кога се ходи на ортопед

  • 9 111
  • 63
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 407
На 2 месец ходихме при Драганов и сега мисля да я заведа пак!

# 31
  • София
  • Мнения: 1 457
Използвам темата да попитам някой знае ли приемното време на Алексиев от Горна Баня? И дали работи в събота (макар че не ми се вярва Thinking)

# 32
  • Мнения: 2 242
Използвам темата да попитам някой знае ли приемното време на Алексиев от Горна Баня? И дали работи в събота (макар че не ми се вярва Thinking)
Аз се свързах с него първо по мейл и после си уговорих час по мобилният му
http://www.einet.bg/~alexiev/

# 33
  • Мнения: 1 114
Момичета, направо съм бясна. #Cussing out #Cussing out  Личната лекарка на детето чак на последната консултация каза, че ще ни даде направление за ортопед. Синът ме е почти на годинка и вече ходи. Отдавна е трябвало да стане това.  Педиатърката, която го гледа всеки месец пък каза, че му нямало нищо и че за толкова години лек. практика не била виждала момченца с проблеми на ставите. Това засягало предимно момиченца. Не знам на какво ще я направя другата седмица като отидем пак.  #2gunfire

# 34
  • Sofia
  • Мнения: 526
Първо ходихме, когато беше на около 2 месеца, след това като вече беше проходила и можеше да се движи добре - значи към 1 година и 1 месец. Ходихме при д-р Драганов във ВМА.

# 35
  • Мнения: 4 392
След всичко ,което изчетох,направо ми се изправи косата!
Маи сьм ужасно закьсняла Cry Cry Cry Cry
Тези доктори направо са си за #2gunfire #2gunfire #2gunfire #Cussing out
Постоянно крада от сьня си,за да вися в интернет и да уча това,което разни докторчета са пропуснали да научат или се правят,че не знаят. Twisted Evil Twisted Evil

# 36
  • Мнения: 2 242
Извинявайте, че разводнявам темата, но забелязахте ли колко теми е имало и колко много майки са притеснени че педиатрите не са спазили задължителните прегледи при специалист. Това при нас е някаква ненормална практика!

Аз бях втрещена, когато разбрах че първата ни педиатърка е пратила дете с двойна луксация на ортопед на 8м. След като се е разбрало че има проблем, подправила документи, за да излезе че го е пращала и в 3м. Същата тази лекарка, няколко седмици след това ми отказа направление, защото не намирала основания #Crazy.
Посъбрах още много такива случаи от мами във форума и това се оказа направо явление Sick. Писах до здравната каса – нъцки Twisted Evil. Те нямат никакъв механизъм за контрол на педиатъра! Всичко си зависело от майката- тя подавала конкретен сигнал за конкретен лекар!
А мамите, които не са информирани?

# 37
  • Мнения: 4 392
Здравеите мами!
Вьпросьт ми е свьрзан с посещението на ортопед на бебока.Четох,че трябва да се отиде много рано,още преди навьршване на 1 месец на бебето.Вие как постьпихте?И кои ви насочи кьм ортопед?Ние сме на 8 месеца вече и се притеснявам,че още не сме ходили Cry Просто нямаше кои да ни каже. Cry

# 38
  • Мнения: 1 709
      Заведох го на частно още към втория месец, защото педа естествено не ни даде направление. Както всеки път си го спести. И не съжелявам, смятах към годинката пак да отидем. Важно е, защото едва ли разбират повече от ортопеди , а и имам опит с една приятелка, която доста изживя с луксацията на своето бебе!

# 39
  • Мнения: 1 930
Отидохме при Драганов, когато Преси направи 3 месеца.
Педито ме насочи и ми даде направление. като проходим пак сме там  Peace

# 40
  • София
  • Мнения: 2 967
Закъсняли сте, но го заведете колкото се може по-бързо. Пък може и да му няма на детето нищо. Това са профилактични прегледи, ако случайно има нещо да се оправи бързо.

# 41
  • Мнения: 1 114
и ние не сме ходили. доста съм разтревожена.
не е ли остарял този метод с гледането на гънките? педито казва, че всичко е наред, обаче аз не вярвам вече на никого

# 42
  • Мнения: 967
Идеята на предлега при ортопед е че до 3мес. възраст костите на децата още не са се офирмли хубаво и ако има проблем той може лесно да се отстрани с ортопедични гащички. Ако обаче проблемът се установи на по-късна възраст намесата става вече само оперативно, защото коститеса се оформили и не може вече да им се въздейства. За това препоръчват раннто водене - ако има проблем да се реши бързо без рязане. Стискам палци при вас всичко  да е наред, но поискай направление и го заведи, за да си спокойна - горещо препоръчвам д-р Драганов от Медицинска академия! Ние също ходихме чак в 8 мес. но за радост всичко ни беше наред  Grinning

# 43
  • Мнения: 1 393
За близката 1седмица това е 2 или 3 въпрос за ортопед на,който отговарям?Защо не търсите бе хора,а пускате едни и същи тема newsm78Не искам да се заяждам,но ако се повдига старата тема хем ще е с повече отговори,хем няма да има толкова повторения.
А, сега по въпроса  Simple SmileХоди се около 40-50ден,но луксацията,ако я има може да се види още от раждането.Хубаво е да се види по-рано детето,ако има нужда да се вземат по-рано мерки  Hug

# 44
  • Мнения: 8 505
Втора опция.На първата консултация педиатъра ни даде направлението.

Общи условия

Активация на акаунт