Панически страх

  • 1 782
  • 13
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 2 869
 Синът ми, на 9 год. изпитва  панически от...вятър. Ама наистина панически.Стига се дотам, че когато духа тръгва да тича на закрито, а и целия трепери.Това започна от лятото, на село с баба си и силен вятър отворил прозореца.Той се стреснал много, и досега не може да го преживее. Вече се притесннявам, не знам ккво да правя.Говорихме, карахме се, ефект няма. Знам, че трябва да потърсим специализирана помощ, та  въпроса ми е към какъв специалист да се обърна. предварително ви благодаря.

# 1
  • Мнения: 1 181
към детски психолог предполагам  newsm78

# 2
  • Мнения: 99
Моят син е на 6г, и от малък има страх от буболечки, по-скоро от паяци.Много пъти сме говорили, обяснявали,че са малки и нищо няма да му направят и т.н. Но безуспешно...мислех си,ще го израсте,но ако скоро не го преудолее и ние сма на психолог. Ако отидете,пиши ...

# 3
  • Мнения: 442
голямата ми дъщеря също изпитва панически страх от вятър. също и от кучета. от вода също - всяка година ходим на море, още не е влизала в морето. на плажа стига само до мокрия пясък... и нито сантиметър повече. едва последното лято я убедих да влезе в детския басейн на хотела, и макар водата да стигаше до малко над коленете й, не ме пускаше.
най-много ме притеснява страхът й от кучета. струва ми се, че другите страхове може да ги преодолее (а може би мисля така, защото не всеки ден има вятър или сме на море), но този е особено силен и го наблюдавам всеки ден. ако продължава така, ще потърся и аз специализирана помощ.

# 4
  • Мнения: 429
Мойта дъщеричка се страхува от снега и аз бях пуснала една тема за това. Изпада едва ли не в истеричен плач ако искам да я заведа някъде. Днес дори не пожела пак да излеза навън, защото има още сняг. Говорила съм с психолог, ако искаш мога да ти дам координати на лични.

# 5
  • Мнения: 1 493
Потърсете специализирана помощ ! Не бива да се травмира детето.

# 6
  • Мнения: 4 629
Според мен трябва да се видите със специалист по фамилна терапия

# 7
  • Мнения: 2 125
Моят син е на 6г, и от малък има страх от буболечки, по-скоро от паяци.Много пъти сме говорили, обяснявали,че са малки и нищо няма да му направят и т.н. Но безуспешно...мислех си,ще го израсте,но ако скоро не го преудолее и ние сма на психолог. Ако отидете,пиши ...

Не искам да те тревожа, но моя панически ужас от паяци продължава и до днес (дори и на картинка не мога да ги гледам Sad)....едва ли някога ще го преодолея...
Дано детенце с или без помощ преодолее този страх, защото наистина е ужасно неприятно Praynig

# 8
  • Мнения: 442
Мойта дъщеричка се страхува от снега и аз бях пуснала една тема за това. Изпада едва ли не в истеричен плач ако искам да я заведа някъде. Днес дори не пожела пак да излеза навън, защото има още сняг. Говорила съм с психолог, ако искаш мога да ти дам координати на лични.

и този страх го имаше при мила, но отмина. през втората си зима, тя не стъпи нито веднъж на земята, когато бивахме навън. в края на есента й купих топли апрески, за да може да гази в големия сняг, беше екипирана отвсякъде, но... когато излизахме навън, тя започваше да пищи и да иска да я вземем на ръце и само повтаряше `цапа `тушииии!`. не знам дали се страхуваше да си изцапа ботушите или изпитваше ужас от снега Crazy на следващата зима нямаше и помен от този страх.

# 9
  • София
  • Мнения: 15 194
http://www.insightbg.com/
Това е сайтът на списанието за популярна психология "Инсайт". Не знам дали сте попадали на него. Ако кликнете на услуги-консултант, ще се отвори прозорче, в което можете да зададете въпрос. Пробвайте там-може да ви препоръчат детски психолог. За тях пишат детски психолози. Консултанти са им също много известни психолози. Почти във всеки брой имат материали за децата. Може пък да ви дадат и конкретен отговор. Не съм ползвала тази възможност засега, затова не знам точно какво може да се очаква.

# 10
  • Мнения: 99

Цитат

Не искам да те тревожа, но моя панически ужас от паяци продължава и до днес (дори и на картинка не мога да ги гледам Sad)....едва ли някога ще го преодолея...
Дано детенце с или без помощ преодолее този страх, защото наистина е ужасно неприятно Praynig
Цитат

 Искам да те питам, имала ли си някаква конкретна случка от която да се е провокирал този страх???

# 11
  • Мнения: 2 125

Цитат

Не искам да те тревожа, но моя панически ужас от паяци продължава и до днес (дори и на картинка не мога да ги гледам Sad)....едва ли някога ще го преодолея...
Дано детенце с или без помощ преодолее този страх, защото наистина е ужасно неприятно Praynig
Цитат

 Искам да те питам, имала ли си някаква конкретна случка от която да се е провокирал този страх???

Не, не е имало такава случка, питала съм дори майка ми, но и тя не си спомня нещо да е провокирало този страх. Имам го откакто се помня... При мен даже страх е малко да се нарече - парализирам се като видя паяк Shocked
наистина е добре да се направи консултация със специалист...за мен май е вече късничко newsm78

# 12
  • Мнения: 429
Майка Зайка, надявам се и при нас да отшуми този страх. Вчера едвам успях да я убедя, че няма сняг, а е слънчево и топло. След като излезна навън и помен нямаше от плача, но нали се съдра от рев, а на мен ми скъса сърцето.

# 13
  • Sofia
  • Мнения: 2 869
Благодаря на всички,които се включиха по темата.Явно, че стреса и напрегнатия живот се отразява и на децата. Ще говоря с психоложката в училището, а после може да потърся и друг специалист.

Общи условия

Активация на акаунт