Раждане в Майчин Дом 2014 (Цени,Услуги,След родилни стаи )

  • 147 563
  • 733
  •   1
Отговори
# 480
  • Мнения: 224
jujiP, мога да се включа само по точка 3. Синът ми също беше с много силно изразена жълтеница, имаше по няколко сеанса на ден под фотолампата. Аз бях на 7-я етаж и ходих да си го взимам на всеки 3 часа. Даваха ми го, ако не беше под лампата. Насърчаваха ме и ми помагаха с кърменето.

В самостоятелните стаи (ВИП-овете) не си сама, а с още една жена и детето е през цялото време с теб. Ако имате жълтеница, предполагам ще дойдат да го вземат за фотолампата и после ще ти го върнат.

# 481
  • Мнения: 618
За съжаление ми се наложи да полежа 5 дни на 5 етаж в Майчин риск на системи и се сблъсках с ужасната действителност на държавните ни болници  ooooh!
За условията няма да говоря. Горе долу са прилични естествено далеч от европейските стандарти, но поносими щом дори имаше матраци а не пружини.
Потресена съм от отношението на част от персонала към бременни жени с проблеми  #2gunfire #Cussing out
Меко казано варварско отношение, безразличие, нехайство и пренебрежение са само част от думите които са достатъчно културни да напиша тук. Ако някой от бъдещите татковци стане свидетел на случващото се зад вратите на отделението и начина по който се отнасят с половинката му ще има застреляни акушерки  ooooh!
нагледах се и се наслушах на злоба и невъзпитание. Акушерка ме изхвърли в три Пез ноща от манипулационната след като и казах, че от системата която ми сложи ми се зави много свят и не мога да стана тя ме избута навън с думите - " Ами ако аз припадна ? Какво ще правим ?  Shocked ooooh! Shocked бях потресена дори не можах да реагирам, защото не повярвах на случващото се. В последствие разбрах, че този вид системи а и повечето се слаган на пациентите в легнало положение и на мн слаба първоначално капка, защото рязко свалят кръвното  ooooh! въпросната госпожа на която не запомних за жалост името ми я сложи почти в движени права  ooooh!
Момичето в моята стая остана без лечение петък събота и неделя защото стажанта не записал в картона и на визитацията какво трябва да и се дава  ooooh!
Лаборантката не се качи да ми вземе кръв аз се влачих със системи и контракции по асансьорите с една чистачка за да ми вземат кръв.
Събота и неделя няма жив човек и никой не ти обръща внимание. В тези дни не се и чисти.
Храната е пълна помия а има бременни от цяла България там на които няма кой да им донесе нищо  Sad
Чистачките се мислят за лекарки и шефки на отделението постоянно крещят нямаш миг спокойствие за да си починеш. Пушат в стаичката си и целия етаж смърди на цигари после обвиняват някоя бременна  ooooh!
Приеха ме със високо кръвно...изписаха ме с контракции и гестационен диабет . Според вас нормално ли е? Съсипах си психиката там Confused , че взех че захар вдигнах от нерви и стрес
И все пак съм решила живот и здраве да раждам там заради лекаря и неонатологията им. Надявам се в родилното отделение нещата да са по-нормални и хората които работят там да са по човечни, защото най-малкото от което имат нужда бременните и родилките са тези излишно нерви и стрес Sad

Не мога да отрека, че на смяна понякога имаше и свестни,съвестни и мили акушерки които направо ни бяха като глътка чист въздух след зверовете които те съсипват психически....

Последна редакция: пн, 05 яну 2015, 16:37 от Kraskas

# 482
  • Мнения: 8 934
Дъщеря ми беше на фотолампа, аз бях на 12 етаж преди 7 години, сама си я носих на лампата и сама я вземах.

 Kraskas и аз бях на 5тия етаж преди две седмици. За съжаление всичко, което си напсиала е така. На мен дори доктора и пари ми поиска ими каза да си помисля какво пие. Смееше се ехидно.

