До мамите в САЩ.....

  • 1 116
  • 19
  •   1
Отговори
Здравейте, интересуваме как мога да доведа брат ми и семейството му при мен, ние сме със зелена карта тук , по принцип мислех да му пра6там покана но ако го пуснат 6те е туристи4еска виза и ако ре6и да остане нелегално, доколкото 4ух ве4е не давали дори и временните SSN без който пък неможе да запо4не работа  newsm78 4удя се какво да правя моля помагайте  smile3503 , да кажа само той е художник но до мемента има две самостоятелни изложби об6то взето сега пробива , ако може пък това да помогне благодаря ви предварително 6те 4акам с нетърпение отговорите ви  newsm12

# 1
  • Мнения: 380
Здравей, може да поканиш брат си на туристическа виза. Съмнявам се че ще пуснат и него и семейството му наведнъж. С туристическа виза не може да работи, освен нелегално. Аз не съм чувала да дават SSN на хора с този тип виза newsm78. Има и други варианти като работна виза или студентска виза, с които ще има SSN и няма да е нелегален.
Успех Simple Smile

# 2
  • Мнения: 3 491
Не може ли някак да мине с религиозна виза? newsm78 Можеш да проучиш тази възможност и какви права дава тази виза.  newsm78

# 3
  • Мнения: 804
Като че ли няма как да остане и да работи легално с туристическа виза, а да не пострадаш и ти покрай него Confused Може би като станеш ситизен би могла да кандидатсваш за него и да го изтеглиш, не съм сигурна обаче newsm78 Иначе за по-вече информация можеш да погледнеш в този форум:
http://forum.all.bg
във подфорума " Емиграция в САЩ"
Успех!

# 4
  • Мнения: 404
След като станеш гражданка тогава имаш право да подадеш молба за зелена карта за него чрез форма I-130, но разбира се имиграция си запазва правото да откаже зелената карта.  Този процес отнема много време, около седем години.  Към днешна дата се обработват такива форми от 1999 година. 

На уеб сайта на посолството на САЩ в България http://sofia.usembassy.gov/index.html е обяснено всичко много добре.  Вече става много сложно с визите за Америка, и дори туристическите са проблемни, ама май че зависи и от настроението на хората в посолството.  Аз ще пробвам да взема туристическа виза на сестра ми, но тя е малка (13) и не вярвам да има проблем.  Успех на теб.

# 5
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Според мен няма друг начин освен туристическа за известно време или студентска виза. И в двата случая няма да има право да работи (със студентската, като завърши, дават една година за optional practical training, с която може да работи). За временните ССН и аз съм чувала, но вече ги няма, явно се е злоупотребявало с тях. Тези варианти са само за него, нямам представа как може да доведе цялото семейство (малка е вероятността да ги пуснат заедно).

Като минете натурализацията и станеш гражданин, можеш да му пуснеш за зелена карта на цялото семейство. Проблемът там е, че по тази процедура се чака около 10 години на първата стъпка (аз ще пускам за моя брат и се консултирах с адвокат по тази причина). Моето решение е, че ще чакаме, когато-тогава.

Ами това са май легалните пътища, нека другите мами кажат какво мислят. Естествено, винаги съществува възможността за нелегалност, но то си е до човек - аз не бих могла да издържа да не можеш да пътуваш и т.н.  

Успех с решението!  

# 6
...... а добре де по въпроса за тези форми за зелените карти аз за6то 4увам 4е ако си отиде6 в българия и подаде6 молбата там ставало за 10-20 дни , така разбрах за6тото аз имам намерения на майка и на татко да пускам или то има зна4ение за кой пускам такава форма  newsm78

# 7
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
...... а добре де по въпроса за тези форми за зелените карти аз за6то 4увам 4е ако си отиде6 в българия и подаде6 молбата там ставало за 10-20 дни , така разбрах за6тото аз имам намерения на майка и на татко да пускам или то има зна4ение за кой пускам такава форма  newsm78

За кои форми за зелената карта става въпрос? Ако е за I-130, трябва ти да си гражданин първо и тогава да я подадеш. И да, за родители става по-бързо отколкото за братя и сестри.

Но според мен няма логика за каквато и да е имиграционна процедура да става по-бързо от посолството в София, защото те оттам пак трябва на INS (или както сега се нарича) да ги пратят...

