Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Бъдещи майки
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 22 отговора
Бременна съм в 8 седмица и това ми е първа бременност.Ходих на преглед но ми казаха че искат да ме гледат с камера и аз отложих прегледа с 1 седмица. Какво да правя ?Чух от други хора че е било вредно и това гледане може да причини аборт. Моля ви кажете ми дали е вярно и дали да ходя на този преглед.МОЛЯ ВИ
« Последна редакция: чт, 16 фев 2006, 12:22 от Аурелия »
Цитирай

Русе

Привет.

Да ти кажа, аз лично не бих отишла, но щом лекарите са ти казали - трябва да ги послушаш.

Може би прегледа се налага заради нещо.

Не се притесявай, не съм чела до сега за аборт в следствие на вагинален видеозон.
То в началото на самата бременност нали се прави и преглед?

Успех.  Peace
Цитирай

Русе

Ух, не се изразих правилно - долкокото знам толкова рано такъв преглед се прави ако има причина - например да се констатира нормална бременост когато не може с коремен.

Успех, успех, не се притеснявай, и пак ти казвам - сподели с доктора ти, че те притеснява прегледа, че си чула и чела за аборта, и искаш да ти поясни.
Цитирай

софия

под камера предполагам имаш предвид ехограф нали newsm78
мен точно в 8 ма г.с. ме гледаха на вагинален ехограф (още е рано да се види през коремчето)и ми дадоха първата снимка на бебчо  bouquet
ехографа е безопасен
Цитирай

Пловдив

Каква е тази камера?  newsm78
Ако имаш предвид ехограф и се притесняваш, тогава нека не те преглеждат с вагинален , а с коремен след още малко време.
Цитирай

Бургас

И мен ме гледаха с вагинален в 8 седмица,защото с коремния може и да не видт нищо.Наистина мисля ,че ако става въпрос за него няма нищо опасно.
Цитирай

София

Ама какво страшно има във вагиналния ехограф? Мен до 3 месец включително ме гледаха само с вагинален? Rolling Eyes
Цитирай

При мен прегледа с вагинален ехограф беше в 7-ма седмица. Тогава ми откриха и полип, който по-късно отстраниха. Не се притеснявай, няма нищо страшно. Въпреки интервенцията, при мен бременността протече спокойно.
Цитирай
Наистина, ако имаш предвид ехограф (ултразвук), няма нищо страшно. Нали трябва да констатират наличието на нормална бременност - няма как това да се случи с коремен. Когато бебето попорасне към 14-15г.с. вече се вижда и на коремен. Може би и по-рано, не знам.

Мен са ме гледали с вагинален ултразвук още в 5 г.с., после пак, изобщо няколко пъти до 10 г.с. Сега съм в 16 г.с. и не съм имала проблем заради това, честите ми прегледи се налагаха, не съм толкова шантава, че да се преглеждам всяка седмица Smile

Успех и не се тревожи! По-добре всички притеснения споделяй с доктора - той/тя знае най-добре и само доктор може да те успокои, затова трябва да си избереш такъв комуто вярваш.

Поздрави!
Цитирай

München, DE

мен ме гледаха с коремен в 8 г.с. и си ми го видяха беб4ето но 6том моми4етата по горе каzват 4е не е проблем не се 6а6каи а и наи добре кажи на лекаря си 4е се страхува6 леко бременеене и успех
Цитирай

София

Ако говориш за вагинален ексограф , то няма никакъв проблем+това с вагиналния могат да огледат отвътре всичко дали е наред мен ме гледаха в 5 г.с. и след това v10g.с. за да огледат всичко като хората. Абсолътно безопасно е Smileмалко е некомфортно че е вагинално, но нищо повече.При мен това е 2 -ра бременност и не малко пъти са ме гледали и прдишния път така че спокойно си отиди на преглед.
« Последна редакция: чт, 16 фев 2006, 12:25 от Аурелия »
Цитирай

София

(...) малко е некомфортно че е вагинално, но нищо повече.

Що?, на мен всеки път ми беше дори прекалено комфортно... newsm62
Цитирай

София

Досега два пъти са ме преглеждали с вагинален ехограф - в 6г.с. и в 8г.с. - нямаше никакви проблеми, мисля, че бях чела някъде, че може да прокървиш, но поне при мен това не се случи. В 10г.с. ме гледаха и с коремен ехограф и бебока се виждаше, но предполагам, че зависи как точно е разположен.
При всички положения мисля, че е по-добре да се прегледаш - ако изобщо има риск, той е наистина много малък и е несъизмерим с информацията, която лекарят, а и ти ще получите от прегледа.  Smile
Цитирай

София

Не е вредно, спокойно Smile Достатъчно книги и статии съм изчела по въпроса, защото свеки твърдеше, че сме облъчвали бебчо ooooh! Но тя разлика между ехограф и рентген не прави де Mr. Green
Цитирай
Благодаря ви на всички за отговорите които ми дадохте  :хуг: .Много се радвам че имаше кой да ми помогне в този момент и до някъде се поуспокоих. Още веднъж БЛАГОДАРЯ   bouquet
« Последна редакция: пт, 17 фев 2006, 12:15 от Аурелия »
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 22 отговора