# 483
  • Мнения: 843
В предния ми пост не ми се изпадаше в подробности, но ето: В родилна зала всички бяха мили и има материали. За съжаление на 12 ет. Всички бяха направо зли. Пример: първата ми нощ, с епизиотомия съм и като ме пусна упойката започна да ме боли, много. Ставам в 3 часа да търся някого. Не са ми казали в случай на нужда къде да ги търся. Гледам едни коридори и преценявам докъде ще ми стигнат силите щото едвам ходя. В крайна сметка намирам една, събуждам я, обяснявам че много ме боли-каза да чакам визитацията на сутринта  #Crazy. Можеше да ми даде парацетамол поне. Добре че мъжа на моята съкилийничка донесе парацетамол сутринто. Следобед дойде и моя мъж и кат си поговориха се оказа, че имат обезболяващи, от които веднага забравяш. Изводът ми беше, че изродът нарочно ме държа така. Да си знаете: Носете си парацетамол. Има още подробности за отношението, но това е достатъчно за да добиете представа.

# 484
  • Мнения: 309
Здравейте, искам да попитам за бебчетата искат ли дрешки или ги обличат с техни, понеже вече съм в 38 г.с, но още не съм приготвила багажа, та утре ще го стягам, че имах пророчески сън (може и глупаво да ви прозвучи) за датата и не искам да ме изненада без да съм готова ... също ще съм ви благодарна ако кажете какви документи искат за прием за раждане и само нощницата ли трябва да си нося тогава? Другия багаж кога ще може да ми го донесе мъжа ми - веднага след раждането или на другия ден - нормално ще раждам? Съжалявам за глупавите въпроси, но никой нищо не ми казва в болницата и съм пред дилема ...

# 485
  • Мнения: 8 934
В болницата си обличат бебтета с техни дрешки, не е нужно да носиш.
Документи ти трябва лична карта, обменна карта и направление за раждане от следящия те гинеколог.
Носи си в една малка чанта една нощница, кърпа ( за след клизмата), сапун, джапанки, чорапи, мобилен телефон и зарядно.
Всичко друго приготви да ти донесат след това. (Превръзки, лигнин, нощница, жилетка, гащи, четка за зъби, четка за коса и т.н.)
Simple Smile

Последна редакция: пт, 09 яну 2015, 23:22 от alina_si

# 486
  • Мнения: 843
В допълнение на горното мнение - вземи си лигнина с първия багаж, за да имаш веднага след раждането. Аз родих вечерта и мъжа ми дойде на следващия ден. Дотогава Моята съквартирантка ми услужи с нейния. Иначе се бях подготвила с  превръзки за родилки, обаче с тези шевове не можех да помисля за превръзка.  Simple Smile

# 487
  • Мнения: 1 405
Как стои въпросът с отказа от ваксини в болницата - обикновена декларация ли се иска, или нотариално заверена?

# 488
  • Мнения: 213
Здравейте, въпреки че изчетох темата не можах да разбера следното на 7 етаж в платените стаи бебето при майката ли стои. Предпочитам да съм на 7 етаж, където бебетата ги носят само за кърмене тъй като ще съм секцио и не знам дали ще се справя да е нон стоп при мен. Благодаря ви

# 489
  • Мнения: 843
Здравейте, въпреки че изчетох темата не можах да разбера следното на 7 етаж в платените стаи бебето при майката ли стои. Предпочитам да съм на 7 етаж, където бебетата ги носят само за кърмене тъй като ще съм секцио и не знам дали ще се справя да е нон стоп при мен. Благодаря ви

До колкото знам, ги носят само за хранене. Може да се обадиш на информация за всеки случай. Имат и сайт с цени и услуги и списък за прием.

# 490
  • Мнения: 843
Обаче на 7 ет. Няма тоалетна в стаите. Не е болка за умиране но, на мен беше ок, че първите 2 дни едвам кретах  Mr. Green

# 491
  • Мнения: 213
Ужас просто. Условията са... И ти ли си била секцио?

# 492
  • София
  • Мнения: 221
Emma_d дори да си на 12 етаж, няма да ти дадат бебето веднага след секциото ако не си добре. На повечето ги дават на другия ден, освен ако не си го поискаш. Може да ходиш до стаята на бебетат в часовете за хранене. Банята в стаята на 12 етаж определено е голям плюс.

# 493
  • Мнения: 213
Да, разбира се, че банята е огромен плюс, но аз искам по време на целия престой да ми носят бебето за хранене само, просто трябва възможно най-бързо с многп движение да се възстановя, тъй като ако изключим 15дни за бащата. След това ще го гледам сама Simple Smile))

# 494
  • Мнения: 8 934
Само да вметна, че бебето не го носят на 7мия етаж, а всяка майка ходи да си го вземе от бебешката стая.

Общи условия

Активация на акаунт