# 8
...... а добре де по въпроса за тези форми за зелените карти аз за6то 4увам 4е ако си отиде6 в българия и подаде6 молбата там ставало за 10-20 дни , така разбрах за6тото аз имам намерения на майка и на татко да пускам или то има зна4ение за кой пускам такава форма   


За кои форми за зелената карта става въпрос? Ако е за I-130, трябва ти да си гражданин първо и тогава да я подадеш. И да, за родители става по-бързо отколкото за братя и сестри.

Но според мен няма логика за каквато и да е имиграционна процедура да става по-бързо от посолството в София, защото те оттам пак трябва на INS (или както сега се нарича) да ги пратят...       

не6то не мога да се оправя с цитати те както трябва , да за тези форми става въпрос  незнам за6то казват 4е от българия ставало по бързо , от тук ако се пускали отнемало 1 година такава информация имам аз Shocked

# 9
  • Мнения: 1 393
Всичко е въпрос на преференции и категории и братя и сестри на американски граждани  е последната и най-дълго чакащата от тях. Официално е около 7 год., но да ти кажа напоследък са толкова бавни, че сигурно отнема поне 9-10.
 Защо мисля така- имам близка, която е 1-ва преференция (spouse на американски гражданин) и въпреки, че официално би трябвало да стане случай като този за около половин година, случаят се точи вече две години. Причината е добре известна на всички ни, които малко или много са си имали някакво взимане- даване с имиграционните служби през последните няколко год.- след 11.09 всичко е страшно забавено и извън срокове.
Съжалявам да ти го кажа, но това, което си го чула за подаване на документи от БГ не се отнася за случаи с братя и сестри- да, и аз съм го чувала, но винаги във връзка с изкарване на документи за възрастни родители или мъж/жена на американски гражданини. И кой знае и дали е още така (аз поне го бях чувала преди година- две).

Във вашия случай ми се струва, че възможностите са доста ограничени, за съжаление, и опират предимно до туристическа виза (и надали ще пуснат цялото семейство заедно) или студентска.

Желая ти успех, дано намериш някакав начин!

# 10
  • Мнения: 86
Здравей, аз подадах документите за родителите ми от тук и стажа за около година, сега ще ходят на интервю в БГ. На мен също са ми казжали 4е става за месец от БГ(само за родители), но нямах възможност да си отида. Моми4етата ве4е са ти обяснили 4е първо трябва да си гражданин. Моя адвокат ми каза 4е е по-добре родителите ми да подадат за брат ми и сестра ми като дойдат защото са с по-близка преференция.

# 11
аха зна4и аз 6те си по4акам о6те три години докато дойде време за  на6те , а пък за брат ми 6те търся разли4ни варианти

missy7 a  ти къде си то4но в илиноис 4е про4етох 4е сме в един 6тат
Благодаря ви много за информацията мами страхотни сте ! Hug

# 12
  • Мнения: 293
Според няма да го пуснат брат ти със семейството му. На нас за да дадат визи за САЩ само на екскурзия да отидем, искат да оставим детето тук или  в България, за да са сигурни, че ще се върнем. Всички не ни пускат. И сега сме в процес на решаване, дали да го оставяме или просто да не ходим на там.

# 13
Обобщение на Темите
Публикувано на: Събота, 18 Февруари 2006, 10:25Публикувана от: Ivanova 
Вмъкни Цитат
Според няма да го пуснат брат ти със семейството му. На нас за да дадат визи за САЩ само на екскурзия да отидем, искат да оставим детето тук или  в България, за да са сигурни, че ще се върнем. Всички не ни пускат. И сега сме в процес на решаване, дали да го оставяме или просто да не ходим на там.
 
ужасни са тези хора направо така са затегнали положението smile3515 4е  ве4е ми се пла4е smile3518 аз като  гледам 6то документи вадя сега за майка ми отка4ам smile3511

# 14
  • Мнения: 457
Не знам до колко ще съм ти от полза, но мои познати заминаха около Коледа за САЩ. Имаха покана от българин работещ там и живеещ повече от 10 год. Не знам дали е ситизен. Значи те са момче и момиче женени и тя бременна в 6-я месец и определено си й личи доста, защото иначе е слабичка. Като пристигнали в САЩ от там им дали 6-месечна туристическа виза. Тяхната идея е да не се връщат тук. Момчето вече работи на 5-то Авеню Laughing

Общи условия

Активация на акаунт