Частни училища - информативна тема 3

  • 62 952
  • 762
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 10 825
Добре дошли в новата ни тема за частните училища!

Тук обменяме информация за частните училища, това което ни харесва или не ни харесва в някое училище, какво търсим в частното училище, какво намираме, при какви условия.... изобщо всичко, което ни интересува и вълнува в частното образование.
Дискусионна тема "за" и "против" частното образование е ето тази  Частното образование - коментари, плюсове, минуси, разсъждения, гледни точки


ЧАСТНИТЕ УЧИЛИЩА В СОФИЯ:
 
Училище            Такси                                                    Спорт                        Бр. ученици

"Св. Георги"    4000 Е - обучение,
                               350 Е - прием, 300 Е - униформа,
                               1100 Е - транспорт                        заплаща се допълнително    116
"Дружба"            2000 Е   
"Свети Наум"   3200 Е (храна и транспорт са вкл.)
"Дрита"                  4050 Е (храна вкл.) 850 Е - транспорт                                   235
"Света София"    ПУК 4100 Е (храна, транспорт, спорт вкл.)
                                 1-4 клас - 4500 Е
                                  5-7 клас - 4700 Е                                вкл. в таксата              410
"Проф. Ив.Апостолов"   2600 Е
"Дорис Тенеди"   4060 Е (храна вкл.)                                                               325
"Българско школо"   4000 Е - обучение,
                                       транспорт, материали, униформа,
                                        заплащат се допълнително     заплаща се допълнително   139
"Ерих Кестнер"   3800 Е - обучение,
                                        1000 Е - транспорт,                      заплаща се допълнително     124
"Петър Берон"    3800 Е - обучение (вкл. храна, плуване, танци)
                                         900 Е - транспорт
                                          униформи - допълнително                         вкл. в таксата
"П.Р. Словейков"   3600 Е - обучение,
                                        храна и транспорт - допълнително   заплаща се допълнително   
"Меридиан 22"   ПУК и 1 кл. 3400Е                                                                       203
                                         2-7 клас - 3600 Е
                                         8-12 клас - 2200 Е /4000 Е IB   , храна и униформа - вкл. в таксите    
                                         транспорт - допълнително                                                      
ЕСПА                      3500 Е - обучение
                                         1440 Е - храна,
                                         транспорт - допълнително          заплаща се допълнително     137
Американски колеж     5900 Е                                                                                701
Авицена                     1250 Е, транспорт - допълнително
Увекинд                     3150 Е - обучение,
                                          375 Е - записване, 680 Е - храна,      
                                          910 Е - транспорт                                                                 141
"Уилям Шекспир"        2300 Е
"Мария Монтесори"   4000 Е - обучение, транспорт - отделно
Образователни технологии   3250 Е
"Питагор"         3400 Е (храна вкл.),
                                      800 Е - транспорт, униформи - отделно   заплаща се допълнително
ПЧМГ                    2000 Е - полудневно обучение,      
                                      800 Е - транспорт
"Джани Родари"   2500 Е
"Проф. д-р В. Златарски"   3500 Е - обучение,
                                                560 Е - храна, 1000 Е - транспорт   вкл. в таксата
Артис                     3000 Е - обучение (храна вкл.),
                                          100 Е - записване, транспорт - отделно
ААУ                             18000/12000 Е, + такса записване                                           800+150
Френски лицей   5000 Е - обучение,
                                        1000 Е - записване, 540 Е - храна,    
                                        1250 Е - транспорт                                                                         550
Немско училище към
посолството
           4800 Е - обучение (вкл. храна, зелени, бели училища),
                                        500 Е - записване                                   вкл. в таксата        170
Училище към Руското
посолство - намира се в
една сграда с Руски лицей
и балетна школа
            160 $ месечно                                                                      300
"Св. Климент Охридски"   3000 Е - ПУК,
                                                3500 Е - 1-4 клас (вкл. храна)
                                                 транспорт - 180 лв./месечно
                                                 учебници, танци, спорт - допълнително заплащане                 85
"Веда"                             1-4 клас - 3900 Е
                                                 5-7 клас - 3300 Е
                                                 8-12 клас - 2200 Е (храната е вкл. в таксите)
                                                 1000 Е - транспорт
                                                 учебници по немски - 200 -300 лв.

