Детската кухня и прясното мляко?

  • 8 038
  • 85
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: X
От месата готвя пилешко, телешко, пуешко, свинско. Пилешкото става много бързо в тенджера под налягане. За другите им трябва повече време. След това сменям водата и правя на пара зеленчуците. Имам уред за това. Смесвам и слагам в бурканчета. После пак пускам на парата за стерилизиране. Не не отнема време и се прави между другото. Зеленчуковите супи, които правя за вечеря не са кой знае какво. Винаги в нас имам броколи, карфиол, ориз, моркови, грах, картоф. Слагам на парата, задавам времето и... Хоп свободно време за детето. Не изисква много време. Повече време ми изисква да подготвя детето за излизане и да отида до кухнята за храна.
Заешко купувам готово меню.
Риба взимам прясна и пак готвя.
Зеленчуците и месата ги купувам веднъж месечно и ги разпределям в камерата.
През месеца се купува само мляко, плодове и други дребни неща.

# 76
  • Мнения: 4 708
Хетера днес например съм сложила 1 морков, 1 средно голям картоф, около 50гр лапад /2 супени лъжици беше/ и 1/2 перо пресен лук, мааалко фиде и стана супа за два дни, в която ще слагам сухарче, сигурна съм, че както и да ги смятам я има 1лв я и толкова няма, а месо от една пържола пилешка за 2,50 изкарах 10 "бомбички" за готвене, значи по 25ст, но един ден слагам един ден не, днес не ми беше ред, за другото месо е аналогично  Wink

# 77
  • Мнения: 200
Здравейте пак от мен!

Въпрос към майките, които дават супичката от ДК за вечеря .... и когато е с месце ли я давате вечер а основното когато е постно за обяд? В смисъл, че аз знам,че вечерята трябва да е лека и постна?

# 78
  • Мнения: 4 708
Ходих до ДК да питам с какво мляко готвят, и изобщо за какво става въпрос отговора беше"С Милица правим храната на бебетата. По новите изисквания бебетата могат да ядат прясно мляко."

# 79
  • Мнения: 200
Ходих до ДК да питам с какво мляко готвят, и изобщо за какво става въпрос отговора беше"С Милица правим храната на бебетата. По новите изисквания бебетата могат да ядат прясно мляко."

Аз знам, че до 1 годинка не бива

# 80
  • Мнения: 2 237
И аз като питах в кухнята с какво мляко готвят, казаха - с прясно. Ето защо се принудих малко по-рано да го въведа. Не искам другия месец като го запиша, да яде храни с прясно мляко без да го е опитвал преди. Започнах в една чашка да разреждам мъничко прясно мляко и с него правя бебешката каша вечер. Давам и кисело, но също по малко. Обикновено през ден, с бебешка каша вътре.
Също така казаха, че и яйца слагат. Аз съм му давала само жълтък, а веднъж по грешка дадох пюре за големи деца, в което имаше яйца.
За щастие няма реакции към нищо, но тая работа с кухнята не ми харесва. Добре поне, че си казват какво слагат.

# 81
  • Мнения: 4 708
Близначе аз си снимах менюто, и не - не пише какво съдържа, пише рецепта №244 примерно от някакъв си рецептурник, но аз много бях настоятелна и питах жената която раздава манджите  Wink Това поне в дълбоката провинция.

# 82
  • Мнения: 15 379
Здравейте пак от мен!

Въпрос към майките, които дават супичката от ДК за вечеря .... и когато е с месце ли я давате вечер а основното когато е постно за обяд? В смисъл, че аз знам,че вечерята трябва да е лека и постна?

Супата е водна и дори и наблъскана със сухар не става за вечеря.

# 83
  • Мнения: 200
Здравейте пак от мен!

Въпрос към майките, които дават супичката от ДК за вечеря .... и когато е с месце ли я давате вечер а основното когато е постно за обяд? В смисъл, че аз знам,че вечерята трябва да е лека и постна?

Супата е водна и дори и наблъскана със сухар не става за вечеря.

И аз мисля, че е непълноценна вечеря .... само супа ако е ... аз сега давам половината супа и цялото основно на обяд, а ако супата е с месо цялата супа и половината основно ... като навършим годинка обаче се чудя вечер какво да и давам да папка .......... тя сега си пие ам вси още само вечер ...

# 84
  • Мнения: 15 379
Моят син до 2 години вечеряше само мляко.
Вариант е да хапва с вас на масата, което е подходящо и пак да си пие млякото преди сън.

# 85
  • София
  • Мнения: 1 977
Явно децата и семействата са различни.
Моята макар да е пухкава и яшна за вечеря яде супата от кухнята с един сухар,често дори не я изяжда,защото не е гладна.Но да ние се и кърмим после за лека нощ.
Освен това аз в 17часа им давам плодове,може би и това оказва влияние и засища.Дори,когато не сме на кухня вечер и давам супичка,като ако е по-гъста дори не слагам сухар.Иначе аз съм давала и местно за вечеря,не съм забелязвала да има негативи върху стомаха и,да и става тежко или нещо от сорта,а и тя не ляга веднага след като вечеря.
А за готвенето щом това ви е по-удобно естествено,че ще си готвите,но наистина съм на мнение,че ако се прави с цел пестене на средства не е съвсем пестене да речем излиза еднакво,но всяко домакинство си знае.

Общи условия

Активация на акаунт