каква упойка за цезарово сечение

  • 11 510
  • 154
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 422
Момичета,
Моля напишете своя коментар защо сте се спрели на конкретния вид упойка и какви според вас са неговия предимства и недостатъци.

# 1
  • out of space
  • Мнения: 8 569
За епидуралната нищо не мога да кажа. Аз бях със спинална (тази от кръста надолу, нали?) и двата пъти, лошото е, че когато те отпуска трепериш страхотно, но не за дълго. Пълната- не съм я преживяла, но жените в реанимацията, които бяха с такава така ужасно хъркаха ауууу  ooooh!
Аз гласувах за спинална, освен треперенето има и не особено приятен момент с поставянето и, но в никакъв случай не боли.

# 2
  • Мнения: 3 777
Спинална, доколкото знам при епидуралната се подава на капки, а спиналната се слага веднъж.
Но мисля че анестезиолога решава.
Пълне не бих сложила, не раждам всеки ден.

# 3
  • Мнения: 38
Аз бях с комбинация от синална и епидурална едната по време на раждането, а другата след това.
Такъв отговор, обаче нямаше и по тази причина не съм гласувала.

# 4
  • Мнения: 5 239
Аз имах възможност да избирам между пълна упойка и спинална.
Избрах спиналната, защото бях в съзнание и чух как детето ми изплака, малко след това видях и баща му който сияеше от радост и снимаше първата глътка въздух на синът си.  Hug Анестезиоложката ми беше много добра и ми обясни, че няма да имам никакви нежелани последствия след това и че няма да усетя като ми я слага(и в действителност нищо не усетих).Не съм треперела,нито ми е било студено като ме отпускаше упойката, явно това е до организъм  Thinking

# 5
  • Мнения: X
Спинална. Не съм имала никакви проблеми, а и ти дават детето да си го погушкаш, чуваш първия му плач и това на петата минута  Grinning Много лесно се възстанових, дори не съм треперила - е, само 2-3 минути.

# 6
  • Мнения: 46 403
На един анестезиолог му зададоха същия въпрос, но не помня кое беше бебешкото предаване, той каза, че ако е жена и ще ражда секцио не би се замислил изобщо и би избрал пълна. Аз бях с такава и нямам забележки  Grinning

# 7
  • Мнения: 129
И двете ми раждания бяха с пулна упойка. Нямям никакви оплаквания, всичко се преодолява, като видиш бебето до теб.

# 8
  • Мнения: 4 187
Спинална! Пълната упойка ме ужасява! Преживявала съм я знам какво е  Tired! Преди всичко исках да съм в съзнание за да видя дъщеля си! Излизането от упойката е плавно, което според мен е добре, защото болка след операцията определено има! Така поне не се срещаш отведнъж с нея! Нямаш и раздрано гърло от тръбата и позиви на кашлица , които с коремна операция са си доста неприятни!

# 9
  • Мнения: 2 556
Първият път бях с пълна упойка по мой избор и не мисля да повторя. Макар на всеки да казвам, че съм имала лесно раждане, разраненото гърло и болките от кашлицата след интубирането си бяха доста неприятни.

Този път ще съм със спинална, най-вече защото държа да съм в съзнание и веднага да си видя бебчето.

# 10
  • Мнения: 5 577
Хм...4ела съм темите за секциото, ама май не съм разбрала.

Я кажете, 4е съм любопитна - каква е разликата между спинална и епидурална  Embarassed Embarassed Embarassed

Аз мислех, 4е едната е пълна, другата от кръста надолу, а то май не е така?

# 11
  • Мнения: 9 892
а упойката всъщност по избор ли е, или каквато се налага? Щото аз си мислех, че пълна упойка се слага в по-специални случаи.

# 12
  • непостоянно
  • Мнения: 981
Спинална!!! По-добре е от пълна според мен, защото:
1. Присъстваш на раждането на детето си
и
2. Излизането от пълна упойка е много кофти

# 13
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Спинална упойка ми се наложи, иначе дофторът смяташе с пълна да съм, а аз нямах възражения, нямах представа, че това е толкоз важен момент... Embarassed А спинална трябваше, понеже няколки дни преди операцията има лека хрема и гърлобол и случайно споделих с акушерката. И тя кат осе затюхка, дофторът дойде и ме разпита, отсече, че не можело пълна упойка, щото ако не саложи интубиране, бацилите от гърлото щели ги пренесат към дробовете и можело пнеумония, бла-бла, не помня точните обясниния, но в този ред, та най-добре беше с такава упойка и съм доволна, щото бях жива по време на секциото. И плямпах глюпости. Blush Последици от спиналната упойка мисле беше силно главоболие, няколкопъти ми се случи, пулсираше ми целия гръбнак, до мозъка, за няколко, доста секунди бяха, вцепених се първия път и толкова силно ме боля, че ми потекоха сълци от болежка, пък аз търпя доста. Обаче било страничен фефект, нищо ми няма.
другия път сигурно пак така ще искам.

# 14
  • Германия
  • Мнения: 8 082
а така, ами аз като не знам моята каква се води newsm78 иглата влизаше между прешлените някъде почти на кръста и можех сама да определям колко да се влива. Тук и казват PDA.
Не усетих кога какво слагаха, не съм имала абсолютно никакви проблеми след това

Общи условия

Активация на акаунт