Имали мами на който децата им са с луксация

  • 1 086
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 255
Здравейте мили мами,дъщеричката ми е с луксация ,От 1месец сме с каишите на Павлик,На 4,5мес. и откриха луксацията закарахме я в София при професор Владимиров,там и сложеха каишите.Много е трудно за всяка майка,затова ви моля ако има майки на който децата им са в момента с луксация да се подкрепяме и да споделяме за лечението на децата им. newsm17

# 1
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 472
Аз съм мама с луксация, ама аз имам такова чудо, а не децата.
На мен ми я откриха на 10 год. възраст, когато почнах да куцам с единия крак, и ми правиха операция. След операцията съм добре и не ми личи по походката. Имам и две нормални бременности и раждания (щото майка ми я бяха наплашили, че ще има проблеми с бременност и раждане). Децата ми нямат луксация.
Мен са ме повивали много стегнато, та може и от това да е. За повиването са ти казали сигурно, че абсолютно вредно. Ако е много студено, бебето се слага в спален чувал, но краченцата да са свободни да си рита.
Радвай се, че е открито още в бебешка възраст, сега ще се разминете с каишки и ортопедични гащи, а детенце после няма да помни нищо.
Имам приятелка, чиято луксация е лекувана навреме и тя няма проблеми.

# 2
  • Мнения: 255
Благодаря ти, за отговора това все пак ми дава някакво спокоиствие.  bouquet

# 3
  • Мнения: 409
Не се безпокой!!! Искам да ти кажа, че тези неща се лекуват! Прочети тук...

http://www.infotel.bg/rubrics/medicin/80724010.htm


 Целувчици за бебенцето, а за теб кураж и   bouquet

# 4
Много ти благодаря,след два месеца ще ни правят снимка,за сега ходим на определено време на прегледи в София -Горна баня при ,п-р Владимиров и само ни отпускат тирантите а за резултат на снимката.Затова ми е доста трудно и напрегнато.От стреса които приживях,доста ми се отрази здравословно,знам че трябва да съм силна но...................Благодарим ви за подкрепата.Обичаме ви Надя и Мими.  love001  bouquet

# 5
  • Мнения: 488
Здравейте мили мами,дъщеричката ми е с луксация ,От 1месец сме с каишите на Павлик,На 4,5мес. и откриха луксацията закарахме я в София при професор Владимиров,там и сложеха каишите.Много е трудно за всяка майка,затова ви моля ако има майки на който децата им са в момента с луксация да се подкрепяме и да споделяме за лечението на децата им. newsm17

Аз и сестра ми сме били с каишките на Павлик, Сестра ми е била с тях от 6 месечна до 11 месечна възраст и е проходила на 1г. и 1 м . Аз съм била от 3 месечна до 6 месечна възраст (защото майка ми е била предупредена, че може и друго дете да се роди с луксация и са ми я открили още на месец) и съм проходила на 10 месеца. Проблеми с ходенето не сме имали , освен при по голямо натоварване, понякога ни болят ставите.

# 6
Zdravete moqt sin sa6to be6e operiran v Gorna banq i ima loksaciq na desniqt krak sega mi predstoi o6te edna parvata operaciq mu be6e kogato be6e na 5 god a sega e na 7 operira go d-r Aleksiev.Imax informaciq za profesora 4e ne e dobar lekar i az ne otidox pri nego i sega sam mn dovolna makar 4e nqma mn golqmo podobrenie.Mnogo trudno prejivqxme vsi4koto tova sled operaciqta be6e v gips i prikovan za legloto 50 dena tova bqxa nai ko6marnite ni dni za6toto operaciqta zapo4na da gnoi i se naloji da odrejem gipsa za da se po4isti osnovno operaciqta.Ostava ni samo da se molim kolkoto se moje po barzo decata da se opravqt i da se radvat na detstvoto si.Pojelavam vi vsi4ko da mine blagopolu4no.

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 537
Здравей, моята дъщеричка е с двустранна луксация, за съжаление открита много късно /на 1г. и 10 м./, така че вече бяхме за операция, е първата мина, сега февруари ще е втората, а от там нататък - само Господ знае ще има ли още и колко! Ужасът е неимоверен, но най-хубавото при вас е доста по-ранното откриване на проблема т.е. много по-голям шанс детето да се оправи само посредством каишките - 70.6%. Има и друга мама от Бургас също с детенце с  двустранна луксация, за съжаление което е било с каишки, но все пак се налага опер. намеса! Но ти не се очайвай, тази вероятност е много малка! Успех и дано да не стигате до Горна Баня за операция!

# 8
  • Мнения: 249
Моята дъщервя е Аутист, но на 1г.10м. на консултация при личният лекар откриха  разлика между двата крака. Отидохме в Горна Баня за снимка и  се оказа ,че е 1  см.. Не ни сложиха каиши, но след 1г. трябваше да отидеме на контролен преглед  и ,ако още сме така трябваше да сложиме  каишите.  Когато отидохме пак при лекарката  ни  за да и кажа какво е положението  при нея  имаше още  един лекар , които ми обясни,че  ако искам детето ми да се оправи без въпросните каиши трябва денонощно да е  боса.  След една година когато отидохме на преглед в Горна Баня се оказа ,че няма никаква разлика.
Не знам дали съм ви помогнала може би нашият проблем е бил незначителен ,но се надявам да съм от помощ.

Общи условия

Активация на акаунт