Френски език (начинаещи) - тема 2

  • 72 019
  • 772
  •   1
Отговори
# 15
  • у дома
  • Мнения: 258
Благодаря ви на всички за милите думи за темата  Hug.
Имам много свалени материали по френски, ще се опитам да ги качвам и да сложа на 1-ва страница линк към тях. На мен самата са ми много полезни, аз съм приключила само ниво А2, искам да продължа и нагоре, но сега с бебето не ми остава никакво време Simple Smile

Коригирам се - явно няма да мога да качвам линкове на първа страница, не мога да редактирам 1-вия пост вече, но ще ги качвам тук, пък после ще ги систематизирам пак явно.

# 16
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 748
Как е кетърингова агенция на френски?

# 17
  • Мнения: X
agence de catering

# 18
  • Мнения: 6 299
Някой може ли да обясни, защо е

elle s'est lavee /тук има аксон-т-егю на първото е, ама не знам как да го напиша/

но

elle s'est lave les mains /и тук има ударение - аксонтегю на lave/

т.е. защо в единия случай се съгласува женския род на миналото причастие, а в другият случай - не се съгласува?

# 19
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 748
Татко Мецане, миналото причастие на възвратните глаголи се съгласува с подлога. НО причастието не се съгласува, когато глаголът е следван от пряко допълнение.

Искам да кажа, че се опасявам да не би да съм облечена прекалено делово в първия си работен ден, но нещо се омотах - бихте ли ми помогнали?

# 20
  • Mladost
  • Мнения: 137
Момичета, да побутна въпроса си от предната тема - при образуване на същ.име от глагол има 3 суфикса( -tion; -ement;-ure).Как става ясно  при различните глаголи кой от 3те суфикса да се използва?  newsm78
благодаря предварително   bouquet

# 21
  • Мнения: 11 566
Дай пример, че съм забравила кое какво е.

# 22
  • Мнения: 11 566
J ai le presentiment que ji serais habillee tres officiellement a mon premier jour de travail.
............................. de ne pas etre habillee tres..............................................................

С моя лаишки превод- толкова, Лита. Докато се включат другите. Hug

# 23
  • София
  • Мнения: 168
С удоволствие ще се включа в темата.
Учила съм френски език, говорила съм го много, защото живях няколко години в френско говоряща държава и ще се раздвам, да помогна, а и да си припомня нещата, които съм забравила.

# 24
  • София
  • Мнения: 1 340
Момичета, да побутна въпроса си от предната тема - при образуване на същ.име от глагол има 3 суфикса( -tion; -ement;-ure).Как става ясно  при различните глаголи кой от 3те суфикса да се използва?  newsm78
благодаря предварително   bouquet

И аз ще съм благодарна на такъв отговор!
Благодаря за темата!  bouquet

# 25
  • София
  • Мнения: 3 524
Супер е систематизирана информацията. Ще се включа скоро с въпроси и аз  bouquet
и аз така   bouquet

# 26
  • Мнения: 1
А дали става:
"Ma préoccupation est que je m'habillerai très officiellement pour mon premier jour de travail."  newsm78
Не претендирам, че е правилно

# 27
  • Мнения: 609
Запис! Благодаря за темата!   bouquet

# 28
  • Мнения: 3 118
Благодаря за темата!

# 29
  • Мнения: 1 525
Прекрасна тема за прекрасен език!
Учила съм ги, но поради неизползване...нищо не знам. Имам някакъв набор от думи в главата си само Sad
Не знам дали бих могла да уча сама.
Не съм достатъчно сериозна.

Общи условия

Активация на акаунт