А вашите деца правят ли така?

  • 3 768
  • 36
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 7 242
Понеже на моята, като ми държи тон, и обяснявам, че така не се говори с майка, от известно време повиша ли и леко тон чувам:
"С майка така не се говори!" "Е, на кой си майка?" я питам  Rolling Eyes , а тя: "На котаракът Томи и куклата Барби!" Grinning

# 16
  • Мнения: 6 029
Цитат на: Reza
ммммдаааааа:)))
"и'кам нани-нанииии......завий меееее"Simple Smile))
а вечер...ако не е един наш много страшен съсед..да е жив и здрав...приспиването продължава часове:)
но от някоко дена като и кажа, че Страшко слуша на вратата дали е заспала и ако не е я взима при него...да видип как заспива:)

...ама си е страшен този Страшко наистина:)


ний се приспиваме по подобен начин, Ширхан чака долу и ако не заспи...Simple Smile

# 17
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 819
Леле, леле, леле... Аз от сега се оплаквам от мойта маймуна, а като ви чета и гледам какво ме чака!!!
Страшна работа!

# 18
  • Мнения: 8 769
А хвърлят ли си играчките вашите деца? Моята бесотия като я прихванат (т.е. когато се превъзбуди или реши,че й е скучно, или просто сметне че е време за беснеене) започва най-безогледно да хвърля играчки из цялата къща. Не веднъж ме е уцелвала, а преди малко удари с кофичката баба си по главата! Shocked Това й носи радост и удовлетворение Shocked  Shocked У майка ми има и стъклена витринка-всеки път треперим да не я халоса с нещо и да я изпотроши. Замерва телевизора (друго у дома няма за чупене), но това не означва, че трябва да хвърля всичко що й попадне. Когато й направим забележка се хили и все едно ,че си й направил "поздравление"!

# 19
  • Мнения: 1 975
Моята дъщеря е на две годинки и три месеца. От почти година обаче е голям инат. Всичко иска САМА да прави. Ставаме сутринта, и започваме да се молим да се обличаме и т,н.... а тя «САМА» .... После ще правим закуска - а тя пак «ИСКАМ САМА!»... После ще излизаме и тя иска да се облича «САМА»..... и от това САМА .....САМА ама като го чуя за пореден път и направо ми се струва че косата ми ще побелее  Laughing  Laughing  Laughing  ....  
А пък вчера така ми се ядоса че аз и налях млякото в чашата ( а не тя САМА), и взе че я хвърли на земята и я строши на сто парченца.......  Sad ..... и така - хвърля, тръшка - докато получи разрешение да направи всичко САМА.........

# 20
  • Мнения: 5 877
Ами прави ами, на мама маймунката!
Сутрин като види баба си (свекърва ми ни е на гости), първият й поздрав е "Не! Няма!" Попитам ли я нещо, на което да се отговаря с "да или не", отговорът неизменно е "не", след което се сеща какво всъщност е искала и го прави (ще целунеш ли мама? Не! После идва и вика: Туна, туна!)
чула е от някъде "мамо ма" и говори "бабо ба", "татита"
Също повтаря каквото чуе, много е смешна като си гледа супата и вика "Паи (пари). Дено (студено). По оо топло. (По-скоро топло)".
Почнала е да ме имитира като за световно, намерих я седнала пред една стара клавиатура, държи си книжката с една ръка, с другата пише - превежда, моля ви се!
А днес изкарала акъла на баща си, защото гледала в парка като в ступор и той я питал "лапнала ли си нещо?" "Лапнала." Какво лапна? "Нещо". И тъкмо се чудел какво да я прави, когато избухнала в смях!

# 21
  • Мнения: 5 877
Цитат на: Reza
о, да:)
аз прилагам кръстосан разпит с елементи на объркване от сорта на "искаш ли да си лягаш?" -НЕ..."а не искаш ли да си лягаш?"-НЕ..."а, искаш ли да си легнем и да четем за Франклин?"-НЕ!!!..."ооо, а искаш ли тогава да ми покажеш само, дали можеш да си легнеш, защото аз мисля, че не можеш...."
.....и все в този дух и все на някое се връзва...и като каже ДА...минаваме на следващото ниво от куеста "как да убедим детето, без да му нашарим дупето"....Simple Smile


Аз гледам да формулирам въпроса така, че изобщо да изключва отговор "не". Ако аз искам тя да си легне, хич не я питам тя иска ли, а само "с куклата ли искаш да си легнеш или с мечето?". "Коя книжка искаш да ти чета на заспиване, за Франклин или за зайчето Питър?" (откровено казано, напоследък избирам две по-кратички).

# 22
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Цитат на: kristal_97
Моята дъщеря е на две годинки и три месеца. От почти година обаче е голям инат. Всичко иска САМА да прави. Ставаме сутринта, и започваме да се молим да се обличаме и т,н.... а тя «САМА» .... После ще правим закуска - а тя пак «ИСКАМ САМА!»... После ще излизаме и тя иска да се облича «САМА»..... и от това САМА .....САМА ама като го чуя за пореден път и направо ми се струва че косата ми ще побелее  Laughing  Laughing  Laughing  ....  
А пък вчера така ми се ядоса че аз и налях млякото в чашата ( а не тя САМА), и взе че я хвърли на земята и я строши на сто парченца.......  Sad ..... и така - хвърля, тръшка - докато получи разрешение да направи всичко САМА.........



