Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Бъдещи майки
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 15 отговора

Знам, че има различни видове...от лаборатория Кандиларов ми казаха, че за бременни в 15 г.с. е най/добре да се направи кръвно изследване на хламидия G. Някой може ли да ми каже, кое изследване да си направя, защото не виждам смисъл директно да правя и трите.

Според вас кръвният тест ли дава по-точен резултат или секрет от влагалището?

А при токсоплазмоза М ли се прави на бременни?
Цитирай

Бургас

Колкото специалисти,толкова и мнения.Аз като се лекувах преди години правих и двете,но не съм била бременна тогава.
Цитирай

Ти па си намерила къде да питаш!!!
Лекарят, който ти следи бременността,
няма ли никакво мнение по въпроса?
Изследването за хламидии не влиза ли
в стандартния пакет изследвания по
време на бременност? Лекарите не си
ли знаят работата?! Или трябва ние от
форума да ти вземем кръв и да лабораторстваме после.

На мен ми вземаха кръв и така ме изследваха.
Никoй не ме е питал какъв тип искам и защо
и дали кръв, дали слуз, дали ушна кал.
Лекарите си знаят работата и не си пълня главата
с излишни разсъждения, дето не са ми в компетенцията.
Но, виж, ако им нямаш доверие на твоите лекари
и ако си с по-дълъг стаж в медицината от тях или
форумките те светнат с компетентните си медицински
познания, тогава може сама да си избереш какъв точно
тест предпочиташ, че даже и опаковката и панделката към резултатите.

Цитирай

Sofia,Оrange Caunty

Мисля,че кръвният тест,ще даде най-точен резултат.Но лекарят е този,който знае най-добре.
Цитирай

сред хиените :)

Аз ходих на гинеколог и той ми назначи такова изследване, вземат ти кръв от вената и след няколко дни ти излизат резултатите. Embarassed
Цитирай

при ОП

При съмнение за хламидии се взема кръв от вената и е добре да се изследват и двата показателя, убий ме не мога да се сетя как се казваха ooooh! но в лабораторията знаят. Не мисля, че по друг начин ще е достоверно доказването точно пък на хламидии.
Цитирай

BE, 2260

Защо така с рогата напред, Лиске???
Доколкото знам, изследването за хламидия не влиза в стандартния безплатн пакет изследвания по време на бременност.
Чувала съм мнения и за двата вида изследване, че са за предпочитане. Някои казват, че в кръвта се запазвали дълго време антитела, ако някога си имала хламидия, и така резултатът може да е фалшиво положителен. Тоест да си здрава, а да ти покаже че имаш. Не знам какво да те посъветвам Confused Във форум "Проблемно забременяване" имаше много обстойни теми за хламидиите, виж там
Цитирай

Сливен

От гинеколог знам,че при жените секрет за хламидия се взема от шийката на матката,не от влагалището  нито пък кръв от вената ,и това е така за да бъде по-точен .
Цитирай

На мен са ми взимали кръв от вената за изследване на хламидии. Нямам идея дали може с влагалищен секрет да се установи това, но така или иначе, по време на бременност това е последното нещо, което бих ти препоръчала да правиш Smile
Цитирай

при ОП

От гинеколог знам,че при жените секрет за хламидия се взема от шийката на матката,не от влагалището  нито пък кръв от вената ,и това е така за да бъде по-точен .
Хламидиите може да са навсякъде в организма, за това най-добре се откриват чрез кръвен тест.
Цитирай
Най-достоверното изследване за хламидия е изследване на клетки от цервикалния канал.Хламидиите са вътреклетечни паразити,затова се изледват клетки.При изледване на кръв се търсят антитела,но те за хламидия не са меродавни.Ако имаш няакакви оплаквания е по-добре да си направиш изследване,защото хламидиите могат да причинят инфекция на очите на новороденото.
Такова изследване се прави в Кожна клиника -София.
Успех ти желая,дано нямаш нужда от изследване.
Цитирай
Хламидиите може да са навсякъде в организма, за това най-добре се откриват чрез кръвен тест.

Има различни видове хламидии.Някои от тях причиняват пневмонии,други разни тропически болести,но тези,които се предават по полов път при жените се доказват в клетки(секрет) от цервикалния канал.
Цитирай

София

Аз се лекувах преди години от хламидии,но ми правеха само кръвни изследвания.И не съм била бремена.
Цитирай

Сливен

Най-достоверното изследване за хламидия е изследване на клетки от цервикалния канал.Хламидиите са вътреклетечни паразити,затова се изледват клетки.При изледване на кръв се търсят антитела,но те за хламидия не са меродавни.Ако имаш няакакви оплаквания е по-добре да си направиш изследване,защото хламидиите могат да причинят инфекция на очите на новороденото.
Такова изследване се прави в Кожна клиника -София.
Успех ти желая,дано нямаш нужда от изследване.

Да,права си от цервикалния канал се взема секрет,грешката е моя  Rolling Eyes
Цитирай

Русе

Изследването за хламидии не влиза ли
в стандартния пакет изследвания по
време на бременност?...Или трябва ние от
форума да ти вземем кръв и да лабораторстваме после.
...
Лекарите си знаят работата и не си пълня главата
с излишни разсъждения, дето не са ми в компетенцията.
....
форумките те светнат с компетентните си медицински
познания, тогава може сама да си избереш какъв точно
тест предпочиташ, че даже и опаковката и панделката към резултатите.
И какво толкова като е попитало момичето?Защо трябва да го нападаш?Хайде, когато ни има нещо, да не си го изкарваме на другите във форума!!! ignore2
Аз лично ти препоръчвам също да се консултираш с лекаря си. Аз имах хламидии преди да забременея, пих хапчета, но така и не намерих време да се изследвам, за да се установи дали е било успешно лечението. Когато казах на лекарката си, която ми наблюдава бременността, тя ми отговори, че е по-добре да изчакам да родя и тогава да се изследвам, защото основния отрицателен ефект на хламидиите е запушване на тръбите, а щом съм забременяла, значи го нямам този проблем.
Не се шашкай!  bouquet
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 15 отговора