Предишните теми:
Частни училища-информативна тема
Частни училища - информативна тема 2

# 1
  • Мнения: X

Затова не разбирам реакцията от страна на училището и не разбирам защо е нужно да се правят на ощипани ученички.

Още повече, че не биха имали никаква полза от това.   Laughing Напротив, с подобна реакция биха рискували доста от добрата си репутация.


 
като представител на институция... не трябва да си позволяваш подобни волности, защото от това положителни дивиденти няма как да се извлекат.
  Peace Едва ли не го знаят. Още повече и след както са "реагирали" на негативни отзиви написани във форум.  Mr. Green

# 2
  • Мнения: 1 970
Няма нищо съвършено , особено в БГ, независимо от мястото, ролята и цената му, сами виждате...
Просто са допуснали бъг в комуникацията - каката обаждаща се да каже, че няма смисъл да се води детето на пробен не е догледала, че вече му е дошъл реда и е бил отказан с аргумента, че е избрано друго училище. Може би последния е недоразбран, от другата кака, дето се е обадила преди дни за пробен ден и именно тя е пропуснала да запише причината, поради която детето няма да дойде, защото се случва да се обадят и родителя да не може да доведе детето и го води при друга възможност... която пак се договаря.
Така или иначе, имат си клиенти/пациенти или както искате да ги наречем, избират си... Могат, правят го, докато могат ще го правят. На кой му пука какво си мисли някой или няколко родители - има толкова други, напират...Не стига мястото...
За какъв професионализъм иде реч, Код, изобщо....

# 3
  • София
  • Мнения: 4 015
В духа на последната дискусия, би било чудесно да има повече обективни мнения за училищата. Защото понякога постовете са толкова захаросани, че направо нагарчат.

# 4
  • Мнения: X
В духа на последната дискусия, би било чудесно да има повече обективни мнения за училищата. Защото понякога постовете са толкова захаросани, че направо нагарчат.

Мда, съгласна. Но по същество, ако може. Дискусията и тук и в другата тема за ПЧМГ ми е много полезна.

# 5
  • София
  • Мнения: 4 913
Днес е вторият ден на отворените врати в "Питагор".

# 6
  • София
  • Мнения: 5 548
И аз тук с интерес към възможностите за частно образование в София, конкретно ме вълнуват предимно гимназиите.

# 7
  • Мнения: 3 181
Обаждането наистина беше странно, при условие, че преди седмица-10 дни ми се обадиха за среща, и аз им отказах, с обяснението, че вече съм направила избора на училище, детето дори е записано.
Нормално е, да имам "претенции с лопата да ги ринеш" Mr. Green, в крайна сметка за това съм избрала ЧУ Wink, за да могат на макс да ми бъдат удовлетворени въпросните.

Алана, относно опита ми с градините, да, наистина имам, негативни постове за две прехвалени градини, едната Монтесори/ от  която по подобен начин се отказах, защото управителката насрочваше среща, после я отменяше неведнъж и т.н., което за мен е несериозно/, но открих ЧДГ,която не е  много прехвалена, но да отговаря на повечето ми изисквания Wink, т.е. забележката ти, с подразбиране/препратка, че аз видите ли аз съм  много претенциозна и идеалното училище не може  да ми покрие критериите, беше хм, груба......човек да иска да бъде откровен, да ви напише реално мнение, за да ви спести/предупреди  негативни емоции с децата ви, а вие го нападате........да ти кажа доста хора ми писаха на лични, на всички обещах дискретност, просто хората ги е страх да споделят........а не, че аз съм най-претенциозната и за това моите са единствените негативни постове........хората ги е страх, ок? Ясна ли бях защо съм с единствените негативни постове Wink

Блис, явно индиректно се опитваш да ме изкараш, че лъжа........всичко, което написах  се случи и е истина, остави личните си нападки, пречат ти на обективността.

# 8
  • Мнения: X
И от какво ги е страх?

На мен пък никой не ми е писал за СС на лични. Нито положителни, нито отрицателни отзиви. А не е като да не съм писала поне 100 пъти, че се интересувам от това училище. Защо ли?  Thinking

Може ли, който е писал на Ани негативни отзиви за СС да ми ги пусне и на мен? Много ви моля   bouquet  Mr. Green

Ани няма лични нападки. Още повече лични чувства. Опазил ме Господ!  Mr. Green Привиждат ти се. Просто искам допълнително инфо, което са ти дали на теб на лични "от страх". Притеснява ли те това ми желание?

