Алергия към антибиотик или нещо друго?

  • 9 985
  • 11
  •   1
Отговори
  • Торонто/Сливен
  • Мнения: 1 901
Имало ли е детето ви такава алергия и в какво се изразяваше?
Дени пи 4 дни антибиотик миналата седмица (Амоксицилин), който всъщност беше излишен, но това се разбра по-късно. Confused Тази седмица (3 дни след спирането на антибиотика) е с ужасен обрив - бузките са изпръхнали и зачервени, по ръчичките и крачета има много пъпчици, по коремчето и гръбчето почти няма нищо. Confused Педиатъра каза, че е типичен амоксицилинов алергичен обрив и щял да мине сам до седмица. Аз се зачетох в темите за алергиите тук, обаче, и сега се чудя възможно ли е да е алергия към белтъка на кравето мляко? Confused Дени от 2-месечен е на адаптирано мляко, кисело мляко яде от януари, и не е имало никакъв проблем.
Какво е вашето мнение?

# 1
  • Wonderland
  • Мнения: 702
Моят  син  на 6 месеца направи  алергия  към Makropen , само  че  при него  обрива  беше по  цялото  тяло, без  лицето . Мисля  че  при  вас  е  от  антибиотика . А  други лекарства  пили  ли  сте ? Не   ви  ли  изписаха  противоалергични  капки , или  кремче за  успокояване  на обрива ?

# 2
  • София
  • Мнения: 39 673
Възможно е да е алегрия към антибиотика, но тя обикновено се проявява до час-два след приема на лекарството.

Аз като малка имах алергия към пеницилина. Сега имам към още един антибиотик. Ако го пия до 1 час ми се надуват очите, получавам и обрив по меките части.

Алергия се доказва с тестове. Като малка през доста такива минах.

Алегрия към антибиотик може да се получи и ако се спре приема на антибиотика. Джипито на Дияна рядко изписва антибиотик и винаги ме предупреждава "не го спирай, давай го по схемата, да не я алергизираш".

# 3
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
nadi_n - ДжиПи-то не Ви ли изписа някакъв антихистаминов препарат?

По принцип е добре да се дават успоредно с АБ тези препарати.

А и чак 3 дни след спирането да се изрине..., май е от нещо друго, но не и от АБ, според мен  Thinking

# 4
  • Торонто/Сливен
  • Мнения: 1 901
Шани, нищо друго, освен антибиотика, не изписаха. Rolling Eyes 
AnMary и тук много рядко изписват антибиотици, но в случая на Денис ги заблудиха едновременни симтоми и щом стана ясно какво е всъщност, спряха АБ.
Аз снощи изчетох повечето теми тук за АБКМ и от страх в 10 вечерта и в 6 сутринта не му дадох адаптирано мляко. Днес обривите са много избледнели, личи си, че ще се махат и ще изчакам съвсем да се изчистят, за да пробвам пак с млякото.
Направи ми впечатление, че бебетата, при които се е проявила тази алергия са все малки, от няколко дни до няколко месеца, и това е станало при първите им контакти с мляко (независимо дали кърма или АМ), така че и аз малко се съмнявам да е това, ама пусти страх. Sad
Andreana тук май не са привърженици на лекарствата. Нито за обрива изписаха нещо (ще мине сам до седмица, каза педито), нито пък когато кашляше и имаше сополки (пак ще минат сами). Не знам добре ли е, просто съм свикнала на лечението в Бг и сега малко се учудвам. Но пък се оказаха прави, кашлицата си мина без всякакви лекарства. То, може и така става винаги, но Дени досега не е боледувал от нищо и затова не знам как се процедира. Confused По-добре и да не разбирам. Praynig

Благодаря ви момичета за отговорите. Hug

# 5
  • Мнения: 1 942
Аз съм алергична вече към почити всички антибиотици. Започнах с алергия към пеницилин като дете и с времето прибавих и други групи Confused Rolling Eyes Confused.  Да е жива и здрава хомеопатията. javascript:void(0);
Какво мога да съм ти полезна: Ами например изриването от антибиотик при всеки е различно - аз се изривам по деколтето, лицето или корема. Племеницата ми по крачетата. Моя позната /запознахме се покрай тази неволя с антибиотиците/ се изрива под мишниците и по ребрата... и така. Ако спазвам стриктна диета докато пия антибиотик почити не се изривам. Аз лично изпитвам огромно желание да пия кисело мляко докато пия антибиотици. Лекарите казват, че новите антибиотици могат да се приемат с кисело мляко, но ела ме виж каква петниста хиена ставам тогава!!   Monkey Същото става ако по време на лечението се приеме яйца или риба. Т.е. Искам да ти кажа, че постъпваш много правилно като си решила да спреш за сега млякото и после пак да пробваш. Ако има реакция свързана с млякото, то предполагам, че е като моята - ако с лекарството се приема и млечни продукти.
Ако е алергия към краве белтък бузките не са толкова изринати, а стоят като изпръхнали от вятъра и леко напукани.
Успех   bouquet

