кога се ходи на ортопед

  • 9 112
  • 63
  •   1
Отговори
# 45
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
Малко по-късно- на 4м.

# 46
Тъй като малката е записана на абонамент в частна детска клиника "Вела" от там ни се обадиха още преди да навърши 2 месеца че на определена дата и час трябва да сме на преглед при ортопед при това прегледът беше напълно безплатен, а педиатарката ни даде направление в края на третия месец. Hug

# 47
  • в сбъднатите мечти
  • Мнения: 278
Отидохме веднага след като навършихме 1 мес. (тогава си поискахме направление и няколко дни по-късно посетихме ортопед). За него ни каза още лекарката следяща бременността ми, защото бебка беше със седалищно предлежание от 6-ти месец та до края (и то чисто седалище). Като четох някъде в нета кои деца са предразположени към луксации и задължително трябва да идат на ортопед си спомням, че пишеше: женски пол, седалищно предлежание, родени със секцио (имаше и още, но запомних това което се отнася за нас) и така  независимо, че педиатърката ни настояваше, че липсват външни признаци и няма нужда да ходим си искахме направление и тя не ни отказа. Отидохме на ултразвук и се оказа, че е грешала, та сега сме с ортопедични гащички.
А ти не чакай, отивай! Колкото по-рано, толкова по-добре. Стискам палци всичко при вас да е наред!

# 48
Малко след като навърши 2 месеца

# 49
  • Мнения: 5 246
Преди да навърши 1 месец

# 50
  • Мнения: 1 771
Здравеите мами!
Вьпросьт ми е свьрзан с посещението на ортопед на бебока.Четох,че трябва да се отиде много рано,още преди навьршване на 1 месец на бебето.Вие как постьпихте?И кои ви насочи кьм ортопед?Ние сме на 8 месеца вече и се притеснявам,че още не сме ходили Cry Просто нямаше кои да ни каже. Cry

Чаках педиатърката сама да се сети, чаках месец, два, и на третия не се сдържах, а си го изисках.

# 51
  • в баира
  • Мнения: 861
И двете ми деца бяха с каиши и от опит знам: за да ти е мирна главата се слагат профилактични гащички още щом се приберете от родилно. Това е критичен момент за бебешкия таз. На 40-ия ден се ходи на ехограф при ортопед. На 4 месеца се прави рентгенова снимка. Поне при нас беше така. Не съм си повивала децата, оказа се, че е наследено от мен, тъй като аз съм имала луксация като бебе.

# 52
  • Мнения: 163
Ние ходихме като навърши 2 месеца и като навърши 6ия пак ще отидем

# 53
  • Мнения: 748
1 и 4 месец.
виж тук:
http://www.nhif.bg/downloads/Prilojenie_07-2005-26-01-2005.doc

ако педито отказва да ти даде направление, или се мотае можеш да подадеш жалба до РЗОК.

# 54
  • София
  • Мнения: 3 672
Заведох го преди да стане на 2 месеца- по мое настояване- ама и педиатърката ме беше помолила да я подсетя и за по-рано ама аз позабравих Embarassed- а тя искаше и по-рано да отидем.Сега като стана на 6 пак ще ходим но още не съм го водила на консултация- тия дни ще е

# 55
  • ... някъде преди лудницата ... до църквата!
  • Мнения: 1 130
Ние заведохме малчо на 40тия ден - не че го планирахме, но така се случи! Трябва да е преди навършването на два месеца. При нас слава Богу всичко е наред, но ще ходим и на контролен преглед в началото на 7месец!

# 56
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Хора,вие ми уплашихте!! ShockedЗа пьрви пьт чувам за такова нещо ,а и нашият доктор никога не е споменал думичка за ортопед #2gunfire #Cussing out
Дали е кьсно,сега да се отиде и ще ми издадат ли направление,като сме толкова големи? Cry
същото.Аз ще взема да го заведа в най- скоро време.надявам се да не е късно Praynig

# 57
  • Мнения: 3 537
Лелеее,как се дразна само като чета,абе тия педиатри луди ли са незнам,може ли такава безотговорност.Длъжни са 3-ти и 5-ти месец да дадат направление,а не сами да си определят диагнозата дали си е наред детето или не #2gunfireДаже след като проходи стабилно детето пак трябва профилактично да се води и да се види от ортопед.
Искайте си направление,досаждайте им....... #Cussing out
Моя педиатър добре,че едно направление че даде в 5-ти месец та нямахме проблем,ама пак аз си настоях и ми даде,хич...дреме му да каже,сливи имаше в устата....а са длъжни те да казват..... #2gunfire

# 58
  • Мнения: 3 760
Опция 3. Беше на два месеца и половина. Аз отворих дума и настоях за направление.

# 59
  • Мнения: 5 790
Педиатърката ни изпрати на ортопед, когато Вики беше на 28 дни.

Общи условия

Активация на акаунт