каква упойка за цезарово сечение

  • 11 502
  • 154
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 46 403
а упойката всъщност по избор ли е, или каквато се налага? Щото аз си мислех, че пълна упойка се слага в по-специални случаи.

Ако някакви здравословни проблеми не налагат определен вид упойка е по избор  Wink

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 563
Първият път бях с пълна упойка по мой избор и не мисля да повторя. Макар на всеки да казвам, че съм имала лесно раждане, разраненото гърло и болките от кашлицата след интубирането си бяха доста неприятни.

Като чета подобни ужасии, чак почвам да се съмнявам с пълна упойка ли съм била или не. при мен нямаше подобни неща като разранено гърло и изобщо никакви негативни симптоми нямах. А исках епидурална поради страх от пълната, но  решиха вместо мен поради липса на време. Живот и здраве ще избера пак пълна. Далеч съм от медицината, но сигурно има различни видове пълна упойка или поне начини на поставянето им. Защото мен определено не са ме интубирали.  Мисля обаче, че най-доброто решение ще вземе анестезиологът, според ситуазията в момента.

# 17
  • Мнения: 2 529
Раждах със спинална и излизането от упойката не беше особено приятно, защото доста си болеше, а ме обезболиха само с една инжекцийка аналгин ooooh! Сега от гледна точка на малко повечето ми познания може би бих се спряла на комбинирана, за да може като отмине действието на спиналната известно време да ме обезболява епидуралната...Абе всъщност не знам, ако раждам пак ще оставя на докторите да решават, защото пък не искам упойките да ми пречат на кърменето Thinking

# 18
  • варна
  • Мнения: 1 830
Аз раждах със спинална!Следващият път пак такава бих избрала!И при мене го имаше треперенето, но не продължи повече от 10 минути Simple Smile

# 19
  • Мнения: 67
Комбинирана от синална и епидурална едната по време на раждането, а другата след това.

Това е и моето мнение

# 20
  • Варна
  • Мнения: 618
Аз бях със спинална и съм щаслива, че успях да чуя първото изплакване на дъщеря ми и да я видя веднага. Много бързо се възстанових. Относно треперенето-има го при всякакъв вид раждане, не е от упойките, а от самото раждане. А и в болницата ти вливат лекарста точно срещу това треперене и аз въобще не съм го изпитала. При мен имаше разговор с анестезиолога и той ми обясни, че не винаги успяват да улучат мястото между прешлените и не при всяка жена може да се приложи спинална упойка. И решихме да пробваме със спинална, а ако не се получи да ми сложи пълна. Но за моя радост от първото бодване ме улучи Laughing Преживяла съм и пълна упойка при друга коремна операция и мога да кажа, че събуждането от пълна упойка е направо кошмар. За второ раждане пак се надявам да съм със спинална!

# 21
  • Мнения: 256
Аз си бях избрала епидурална упойка, но в крайна сметка се наложи секцио, та ми удариха и една спинална /пълна не исках, за да съм в съзнание и да си видя детенцето/. А избрах епидурална, защото си мислех, че ще родя нормално и исках да е с минимални болки. Така, че гласувах с последната опция.

# 22
  • Мнения: 1 910
Ако може, искам пълна. Имам по принцип болки в кръста, а и предпочитам да не съм в съзнание с отворен корем...Дали ще хъркам след това - въобще не ми дреме.  Rolling Eyes Излизала съм от пълна, не че беше забавно, но не беше и ужасяващо.

виж и тук за упойките

# 23
  • Мнения: 4 176
На един анестезиолог му зададоха същия въпрос, но не помня кое беше бебешкото предаване, той каза, че ако е жена и ще ражда секцио не би се замислил изобщо и би избрал пълна. Аз бях с такава и нямам забележки  Grinning
Я тоже.

# 24
  • Мнения: 1 427
Раждах със спинална-анестизиологът ми я препоръча,но и аз се бях спряла на такава.Треперене имаше,но не много.Чух първия плач на детето си,видях я и това ме накара да изпадна в еуфория,от коята никоя болка не можа да ме изкара.То и не болеше после много,мен поне Simple Smile

# 25
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
а така, ами аз като не знам моята каква се води newsm78 иглата влизаше между прешлените някъде почти на кръста и можех сама да определям колко да се влива. Тук и казват PDA.
Не усетих кога какво слагаха, не съм имала абсолютно никакви проблеми след това
PDA оzначава Periduralanaesthesie, наричат я също и Epiduralanаеsthesie.

# 26
  • Мнения: 10 758
Спинална! Пълната упойка ме ужасява! Преживявала съм я знам какво е  Tired! Преди всичко исках да съм в съзнание за да видя дъщеля си! Излизането от упойката е плавно, което според мен е добре, защото болка след операцията определено има! Така поне не се срещаш отведнъж с нея! Нямаш и раздрано гърло от тръбата и позиви на кашлица , които с коремна операция са си доста неприятни!
И аз така.При първото раждане бях с пълна - е вярвайте, направо щях да се гръмна. адски болки. Второ беше със спинална - първо, че присъстваш на раждането, а не си упоена и заспала и второ - ми не ме болеше толкова и много по-бързо се възстанових.

# 27
  • София
  • Мнения: 6 477
Имам забележка към анкетата. Не може да се прави секцио със епидурална упойка!!!! Тя е спинална! Практически и двете упойки са в гръбнака, но има разлики! Спиналната се дозира еднократно и обезболява достатъчно дълго за извършване на секциото. Епидуралната е по-бавна упойка и не обезболява до степен, че да се направи секцио и тя може да се добавя, понеже се оставя катетър през който се влива. Затова и тя се ползва за естествено раждане, както и бързо минава действието й.
Иначе за секцио с пълна упойка......След като се излезне от упойка лично видях и чух какъв е ад и каква болка се изпитва! Но всичко е строго индивидуално и по желание на пациента. Аз ползвах спинална и съм с две ръце за нея!

# 28
  • София
  • Мнения: 6 508
Азпък нямам зъбележки кам пълната - нито разранено гърло, нито кофти излизине ( събудих си се като пич все едно съм спала), нито съм хъркала ( специално питах  Twisted Evil) ,абе нищо - явно е до организъм.
Аз нямах и избор де - щото при близнаци предпочитат пълна, пък и в Окръжна май не са големи спецове на другите видове.

# 29
  • Мнения: 2 063
Спинална, обаче като извадиха бебето помолих да ме приспят, за да не чувам докато ме шият. Бях в едно такова унесено състояние, треперих 10 минути. За избора на упойката се доверих изцяло на лекаря си.

Общи условия

Активация на акаунт