# 6
  • София
  • Мнения: 3 328
Да се включа по темата "на живо" от Пирогов, така да се каже. Защото тъкмо там попадна детенцето ми, след като пресрочи с 1 ден приема на Аугментин /от групата на пеницилините/, и то по лекарско предписание Close Още след първия "извънреден" прием Ася започва да се изприщва - излязоха й пъпки навсякъде, постепенно обзеха цялото телце, включително по лицето и под косичката. Гледката е ужасяваща, болката, която тя изпитва от възпалената на плаки вече кожа - също. Тази вечер я приеха в Пирогов с тати - моля ви, не бързайте да ме укорите, че не аз съм до нея. Когато е в екстремна ситуация, тя иска да бъде разнасяна насам - натам на ръце, да бъде успокоявана по този начин и неприема друг, а е повече от 20 кг на тегло - тежест, която би увредила необратимо очите ми, претърпели наскоро операция за премахване на голям диоптър. Както и да е - това са мои лични причини, хубаво е, че медицинските лица веднага разбраха за какво иде реч и престанаха да настояват, че "само майката може".
Тутакси детенце беше включено на система и като се върнах час по-късно, за да им занеса необходими неща, личицето й вече се беше изчистило напълно.
Искам да подчертая, че когато получи обрива, й дадохме Кларитин, но пак по лекарски съвет престанахме да й даваме и я оставихма на вит. С, калций глюконат и апис мелифика /последното - хомепатично, на Боарон/. Рожбата ми се измъчи, искаше само да спи, да спи, да спи...и да пие вода. Малко солетки, вода и сън. На никого не пожелвам подобно преживяване. Ще се постарая друг път да не се хвърляме така безразсъдно в прегръдката на алтернативната медицина. Това е и моят - ако го приемете, съвет към вас, сестри по съдба - прояви ли се алергия, особено ако става дма за дете, независимо от възрастта му, бягайте в болница. От обрива до анафилактичния шок пътят е много кратък - дай Боже никой да не го извървява.

# 7
  • Мнения: 822
Надин,и аз изпадах два пъти в подобна ситуация.Първият път не бяха сигурни ,дали е от антибиотика и го смениха за всеки случай.Вторият път беше със сигурност от него,защото предписаха много силна доза.Първият път-от Амоксициклин,вторият-Зитромакс.Лекарката ни е европейка и каза да му давам антихистаминов сироп или друг противоалергичен при следваща употреба.Тук не правят тестове за алергии при употреба на антибиотици...

# 8
  • Мнения: 666
 Големият ми който почти нямаше алергии когато бяхме в болница/ тогава беше на три години/ получи страшен обрив  по цялото тяло и лицето казаха че е от пеницилина, но веднага му сложиха урбазон и ни изписаха противоалергичен сироп смениха и АБ, после се оказа че май не е от пеницилина , защото година след това му сложиха пак без да получи никакъв проблем, истината за вашия обрив е че да си сигурна от какво е трябва да се направи изследване, но щом сте получили алергия трябва да я лекувате с нещо

# 9
  • Мнения: 1 237
Според мен е алергия към самия антибиотик.Есента и Ния получи такъв обрив от антибиотик и поради причината ,че не ни изписаха нищо противоалергично.А по принцип,когато е пила антибиотик е пила и противоалергичен сироп.След обрива започна да пие Кларитин и се оправи,но такъв обрив минава бавно.Трябва време.

# 10
  • Торонто/Сливен
  • Мнения: 1 901
Ох, не знам вече какво да мисля. Confused Наистина е чудно защо не изписаха нищо противоалергично. Личния лекар всъщност ни каза да купим "Бенадрил", бил противоалергичен сироп. Ама толкова не беше сигурен, че не сме му давали въобще от него. Rolling Eyes
Иначе обривите минават, по лицето почти ги няма, а пъпките по ръчичките и крачетата са станали като петна, които доста избледняват. Педито каза, че до седмица би трябвало да минат съвсем и като гледам май ще се окаже прав.
Карима, ужасно е това, което сте преживели. Изтръпнах докато четях. Sad Надявам се днес състоянието на дъщеричката ти е да много по-добро. Praynig

# 11
  • София
  • Мнения: 1 094
Да се включа по темата "на живо" от Пирогов, така да се каже. Защото тъкмо там попадна детенцето ми, след като пресрочи с 1 ден приема на Аугментин /от групата на пеницилините/, и то по лекарско предписание Close Още след първия "извънреден" прием Ася започва да се изприщва - излязоха й пъпки навсякъде, постепенно обзеха цялото телце, включително по лицето и под косичката. Гледката е ужасяваща, болката, която тя изпитва от възпалената на плаки вече кожа - също.               Ще се постарая друг път да не се хвърляме така безразсъдно в прегръдката на алтернативната медицина. Това е и моят - ако го приемете, съвет към вас, сестри по съдба - прояви ли се алергия, особено ако става дма за дете, независимо от възрастта му, бягайте в болница. От обрива до анафилактичния шок пътят е много кратък - дай Боже никой да не го извървява.

Извини ме скъпа, но не разбрах. Може би си малко превъзбудена - ясно е защо!

На детенце удължиха приемането на антибиотика и се получава предозиране. При нас беше точно така - и ние бяхме на система. И аз си изкарах акъла, но добре че схаванах опастността след като всичко беше ОК, иначе кой знае кого щяха да спасяват - мен или детето. След това направи алергия към антибиотиците и за нас остана само алтернативата.

За алтернативата при вас не ми стана ясно. Доктора ти хомеопат ли е или е по здравната каса? Тия от здравната каса не дават хомеопатия, а хомеопатите не предписват антибиотик. Моля те дай ми малко повече инфо, ако не е много болезнено за теб. Говориш и за едното и за другото.

Благодаря предварително.

Общи условия

Активация на акаунт