Българските бутици и брандове- мнения

  • 61 134
  • 134
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 311
Гледах, че са близо уж, но още по-добре, тогава ще ме вземе такси:-)  Аз харесвам много Монро, не знам имат ли още магазини освен в Русе.

# 76
  • USA
  • Мнения: 7 288
Харесвам Кенсол и когато се прибирам в България,винаги купувам по нещо от там.Добро качество са(имам дрехи,купувани 2008-2009 и не са мръднали с времето),ценово са ми ок,но нямам голяма база за сравнение с други марки и не мога да кажа дали идват скъпи за пазара.Малко по-официални са,за жени 40+.Предпочитам по-младежки,разчупен стил,но ако се разровиш из колекциите,можеш да намериш такива модели.

Decalogue и Knapp са ми в списъка на "must see,тоест try".За Винчит четох,че са некачествени и преекспонирано скъпи,но нямам личен опит.

На дъщеря ми от новородена купувам предимно обувки на Колев&Колев.

По мое мнение,голяма част от българските марки предлагат суперкачествени дрехи(за обувки вече не съм толкова сигурна),които са в пъти по-по от парцалите на Зара и H&M,но са по-малко продаваеми заради етикета и предразсъдъците,че бг стоките са боклуци.

# 77
  • Мнения: 2 843
За Зара и H&M съм напълно съгласна, особено за Зара, чудя се как хората харесват тези некачествени дрехи.

Проблемът на БГ-фирмите е дизайнът, повечето модели са "лелешки", както аз ги наричам. Мечтая например да се появят такива дрехи от типа на Playlife, Promod - не са скъпи, особено последните, но все се открива по нещо интересно в колекциите им.

П.П. Beautyholicа, имам братовчедка в Америка, която при всяко идване си купува или пък поръчва да ѝ пращаме дрехи на Дика, пасват ѝ идеално. Казва, че колегите ѝ я отрупват с комплименти. Така че, да, тук все пак има какво да се купи.

Последна редакция: нд, 30 мар 2014, 23:35 от Аглая Епанчина

# 78
  • София
  • Мнения: 88
Възникна ми търсене и се присетих за тази тема:
Можете ли да ми дадете идея за родна марка, която да предлага хубави дълги рокли - и ежедневни и малко по-официални (не тип София Борисова и виенски бал, а подходящи за лятно вечерно парти)?

# 79
  • Пловдив
  • Мнения: 5 120
Благодаря за темата Hug
Много ми харесаха моделите на Ателиани и обмислям да поръчам една рокля.Ще споделя отзиви след като дойде.

От бг марките имам няколко нещо на Паус-доволна съм Peace

# 80
  • Мнения: 238
Христос Воскресе, дами!   bouquet

Радвам се, че има много нови мнения по темата, изчетох ги с внимание Peace Честно да кажа на мен Алеса и Авин не са ми никак "чалга"- не харесвам тази култура, но повечето от нещата им ми допадат като модели и имам такъв стил на обличане, без в никакъв случай да смятам, че изглеждам чалгарски, а даже обратното- имам усещането, че съм доста семпла и премерена, поне според моите критерии. Но възможно е това да не е така в очите на останалите, разбира се.

Както и да е, вече поръчах няколко пъти от Алеса и съм доволна- дрехите са много добре конструирани и ушити- удобни са, а и материите са добри. Действително имат доста да поработят върху начина, по който представят нещата си, но на живо, и ако ги съчетаеш добре, са си супер за мен Heart Eyes

# 81
  • Пловдив
  • Мнения: 5 120
Аз да се похваля с рокля от Ателиани Flutter Flutter
Плат,кройка,шев-всичко е перфектно. С най голямо удоволснвие  ще поръчам пак Peace

# 82
  • Мнения: 56
Момичета, намирам темата за много полезна. Не видях да се коментира Sempre, аз преди време имах няколко доста интересни дрехи от тях, но за жалост повече от година нищо не може да ме впечатли.
От Andrews преди няколко години си бях купила една много красива копринена рокля, на която всички шевове се разпориха, не знам дали това е точната дума, имам предвид конците прокъсаха самия плат около шевовете още на първото слагане. С Дафне също съм имала проблеми с качеството и оттогава ги заобикалям, но явно вече са добре, щом има толкова положителни мнения. Иначе с удоволствие бих пазарувала български марки, но не и на баснословни цени.

# 83
  • Мнения: 814
Харесвам Кенсол и когато се прибирам в България,винаги купувам по нещо от там.Добро качество са(имам дрехи,купувани 2008-2009 и не са мръднали с времето),ценово са ми ок,но нямам голяма база за сравнение с други марки и не мога да кажа дали идват скъпи за пазара.Малко по-официални са,за жени 40+.Предпочитам по-младежки,разчупен стил,но ако се разровиш из колекциите,можеш да намериш такива модели.
Е, аз съм на 20г,но имам една тяхна пола тип молив, цвят между червено и корал ,която много си нося и наистина качеството е супер. Grinning

# 84
  • Мнения: 2 805
Knapp имат ли магазин?
Разгледах сайта - http://www.knapp.bg/collections.html. Последната колекция е от 2012 ?

# 85
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
Не, нямат магазин имат шоурум.

Ходи се с предварително записан час.

Последната им колекция е есен/зима 2013-2014. Ето я: https://www.behance.net/gallery/KNAPP-The-Romantic-collection-AW-1314/12350511

Скоро ще представят лятната  Peace

# 86
  • Мнения: 2 805
Благодаря  Peace

# 87
  • Мнения: 5
Искам да похваля Алеса- много съм доволна от качеството на дрехите, които досега съм купувала от тях.
Останах доволна и от Cliche - имат много сладурска комбинация от пола и тениска с принт, които стоят страхотно ( поне по мое скромно мнение) Simple Smile

# 88
  • Мнения: 2 843
Аз пък да похваля Etere - имам жилетка и рокля от тях, които са толкова удобни и добре ушити, че все към тях посягам, като трябва нещо бързо да облека, без много чудене.

П.П. Даже ще си покажа роклята, която се оказа най-предпочитаното от мен всекидневно облекло напоследък, напук на къде-къде по-скъпите дрехи, които имам. Ето я:
http://etere.bg/bg/pazaruvai-onlain/%D0%94%D0%B0%D0%BC%D1%81%D0% … %B8/kris/35-11698
Когато я взех, беше с друга цена, разбира се, но идеята е, че тази българска фирма (надявам се да е българска) никак не е лоша.

# 89
  • Мнения: 1 417
А някой с преки впечатления от http://www.cherryyou.com/?
В новата колекция намирам много свежарски неща, но не знам като качество как са, а и не ми е ясно къде се продават за да се мерят... newsm78
От Дика имам от преди много време панталон и сако, които са с отлична кройка и плат, но са твърде сериозни за мен - нямам къде да ги нося.
Демобаза определено ми харесват, но с тези цени..., на намаление могат да се купят оригинални рокли на Кавали или други световноизвестни имена на техните намалени цени. Не ги подценявам, като качества, но от към реклама на бранда /едно от големите пера в калкулирането на крайната цената/ няма база за сравнение.

Общи условия

Активация на акаунт