Какъв чай използвате за попарата на бебетата?

  • 20 515
  • 84
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 250
Аз никога не съм правила попарата с чай. Само чиста вода  Peace
А като я правите с чай слагате ли сирене  newsm78

# 16
  • Мнения: 139
За бебоците са подходящи всички билкови чайчета-шипка,лайка,липа и т.н.
Когато нямам чай я правя с адаптираното мляко (тази я обожава!)

А като я правите с чай слагате ли сирене  newsm78
Разбира се, иначе няма да е попара.Сирене,захар,масло,чай,сухар(хляб).
  bouquet                                         bouquet                                             bouquet

# 17
  • Мнения: 390
ЗАпочнахме попарата тази седмица и засега я правя с чай от шипки, но след като свърши , ще пробвам с липов.

# 18
  • София
  • Мнения: 2 271
Слагам шипки, липов цвят и съвсем малко лайка. Но може и с други, стига да не са черен и зелен чай  Sick

# 19
  • София
  • Мнения: 15 219
Започнах с шипков, давала съм и липа, лайка (но после прочетох, че била алерген). Много често ползвам и  един "Детски чай" на "Меркурий П&П"-пише, че е натурален (плод шипка, плод анасон, ябълка, цвят хибискус, копър семе, чер бъз плод, плод боровинка, ягода листа) + 10 витамина (витаминен премикс).

# 20
  • Мнения: 76
Мента, шипка, билков

# 21
  • София
  • Мнения: 3 676
Започнах с шипков, давала съм и липа, лайка (но после прочетох, че била алерген). Много често ползвам и  един "Детски чай" на "Меркурий П&П"-пише, че е натурален (плод шипка, плод анасон, ябълка, цвят хибискус, копър семе, чер бъз плод, плод боровинка, ягода листа) + 10 витамина (витаминен премикс).

Казваш че лайката е алерген - и аз отидох да проверя какво съдържа Бебезан- а- в него има 45%-лайка!!!
Досега все от него съм му давала- нищо не съм забелязала да му става- дали може да му има нещо- а аз да не знам?Как се проявява алергия от Лайка?
Благодаря на всички останали за отговорите newsm10

# 22
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
В началото пробвах с шипков, липов, но вече я правя само с вода; и така я яде с голям апетит Simple Smile

# 23
  • Мнения: 1 410
Шипков, липа, чай на Хипп.
Само това съм пробвала до сега.

# 24
  • София
  • Мнения: 15 219
vnd , идея нямам как се проявява алергия от лайка newsm78 Но на няколко пъти във форума писаха, че е алерген. Ето в тази тема, например: Дават ли се билкови чайове на бебета?

Попитай tedi_b , тя е по-наясно с тези неща. Но щом досега нищо не си забелязала, предполагам, че всичко е наред. Споко!

# 25
  • Мнения: 8 505
Моето диване не я обича с чай,само с вода.Пробвала съм я няколко пъти с чай-яде я,но без особено желание.

# 26
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
От шипки

# 27
  • Мнения: 827
 Липа и шипки, но липата най-много му харесва. Често пие такъв чай и през деня.

# 28
  • Мнения: 220
А пък аз я правя с адапт. мляко и пак слагам сирене. Така си мисля, че е по-полезно, т.к. не знам кога да давам адаптето, освен вечер. Сутрин попара, наобед манджа от кухнята, следобед кремче от кухнята, вечер преди млякото супа. Ами кога ще изпие 500 мл. мляко?

# 29
а тези билкови чайове не създават ли алергии

Общи условия

Активация на акаунт