Скрит текст:
Мис 3-то място.


Я кажете кой е този първи негативен пост за СС на майка с първокласничка за който говори Ани? Не си го спомням, а ми е интересно. Може ли линк?

Последна редакция: вт, 25 фев 2014, 17:49 от Анонимен

# 9
  • София
  • Мнения: 10 825
хората ги е страх, ок? Ясна ли бях защо съм с единствените негативни постове Wink
Дали не преиграваш вече малко?
От какво толкова ги е страх тия хора? Ще каже човек че някакви мутраци държат това училище и всичко се крепи на терор.
Ако пък ги е страх защото ще изгонят детето им от там..... ми нали и без това имат лошо мнение, не харесват школото, значи не искат да са там, защо да не го споделят?!

# 10
  • Мнения: 3 181
И от какво ги е страх?

На мен пък никой не ми е писал за СС на лични. Нито положителни, нито отрицателни отзиви. А не като да не съм писала поне 100 пъти, че се интересувам от това училище. Защо ли?  Thinking

Може ли, който е писал на Ани негативни отзиви за СС да ми ги пусне и на мен? Много ви моля   bouquet  Mr. Green
Престани да спамиш темата, бях ясна, личните ти чувства към мен ти пречат да бъдеш обективна.
Разбира се, че никой няма да ти пише на лични каквото и да е, особено след чудните ти постове.
Получих подобни постове след, дългият ми обяснителен пост за СС, хората просто видяха, че не са единствени, и няма бъг само в тяхната система, т.е. че не са  във възторг от СС Wink
Разбира се, че хората биха се притеснявали от промяна в отношението към децата им. Друга майка, ми каза, че е видяла същото, което и аз в СС Wink


Onna-bugeisha, въобще не преигравам, но съм човек, който си държи на думата, и няма да споделям инфо от лични Mr. Green
Написах дългият пост за СС с ясното съзнание и решение, че не желая детето ми да учи там, т.е. когато започнах да го пиша бях взела решението, а не вие да сте ме подвели да го напиша Sunglasses....тя и майката с първокласничката, която написа първият негативен пост за СС преиграваше.......много хубавичко действате, хората с негативни постове към СС или преиграват или не са добре, нали така? Чуно е, че вие сте доволни от СС, но не всички са, и това е напълно нормално: "разни хора, разни идеали"

Последна редакция: вт, 25 фев 2014, 17:25 от aniram***

# 11
  • София
  • Мнения: 10 825
Никъде и никога не съм казвала, че всички трябва да са доволни от "Света София" или от каквото и да било друго.
Преиграването ти, според мен, е за този масов страх, който тресял хората, та не смеели да напишат нещо негативно.
Наистина бих искала да знам от какво пък толкова ги е страх. Никове не ме интересуват, не ми ги "издавай". Кажи от какво се плашат. Може пък да има нещо страшно и да съм го пропуснала в СВета София. И аз ще започна да се страхувам ако е така.

# 12
  • Мнения: 3 181
От промяна в отношението към децата им, а кандидатстващите още не са решили струва ли си, и дали да го пишат или не.може да не ги приемат, после ако не ги приемат, други ще кажат, че за това е нагативен поста, ако ги приемат, може да направят компромис и си замълчат Wink

# 13
  • Мнения: 3 181
 Блис, трябва да потърсиш назад в темите , поста е доста поучителен Wink

# 14
  • София
  • Мнения: 10 825
Наистина ме озадачават такива хора..... значи хем не им харесвало и са недоволни, хем обаче ще си мълчат и ще искат детето им да влезе/да остане във въпросното лошо място.  Rolling Eyes


Onna-bugeisha, .......много хубавичко действате, хората с негативни постове към СС или преиграват или не са добре, нали така?
Изключително ми е важно да уточниш кои сме тези ние, които действаме така хубавичко? Да не би да съм част от организация някакава, за което ти знаеш пък аз - не?

Общи условия

Активация на акаунт