забравило как се суче и т.н. Сега е на 5г. и само от моите разкази знае, че някога е била кърмена.

Не мога да не отбележа, че благодарение на кърменето детето ми прие първия си АБ на възраст около 3 години и половина. За сравнение - голямата ми дъщеря, която не успях да кърмя, започна Аб още на осеммесечна възраст, както са и болшинството бебета.

# 249
  • Уистерия Лейн
  • Мнения: 214
Това твърдение,че кърменето може да увреди психиката на мъжкото дете би могло да се счете за напълно възможно. Тук въпросът не е дали храненето с мляко е вредно или ханенето с шише е по - малко вредно. Истинският проблем произлиза от това да не се храни детето от гърда прекалено дълго време.На 3 години да дори доста по -рано детето започва а развива своята сексуалност . Сега когато детето е на 8_9 -10години не бихте могли да наблюдавате отклонения , но със сигурност в по -късен етап повлиява на сексуалния живот . Това а според ученията на Фроид . Според него майката е първият сексуален обект който мъжкото дете има , подсъзнателно разбира се .Респективно за женското дете е бащата. Може да се поинтервсувате и да прочете Психология на сексуалността. И освен това нали все казваме ,че първите 7 са най - важни Simple Smile  Аз съм на 25 и не съм кърмена изобщо , синът ми е на 4 месеца и е единствено на кърма Не смятам да кърмя повече от година и половина , дано и до тогава все още имам какво да дам Simple Smile  Темичката е доста ме заинтригува но на пръв поглед. Не е въпроса до кърменето като начин на хранене но в гърдите на майката , повечето деца в тази възраст се развива дългосрочната памет . Струва си да се замислите .

# 250
  • Мнения: 768
Ей сега те разкъсаха  Laughing.

# 251
  • Мнения: 205
Добре де,аз питам какво му е било увреденото на баща ми като е кърмен до 3 и половина? Теории колкото щеш.Или на бабите и дядовците?Все още има живи възрастни хора,които са кърмени дълго.
Ето ви един прекрасен разказ на Чудомир по темата Simple Smile http://chitanka.info/text/18646-pazvata-na-mama

# 252
  • Мнения: 9 481
Мноооого обичам новаци в подобни теми Mr. Green

# 253
  • Мнения: X
Мине се, не мине - и някой изпляска Фройд на масата.

# 254
  • Мнения: 9 481
Ми кат нема друг.... Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт