каква упойка за цезарово сечение

  • 11 507
  • 154
  •   1
Отговори
# 30
  • Варна
  • Мнения: 974
Аз родих с цезарово сечение преди два месеца, избрахме заеднос лекаря ми спинална упойка. Трябва да кажа че съм много доволна, бях в съзнание когато извадиха бебето дадоха ми го ва го видя веднага:) През цялото време си бърборих с анастезиоложката, даже се смеех, след като целунах бебка, ме приспаха с диазепам. Хубаво е също и че нямаш момента "излизане от упойка" ако е пълна. Аз лично не съм чувала да правят секцио с епидурална, поне тук във Варна няма такъв вариянт!!
Успех ти желая, каквото и да избереш!

# 31
  • Мнения: 46 403
Азпък нямам зъбележки кам пълната - нито разранено гърло, нито кофти излизине ( събудих си се като пич все едно съм спала), нито съм хъркала ( специално питах  Twisted Evil) ,абе нищо - явно е до организъм.........

И аз така, просто се събудих, никакви неразположения не съм имала.

# 32
  • Sofia
  • Мнения: 2 463
аз раждах със спинална. Смятам, че анестезиологът ми беше много добър, защото:
1.не усетих поставянето на упойката;
2. по време на секциото нямах никакво неприяно усещане - нито треперене.. нищо;
3.след като ме настаниха в реанимацията ме завладя такава силна еуфория, че бях готова веднага за второ раждане, мисля че причината беше че въобще не очаквах толкова леко и приятно изживяване - определено беше по-приятно от посещение при зъболекар;
4.станах и се раздвижих 5 часа след упойката, като не ми се наложи през целия престой в болницата да изпия нито едно обезбовящо.

Мисля, че е много важно какви медикаменти анестезиологът използва при упойката. В мойта имаше малко морфин и на това се дължеше много доброто обезболяване 24 часа след операцията. От реанимацията на следващия ден се качих 4 етажа пеша по стълбите без никакви болки и уплаквания.
Наистина и досега нямам чуството че съм раждала толкова леко и приятно беше. Възможно е да е било въпрос на шанс, дано да имам този късмет и следващия път Wink

# 33
  • Sofia
  • Мнения: 1 263
Аз раждах със спинална.След като ме настаниха в реанимацията ме завладя такава силна еуфория, че бях готова веднага за второ раждане, мисля че причината беше че въобще не очаквах толкова леко и приятно изживяване - определено беше по-приятно от посещение при зъболекар;
Наистина и досега нямам чуството че съм раждала толкова леко и приятно беше. Възможно е да е било въпрос на шанс, дано да имам този късмет и следващия път Wink
И аз така! Laughing

# 34
  • София
  • Мнения: 6 508
Азпък нямам зъбележки кам пълната - нито разранено гърло, нито кофти излизине ( събудих си се като пич все едно съм спала), нито съм хъркала ( специално питах  Twisted Evil) ,абе нищо - явно е до организъм.........

И аз така, просто се събудих, никакви неразположения не съм имала.

Всъщност сега се сетих. Вижах двойно около 5 минутки и за да си вкарам пин-а на мобилния и после да избирам имена от указателя гледах с едно отворено и едно затварено око.  Mr. Green Mr. Green :mrgreen. Обаче това стана веднага след като ме вкараха в реанимацията, щото мъжо ми каза, че тъкмо д-рът излязъл да им даде инфо и аз съм му звъннала, което породило следния коментар "Данаилееее, от тая твоята отърване нема  Mr. Green Mr. Green преди 15 минути я събудихме ... #Crazy" .

# 35
  • Мнения: 330
Аз също мисля да раждам със спинална упойка,за да мога да си видя бебо:)Знаете ли,задължително ли е слагането на катетър?  Thinking

# 36
  • Мнения: 46 403
Аз също мисля да раждам със спинална упойка,за да мога да си видя бебо:)Знаете ли,задължително ли е слагането на катетър?  Thinking

Задължително е, но аз не съм усетила нито слагането, нито свалянето, златни ръце имаше тая жена  Hug

# 37
  • Мнения: 4 629
Имах избор междъ спинална и пълна. Избрах спинална. Исках на всяка цена да присъствам на раждането на детето си  Hug. След секциото в реанимацията ми беше студено, но ме завиха с одеала и се стоплих. Мисля, че това беше реакция на организма ми на операцията, а не толкова на упойката. Минуси на спиналната упойка не знам  Thinking

# 38
  • Мнения: 4 629
Аз също мисля да раждам със спинална упойка,за да мога да си видя бебо:)Знаете ли,задължително ли е слагането на катетър?  Thinking

Да задължително е. На мен слагането ми беше по-неприятно от свалянето. Но най-гадното е, че ме заразиха през този катетър  #Cussing out

# 39
  • Мнения: 330
Мерси за отговорите за катетъра:)Чувала съм,че могат да те заразят и за това предпочитах да не ми слагат,ама щом няма как... ooooh!

# 40
  • Мнения: 8 505
С две ръце съм за епидурална,ако става въпрос за нормално раждане.

# 41
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Като чета подобни ужасии, чак почвам да се съмнявам с пълна упойка ли съм била или не. при мен нямаше подобни неща като разранено гърло и изобщо никакви негативни симптоми нямах. А исках епидурална поради страх от пълната, но  решиха вместо мен поради липса на време. Живот и здраве ще избера пак пълна. Далеч съм от медицината, но сигурно има различни видове пълна упойка или поне начини на поставянето им. Защото мен определено не са ме интубирали.  Мисля обаче, че най-доброто решение ще вземе анестезиологът, според ситуазията в момента.

Не се съмнявай! Аз също бях с пълна упойка, но НЕ са ме интубирали- дишах самостоятелно през маска. Явно има и няколко вида пълна упойка Thinking...

# 42
  • Sofia
  • Мнения: 2 463
за катетъра - можеш да си носиш каучуков мисля че номер 10 или 12, защото тези с които разполагат в болниците по-груби или нещо такова...

# 43
  • Мнения: 346
Честно казано никога не сме обсъждали въпроса с моя лекар за вида на упойката при цезарово сечение защото до последно си мислехме че ще родя нормално, но..бебо бесхе понаедрял (родих 4.550), та се наложи да го вадят оперативно. Сложиха ми спинална, бях в съзнание през цялото време и чух как бебчо изплака за първи път. Очите ми се изпълниха със сълзи, за нищо на света не бих искал да съм пропуснала този момент Heart Eyes Обсъждала съм иначе раждането си с други мами, родили с пълна упойка и излизането от пълната упойка май е доста по продължително и гадничко Confused
Леко раждане  Sunglasses

# 44
  • Мнения: 46 403
.............Обсъждала съм иначе раждането си с други мами, родили с пълна упойка и излизането от пълната упойка май е доста по продължително и гадничко Confused......

Ние нагоре го обсъждахме това, все едно се събуждаш от сън, нищо по-различно. Едновремешните пълни упойки ги няма отдавна Wink

Общи условия

Активация на акаунт