името Вела

  • 8 464
  • 107
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 15 379
Следя темата, понеже и аз търся име с В за дъщеря си. Споделете как намирате името Виана? Simple Smile

На мен ми хареса много. Веднага асоцирах с Борис Виан Heart Eyes, мой любим откаченяк.

# 91
  • Мнения: 2


Цитат
На мен ми хареса много. Веднага асоцирах с Борис Виан Heart Eyes, мой любим откаченяк.
 За мен е нежно и красиво не по малко от по- популярните Диана, Тиана, Сиана, Риана, Лиана, Йоана и тн Simple Smile

# 92
  • Мнения: 3 922
Виана е абсолютна измишльотина  Laughing - нищо не значи, няма светец покровител и все едно е съкратено от нещо друго. Все едно някой е искал да изкелефешти Ваня и се получило това. Изобщо не би ми хрумнало, че може да е съкратено от Вивиан, както пишеш.

Вивиан/а е едно от най-предпочитаните имена на запад и произлиза от латинското vivus - да живее, жив. И има имен ден на 9 март - Св. 40 мъченици в Севастия. Един от тях е бил Вивиан.

# 93
  • Мнения: 465
Следя темата, понеже и аз търся име с В за дъщеря си. Споделете как намирате името Виана? Simple Smile

Харесвам повече Ваяна или Вивиан. Към второто имам лични асоциации и никога не бих кръстила така, но името си е много хубаво.

Виана ми звучи като нещо виещо, лаещо или усукващо се.  Mr. Green Дано ме разбрахте какво имам предвид.

# 94
  • Мнения: 4 569
Виана звучи като лиана - нещо увивно и гнусно.

Василия
Василена
Вероника
Веселина
Ваня
Виолета

# 95
  • Мнения: 2
Другият вариант е Ваяна ( Вайана) - има имен ден на цветница- вая неделя (палмовата клонка от легендата). Също означава Красива, Изваяна Simple Smile

# 96
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Вела много ми харесва.  Peace
Ако си пасваше с фамилията ни щеше да е в списъка ми за имена. Simple Smile

# 97
  • Мнения: 6 992
Че на мен не ми звучи зле с вашата фамилия Thinking

# 98
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Зле - не, ама нещо не ми върви някак си.
Не ме подкукоросвай сега! Списъка и без това е дълъг!  Whistling

# 99
  • Мнения: 168
И на мен тези Виана, Вивиана и пр. не ми допадат, още повече комбинирани с българско презиме и фамилия.  Нещо като Вивиан Петрова... ужас.
Ама всеки си знае. Бих предложила с В
Василена, Весела, Велина, Виляна (производно на Биляна), Вяра, Виктория, Вероника.

# 100
  • Мнения: 1 786
Вела е хубаво име, но познавам само едно много симпатично бабе с това име .
Виана или Ваяна не ми харесват . Харесва ми името Вержиния .

# 101
  • Габрово
  • Мнения: 2 548
Харесва ми Вела. На леля ми й казвахме Вела.

# 102
  • София
  • Мнения: 8
Харесва ми Вела. Звучи добре. А и познавам една малка принцеса с това име. Simple Smile

# 103
  • Мнения: 4 569
Зле - не, ама нещо не ми върви някак си.
Не ме подкукоросвай сега! Списъка и без това е дълъг!  Whistling
Ти няма ли да пускаш тема?  Twisted Evil Whistling

# 104
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Зле - не, ама нещо не ми върви някак си.
Не ме подкукоросвай сега! Списъка и без това е дълъг!  Whistling
Ти няма ли да пускаш тема?  Twisted Evil Whistling

Май не.  Mr. Green
Ние сме на принципа да си направим списък и после като се роди да "видим" как се казва бебето.  Laughing

Ама пък може да спорта да пусна една анкета.  hahaha Joy

Общи условия

Активация на акаунт