ДА СПАСИМ ИВАЛЕНА!

  • 4 850
  • 12
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 974
Малката Ивалeна e само на 6 годинки, но страда от много рядко автоимунно заболяване, което дори няма име, а в света са описани само още 6 случая. При това заболяване антитела, произведени от имунната система на момиченцето атакуват панкреаса, щитовидната жлеза и мозъка, и детето страда от тежка форма на диабет и епилепсия.
Оказва се че нито една световна клиника не разполага с утвърден протокол за лечение.
В борбата за живота на Ивалена се включват лекари от четири столични болници. Детето е имало по 300 епилептични припадъка на ден, които след усилията на лекарите са намалели до 30.
Заболяването обаче се развива бързо .
Един от последните възможни варианти за Ивалена от към лекарства е Sabril 500mg.
Проблема е , че е доста скъпо лекарство и не се предлага в търговската мрежа в България. Най - евтиният вариант , който намерихме в Интернет е от Гърция - около 25 - 30 евра за 30 таблетки , а те стигат за 10 дни , защото трябва да пие по 3 таблетки на ден.
Също така , изписаните от НЗОК лентички за измерването на кръвната захар ще стигнат само до края на този месец. На нея са й нужни по 2 кутии на седмица. Най - евтината цена е 46лв за кутия , като се купи директно от дистрибутора.
Ще сме благодарни на всеки , който помогне по някакъв начин за набавянето на лекарството и лентичките!!!
Номера на банковата сметка е:
BG38UBBS80021099761130 при банка ОББ
 Сметката е на името на Ивалена Вучоглавска , а титуляр е майката на детето - Антоанета Станкова Гергинова.
Като основание за превода може да се напише дарение за лечение.

В момента на страницата на Ивалена във Фейсбук: https://www.facebook.com/SAVEIVALENA?fref=ts  се организира благотворителен търг за набиране на средства. Молим всички, които имат желание и възможност да се включат, за да помогнат на Ивалена!
Благодарим на всеки отзовал се или дори просто разпространил този призив!!!

# 1
# 2
  • София
  • Мнения: 974
  Организира се благотворителен спектакъл, средствата от който, ще бъдат дарени за лечението на Ивалена! Моля, заповядайте!
https://www.socialplus.bg/donation/49/%D0%9F%D0%B0%D0%BB%D0%B5%D … D0%B5%D0%BD%D0%B0

# 3
  • София
  • Мнения: 12 374
Ще отидем на представлението, поне с мъничко да помогнем..
Моля се детенцето да получи шанс за по-добър живот, без толкова болка  Sad

# 4
  • София
  • Мнения: 1 253
 Hug Детенце мило, от все сърце ти пожелавам да получиш възможност за по-добър живот, лишен от болка и той да пълен с усмивки и радост, далеч от болници!!!

Изпратих нещо, макар и мъничко, но с много желание и надежда!!!

# 5
  • София
  • Мнения: 12 374
Има ли някакви новини за Ивалена?
Моля се нещата да са по-светли за това малко момиченце  Praynig

# 6
  • Мнения: 71
Тайс, ето тук има едно скорошно интервю за състоянието на Ивалена и надеждите за лечение
http://www.btv.bg/shows/predi-obed/videos/video/2062145241-Borba … dashterya_si.html

# 7
  • София
  • Мнения: 12 374
лагуна, благодаря ти, аз този репортаж вече го бях гледала   bouquet

Днес беше благотворителното представление Палечка на балет Сюиви, от който всички събрани средства ще са за Ивалена. Мъжът ми заведе детето и се върнаха много доволни, радвахме се всички, че поне малко сме помогнали.
Ивалена и майка и са били там, тя даже се оплезила на нашата  Simple Smile

От сърце се надявам и се моля да се съберат по-бързо парите и детенцето да замине за да се лекува..Господ здраве да и даде, и много, много щастие  Praynig  Praynig

# 8
  • София
  • Мнения: 5 183
И ние бяхме на балетния спектакъл.
Видях усмивка на лицето на майка й, гушнала я. Тогава не вярвах, че това е Ивалена и не можах да реагирам.
Дано има повече усмивки на техните лица!

Спектакълът ме разтърси, точно това е най-подходящия сюжет за Ивалена! Когато Палечка се появи сцената беше разплакваща с красотата и показаното майчино грижовно чувство. Чух деца на задните редове да питат "Защо плачеш?".

Дано расте Ивалена, все по-здрава! Дано се намери път към щастието в това семейство!

# 9
  • Мнения: 164
с теб сме мило детенце Hug Hug Hug

# 10
  • The Evergreen State
  • Мнения: 1 146
Има ли посочена някъде PayPal сметка? Ако се открие такава сметка вярвам че ще помогнат повече хора  Hug Hug

Пращането на помощ през PayPal е много удобно за хората в чужбина които четат и искат да помогнат, успех!

Сега прочетох на сайта на PayPal че може и да стане пращането на помощ и без откриване на сметка, ето и линк, мисля че е достатъчен e-mail на получателя на средствата и може да бъдат получени с дебитна карта в България.

https://www.paypal.com/webapps/mpp/send-money-online

Моля ако има някой по-запознат да се включи.

Последна редакция: чт, 27 мар 2014, 04:35 от Athena

# 11
  • The Evergreen State
  • Мнения: 1 146
През Paypal не ми удържат такси за превода затова повдигнах въпроса за Paypal (иначе, казват че таксата за превод по банкова сметка е $ 40.00). Ако ми дадете някакъв емейл мога да се опитам да пратя чрез него с Paypal (не съм пращала така досега и незнам дали ще стане но мога да опитам). На линка който дадох пише че получателя на парите ще получи известие на този емейл че са му преведени пари, трябва да се регистира в Paypal и може да си прехвърли парите оттам по дебитна или кредитна карта.

# 12
  • София
  • Мнения: 974
Здравейте приятели,
Вече имаме насрочена дата за започване на изследванията на Ивалена в Германия - 28.04.2014г. Тя и майка й ще заминат на 27.04.2014г.
Събраната до момента сума е 8460лв. За оставащите 20 дни трябва да се съберат още 3540лв.
Искаме да ви съобщим,че след като получихме много запитвания за PayPal акаунт на Ивка и това вече е факт!
PayPal account: g_n_g@abv.bg

Нека да довършим започнатото и да помогнем на Ивалена и майка й да заминат и да се проведат изследванията!
Всеки има право на пълноценен живот! Децата са най - невинните същества и не заслужават тези страдания!
Благодарим на всеки отзовал се или дори просто разпространил този призив!

Общи условия

Активация на акаунт