...ооооо, дъщеря ми си има клонинг явно:)))

# 23
  • Мнения: 2 693
Почти всичко, което сте написали досега важи и за Емо. НО! Досега не съм чувала "Не" или "Няма", а знае значението им. Какво става? Аз ли малко крещя "Нееееееееее!", детето ми ли не се развива правилно /той и "да" не казва/? На приятелката ми момиченцето също е в периода на отрицанието, тя е на година и 8 месеца, така че разбирам за какво говорите. Но ако не беше тя - нямаше да знам, честно! Емо реагира отрицателно /с един странен звук между "е" и "ъ" и/или демонстративно врътване на глава/ САМО когато наистина не иска нещо. В противен случай си мълчи, или ако е за храна, изревава името на храната във възторг /и сякаш никога не е ял през живота си/ и така разбирам, че определено я иска. Това нормално ли е Rolling Eyes ? Иначе говори вече доста добре, в смисъл прави изречения от 3-4 думи, повечето думи ги казва много хубаво, само някои звуци още не ги владее съвсем.

# 24
  • София
  • Мнения: 137
Цитат на: Туфи
Цитат на: Лекси


 Или да използваш метода на "ако направиш това, аз пък ще направя... /нещо, което детето обича/".

Да, ползвам този метод понякога, колкото и да не искам. Просто се изтървам. Четох някъде (вече нямам спомен къде), че така детето се научава срещу всяка своя постъпка да получава нещо в отговор, а това не оказва добро влияние върху по-нататъшното му развитие.


 Туфи, напълно съм съгласна с теб. Брат ми като мъничък почти за всичко, което му се казваше да направи се инатеше като магаре на мост. Та може би и мама по "принуда" е използвала тоя метод. Но той и до ден днешен (вече е на 22) на разни молби отговаря с "А ти какво ще направиш за мен/дадеш" И не се шегува.Rolling Eyes  #Crazy

# 25
  • Мнения: 1 731
Имам дъщеря на 8г и една моя тактика още е валидна относно повтарянето на ежедневните неща.Още като беше малка казвам и нещо да направи и я оставям.След малко се връщам тя обаче си седи и не пипнала-съответно пак казвам и пак нищо-такаааа- Imp После казвам :"Броя до 5 и ще те напердаша ,ако не го направиш".Тя не вярва само седи и ме гледа умно с големите си очи.И аз почвам да броя:1,2,3,4,5.Тя не пипнала даже и съответно-шат едно шамарче по дупето.На следващия път само докато кажа :1 и вече се е размърдала ,така че опитайте ще има ефект със сигурност Wink

# 26
  • Мнения: 1 731
И се стигна дотам ,че когато баща и каже :Ралице,броя до 5 и ще има шамари !!!"А тя му вика:"Само мама може да брои",щото това си е мойта система- Wink

# 27
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 819
Kaто говорите за предшамареното броене - племенницата ми (сега на 2г 10м) преди няколко месеца се учеше да брои. И когато веднъж майка й се опита да я заплаши - "Мия, ще боя до три и после... Едно...Две..." - и тук победоносно се включва племенницата ми с "Тли, четили, пет!"... И боят пропадна!

# 28
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Цитат на: Туфи
Искам да попитам мамите с малко по-големи деца и по-пресни спомени, дали дечковците им са минали през този етап:
Дъщеря ми е на 1г.8м. и сега е на етап:
 Arrow "няма!"(почти винаги и за всичко; после го прави или се оказва,че иска, но първо трябва да се каже "няма");
 Arrow повтаря АБСОЛЮТНО всяка последна дума от изреченията ни, или поне тази, която й се струва забавна/позната. Дори когато й се карам, тя повтаря всичко, върти си артистично главата и очите, и аз се чудя да се ядосвам ли още повече (че хич не му пука), или да се смея; питам я:"Чуваш ли?", и тя отговаря "Чуваш", "Защо направи така?" - отговор "Защо"... Twisted Evil
 Arrow измисля странни "гальовни" имена:"мамоньой" за мамо, "татице" за тати, "бабольо"-бабо и т.н....много е смешна...


1-вото ми  дете - НЕ!
2-рото ми дете - ДА!
Разни деца - разни поведения  Wink !

# 29
  • Мнения: 2 452
Цитат на: Anda

чула е от някъде "мамо ма" и говори "бабо ба", "татита"


Може и да не го е чула; според една книга, която четох (но коя ли беше???), децата обичат да говорят така "мамома, татота, бабоба"; филолозите да кажат какъв е този ритъм (хорей???), че забравих  Embarassed  но той е любим на децата. Дори могат нарочно да произнесат дума погрешно, въпреки че знаят правилното и произношение само за да я "вкарат" в ритъм.

Общи условия

Активация на акаунт