Как приготвяте плодовите сокове?

  • 4 596
  • 27
  •   1
Отговори
  • Мнения: 135
Как приготвяте плодовите сокове със сокоизтисквачка или с мярля? Аз си купих някаква австрийска сокоизтисквачика и съм много недоволна, прави неткар а не сок. Sad

# 1
аз съм използвала единствено марли-в аптеките има стерилни марли.настъргваш плода на изварено ренде,изтискваш през двойна марля и сокчето готово.ако искаш после изваряваш марлята и така я ползваш многократно

# 2
  • Мнения: 578
Ами аз в кухненския робот правя. Правила съм само от ябълки и моркови засега. Много зависи и от самия плод. Ако ябълката е мека, наистина става на нектар. Каквото и да стане обаче винаги го прецеждам през марля. Ако си купиш от аптеката, стерилните са много малки като размер, а големите не са стерилни. Освен това дупките им са едрички на марлите. Лично аз съм си купила тензух, нарязвам си го на парчета. След употреба го изпирам със сапун и гореща вода - много внимателно, за да не остава сапун!!!стерилизирам го в стерилизатора, непосредствено преди употреба.

# 3
  • Мнения: 3 042
аз съм използвала единствено марли-в аптеките има стерилни марли.настъргваш плода на изварено ренде,изтискваш през двойна марля и сокчето готово.ако искаш после изваряваш марлята и така я ползваш многократно

PeaceИ аз така съм правила сика и на двете си деца.
[/size]

# 4
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Цедях ги със сокоизтисквачката и след това прецеждах през стерилна марля.Оставаше си бистър сок.
 Сега ще чуеш мнения колко са вредни соковете, особено тези от сокоизтиствачка Laughing

# 5
  • Мнения: 7 640
Цедях ги със сокоизтисквачката и след това прецеждах през стерилна марля.Оставаше си бистър сок.
 Сега ще чуеш мнения колко са вредни соковете, особено тези от сокоизтиствачка Laughing
и аз така, а марлата не стерилизирах Naughty. Можеш ли да стерилизираш сокоизтисквачката, чашсата, ръцете си?
Само миех грижливо всичко.

# 6
  • Мнения: 2 587
Настъргвах плода на марля и изтисквам.
И стига толкова престараване с това стерилизиране. smile3527

# 7
  • Мнения: 666
Цедях ги със сокоизтисквачката и след това прецеждах през стерилна марля.Оставаше си бистър сок.
 Сега ще чуеш мнения колко са вредни соковете, особено тези от сокоизтиствачка Laughing
и аз така само , че не през марля а през цедка

# 8
  • Мнения: 1 089
Цедях ги със сокоизтисквачката и след това прецеждах през стерилна марля.Оставаше си бистър сок.

и аз така smile3521

# 9
  • Мнения: 8 505
Изключително рядко правя сокове,само когато се съберат прекалено много плодове (дребното предпочита да гризе плодовете).Правя ги със сокоизтисквачка,след това не пецеждам.

# 10
  • Варна
  • Мнения: 47
Когато беше по-малък през сокоизтесквачка и после през марля.Сега вече само през сокоизтисквачката или сурови плодове за гризкане.

# 11
  • Мнения: 983
В началото настъргвах плода, и го прецеждаж през марля. След това започнах със сокоизтисквачка на Мулинекс, много съм доволна, прави страхотни сокове, но от 1-2 седмици купувам готови сокове, защото зимата има много нитрати в пресните плодове и зеленчуци, особенно във морковите.
Не че в купените сокове гаранцията е 100 процентова, но...... май в нищо не можем да бъдем сигурни вече. #Crazy

# 12
  • Мнения: 1 031
Настъргвах плода и цедях през тензух. Сега вече сме на купени, защото неще и да помириши домашен сок. Какво му стана на това дете, както усети и започва да прави едни гримаси, страшна работа Rolling Eyes

# 13
Ние сме на два месеца. Аз правя сока от ябълка на ренде и цедя през марля, а моркова го пускам в сокоизтисквачка, че на рендето се губи доста от материала. Прави сока, така както на теб ти е най-удобно

# 14
  • Мнения: 1 555
Първоначално когато му давах малко сок го правех настърган плод и после прецеждах през марля, но сега задължително всичко правя в сокоизтисквачката  и съм страшно доволна

Общи условия

Активация на акаунт