Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Отговори
  • София
току-що се случи това нещо... изтече страшно много зеленикава гной и после много кръв.
Очевидно го болеше доста.. направих компрес със вода и малко спирт, но не съм сигурна че е правилно.
помагайте! опасно ли е това? на някой случвало ли му се?

# 1
  • Своге
Не се е случвало, но си спомням, че докторката ни предопреди, че можело да се случи. Най-добре се обаде на докторката ви.

# 2
  • Plovdiv
Здравей! Сигурно говориш за ваксината против туберкулоза/БЦЖ/ на рамото, предполагам?! Нашата образува връхче и се пука два пъти. Гной имаше, но кръв толкова много, както казваш не е изтичала. Ами, доколкото съм наясно, сега трябва само да се пази да не се замърси и възпали. Нищо друго не е нужно. Но аз определено не използвах спирт, за да не го боли. Промих с кислородна вода, може и раствор на риванол и леко подсуших. Ти си направила нужното, само махни компреса. Трябва да е сухичко, не мокро. Аз сложих и по-широки дрешки за да не го дразнят детенце, все пак си е раничка. Даже при мен не се наложи и превръзка. Завехна до сутринта. Дано съм ти била в полза. Пък може и друга мама да се включи със съвет.

Последна редакция: нд, 19 фев 2006, 10:04 от nia905

# 3
  • Sofia
Ако говориш за ваксината - нас педито ни предупреди 4е може да се поддуе и спука(не се е слу4ило още) ooooh! И каза като се спука да не го мокрим.
Но най0добре питай докторката преди да предприемеш нещо.

# 4
  • Кк
не е страшно ,гледаите да не се мокри и замърси Flutter

# 5
и нас ни беше предупредила лекарката че може да се пукне. Каза да правя компреси с риванол.

# 6
  • Тук и сега
Мандаринке, махай компреса и сложи памуче с риванол! Hug

# 7
  • Добрич
Никакъв спирт, само риванол. Не мокри, гледай да не се замърси.
Имай търпение, минава доста време, докато "зарастне" отново.

За сведение и при двете ми деца се случи това. При каката бе по- продължително.

# 8
На София и се пука 1-2 пъти и имаше малко гной. Сега е като червена точица на рамото и.
Както са ти казали и другите мами слагай риванолче и не се притеснявай. Hug

# 9
  • sofia
На големия ми син се пука 3 пъти. Изтичаше много кръв и секрет. Последния път беше на морето и от слънцето и водата много бързо завяхна и до там беше. Повече не се е пукала и не сме имали проблеми. Не съм правила компреси, само лепенка на раничката.

# 10
  • Варна
При ваксината от БЦЖ е нормално такава реакция. Прави само промивка с кислородна водичка и мястото да бъде ако може открито и сухо. То от самосебе си ще си мине. Малко ще го мъчи детето, но няма страшно. При къпането гледайте само да не влиза вода.

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт