Предложение за темата полезно и разни други размисли

  • 3 686
  • 48
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 154
От къде се тръгна и до къде се стигна? Shocked  Shocked  Shocked
Идеята беше за обогатяване на темата Полезно, а се сега караници... Недейте така, милички!
Ясно е, че никой не е забранил на "новите" да пишат (то аз все още съм си новак)... Ама замислете се: не е ли по-лесно да кликнете на "търсене" и да въведете ключовите думички и да видите дали е обсъжадно това (ако случайно не ви се рови из старите теми или интернета ви не е добър).  Когато се зададе въпрос винаги се намира кой да отговори - дали с цяло обяснение или просто с един линк Wink  
Аз лично когато се регистрирах изчетох всичките теми. Или когато не е било обсъждано си отварям google и си търся, а ако след това нещо все пак не ми е ясно питам и се надявам някой по-разбиращ да ми помогне. Това е съвета ми към вас. Така вярвам ще е по-добре за всички и най-вече няма да се товари форума.
Пожелавам ви много усмивки и да спрем с лошите мисли!

# 31
  • Мнения: 1 497
Ами той клуба си имаше точното наименование : "Проблемно забременяване". След като го сменихме според мен атмосферата стана много по-свободна, а и така трябва да бъде след като се казва  "Искам да забременея". Аз реших проблема си по следния начин- чета и пиша предимно в клуба на дир-а. Този, го отварям много рядко, защото наистина нищо не мога да науча, нито да получа, като сериозна информация от него. Предлагам ви и вие така да направите, ако считате, че спадате в горепосочената категория. По този начин тук ще продължват по 10 пъти да питат за едни и същи неща и да се засягат на "старите". Или пък отворете още един клуб, който да е "проблемно" за да приюти хората, които имат по тежки проблеми и където ще говорим на един и същ език и няма да се дразним на :" Правим бебе от 1 месец и не става. Ще се побъркам!"


Поздрави на всички.

# 32
  • Мнения: 3 634
Е това беше идеята май в началото... Но понеже не бяхме много и решихме, че няма смисъл да се делим на две групи. Явно вече не е така... но така или иначе, аз не принадлежа към никоя от тези групи.

# 33
  • Мнения: 1 497
Според мен розовите очила и самонавивките не помагат на никого. Момичетата с проблемно забременяване трябва да имат отделен форум. Аз бях против "Искам да забременея", защото знаех, че това ще се получи и наистина стана така. Форума се превърна в празен говорилник и няма потребители със сериозни знания. За съжаление. Иначе сега виждам,ч е Нат е казала същото което и аз казах впоследствие.

# 34
  • Smolyan
  • Мнения: 1 400
Аз съм ЗА да има отделен форум - "Проблемно забременяване"! А това което Слънчева написа "От къде се почна до къде се стигна", ами темата се почна от доста раздразнение хора за съжаление. Вие мили момичета, които отдавна сте тук се дразните от нас, спомняте си с умиление за старото време, когато някакви момиченца, дето пробвали един път и не ставало не са ви се жалвали така! Ами това раздразнение никога няма да свърши ако няма отделен форум!!! От както преди една седмица имаше подобна тема за повтарящите се теми, аз не съм пуснала нито една и се надявам да не ми се наложи. Разбрах какво искате да кажете и съм съгласна с това, но никой от изказалите се тук "стари" момичета не може да ме убеди че не се дразни от нас! Все пак аз обичам всички тук, защото ни сплотява една хубава идея и няма никога да забравя как ме посрещнахе тук!

# 35
  • Мнения: 1 930
Аз съм от новите......и така се радвах, че всяка сутрин, започвайки работа, отварях и четях...чувствах ви като много близки приятели.......прочетох дискусията.....вече си мисля ,че няма смисъл да чета....чувстам, че явно не ми е мястото тук.Ситуацията е по-сурова и от ежедневието  ни......
Наистина се чуствах адски уютно.....

# 36
  • Мнения: 3 376
Цитат на: Vjara

И като съм на тая тема трябва да ви кажа Че съм дълбоко уЧудена (много меко казано) на идеите бъдещи майки да модерират този форум. НиЩо лиЧно към кандидатурите, просто жъпрос на принцип. Дали модераторката на форума 'майки бъдещи и настоящи' е без деца?! Как мислите?


Ее, хайде сега... ами я си представете, че Слънчева, Ренци или Таня79, нашите най-спрягани имена за модератори, забременеят, което уж толкова силно им желаем - тогава какво ще правим? На часа ще им отнемем "титлата" и ще ги пратим по живо по здраво да си ходят в съседния форум ли? За мен фактът, че дадено момиче е вече бременна, не я прави по-малко член на този форум, от колкото тези, които все още се опитват. За мен тези момичета все още са едни от нас, защото са изпитали нашата болка, просто вече са постигнали успеха, който и ние толкова желаем.

Както вече веднъж казах: на мен ми става много болно като видя как момиче, което до скоро е било "от нашата партия" и е било част от нашата общност, се е преместило в съседния форум и не се интересува от досегашните си дружки. Аз приемам факта, че бременни като Съни, МОФ или Красони, все още ни посещават, като едно доказателство, че са ни истински приятели, въпреки, че за тях кошмарът е свършил.

И тъй като всички, роптаещи срещу постингите на бременните, все пак отбелязаха, че нямат нищо против тях, може би може да се обобщи следното решение на проблема: бременните са добре дошли, стига да се съобразяват с крехкостта на чувствата на по-голямата част от потребителите, и внимават какво пращат. Така ОК ли е или пак нещо обърках или недоразбрах нечии чувства?

# 37
  • Мнения: 3 154
Цитат на: Grizabella
Ее, хайде сега... ами я си представете, че Слънчева, Ренци или Таня79, нашите най-спрягани имена за модератори, забременеят, което уж толкова силно им желаем - тогава какво ще правим? На часа ще им отнемем "титлата" и ще ги пратим по живо по здраво да си ходят в съседния форум ли? За мен фактът, че дадено момиче е вече бременна, не я прави по-малко член на този форум, от колкото тези, които все още се опитват. За мен тези момичета все още са едни от нас, защото са изпитали нашата болка, просто вече са постигнали успеха, който и ние толкова желаем.

Както вече веднъж казах: на мен ми става много болно като видя как момиче, което до скоро е било "от нашата партия" и е било част от нашата общност, се е преместило в съседния форум и не се интересува от досегашните си дружки. Аз приемам факта, че бременни като Съни, МОФ или Красони, все още ни посещават, като едно доказателство, че са ни истински приятели, въпреки, че за тях кошмарът е свършил.

И тъй като всички, роптаещи срещу постингите на бременните, все пак отбелязаха, че нямат нищо против тях, може би може да се обобщи следното решение на проблема: бременните са добре дошли, стига да се съобразяват с крехкостта на чувствата на по-голямата част от потребителите, и внимават какво пращат. Така ОК ли е или пак нещо обърках или недоразбрах нечии чувства?


  202uu   202uu   202uu


Теодора аз ще ти кажа защо не съм се регистрирала в Дир-а и защо не пиша там:
Цитат
дайте модераторите да закачат една тема "Правила" , вкоято да пише,че жена,която не е пробвала минимум 1 година безуспешно или пък няма доказан и документиран проблем със забременяването НЯМА право да пише в клуба!А,и да се назначи някой да проверява документите,току виж някой взел,че излъгал!

Нямам една година опити все още и нямам установен проблем (дано и да не ми установят!). След като прочетох това,  реших, че няма да ме приемат там и не исках да се нахвърлят отгоре ми. Това е. (моля те не го приемай като заяждане, защото не е такова Grinning )

# 38
  • Sofia
  • Мнения: 1 195
Както казва Мечо Пух момичета нека бъдем приятели ...
Темата полезно ще бъде от полза и на "старите" потребители, не знам за вас, но аз доста често забравям кое как беше и като ме интересува нещо ровя назад и препрочитам.
Новите пък ще спечелят много повече да прочетат старите дискусии за нещо, което ги интересува, защото ще намерят доста по-пълен отговор.
Не виждам защо да се делим и на групи, никой не е сигурен към коя точно от тези две групи принадлежи ... божа работа .. доказателства за това, колкото искаш ...
Пожелавам успех на всички и дайте да пълним темата за усмивките, не тази  Grinning

# 39
  • Мнения: 1 497
Съжалявам, че трябва да го кажа, но поради всички гореизброени причини клуба е много посредствен. Без да засягам никого. Прочетете темите, вижте как глупаво се раздуха тази, и в крайна сметка, кой е приоритета на този клуб. Какви да били модераторите!!! За дира- момичетата са напълно прави да се дразнят, защото той е изрично наименован "проблемно забременяване". Иначе това, че не четеш там, си е напълно твое право. Аз съм на принципа, че когато ям риба хвърлям костите. За мен не са толкова важни емоционалните захаросвания, а съществената информация, която получавам там. И на мен не ми харесваше в началото 9по други причини), но що се отнася до това, което търся, той надминава с пъти, нашия тук. Бъдете здрави!

# 40
  • Мнения: 506
Добро утро!
Момичета,не смятате ли че вече се прекали с разправиите.Ако има някакви промени,нека някой висшестояш-модератор или др. да каже нещо по въпроса и край.
Защо винаги когато има повече от 1 жена на 1 място ВИНАГИ се получават караници!?
Не е ли време да спрем по тази тема

# 41
  • Мнения: 4 068
Зузи,от известно време се чудя и не мога да се начудя,защо си толкова нападателна?Не мога да си го обясня!
Какво толкова ти накривихме с факта,че искаме да се изяснят нещата и да ви обърнем внимание на една тема,която иначе не четете,а в нея има неща,които ще ви бъдат адски полезни.
Колкото до това с отделните форуми и това,че сме се дразнили от вас.......пълни глупости.
Нима точно старите момичета в тоя форум не са ти отговаряли на въпросите и не са се опитвали да ти бъдат полезни и да ти дадат надежда?Не си криви душата моля те.
Винаги съм се опитвала да бъда полезна на кой с каквото мога.Убедена съм,че същото се отнася и за другите момичета.
Мъчно ми е,че забравяш това.Нали точно това казахте,че ние сме тук за да ви помагаме и да ви даваме надежда.Е,аз мисля че това и правим.
Интересно ми е ако се направи друг форум,за момичета дето нямат проблеми но пробват от няколко месеца и не става откъде ще черпите инфото което ви е нужно като няма да има "стари" да споделят опита си?
Аз нямам нищо против да пробвате щом искате.Но никога не забравяйте помощта която сте получили тук.
Ето заради такива изказвания като твоето старите момичета не пишат вече тук.Защото когато ви трябват за съвет ги търсите,а иначе въобще не помисляте за тях.
Искам да те помоля да спреш да нападаш и да се дразниш от хората,които са ти били полезни и са се опитали да ти помогнат.Грозно е!И на мен ми е адски убидно.
Ако с тези изказвания целиш ние да спрем да пишем тук и да ви оставим на спокойстие да си пишете едни и същи неща........мисля,че скоро ще го постигнеш.
Но пак казвам-адски грозно е.

# 42
  • Smolyan
  • Мнения: 1 400
Аз ли се оказах най - лошата тук? Това е защото си казах мнението и незнам дали си прочела всичко от постинга ми, но също така написах, че никога няма да забравя как сте ме посрещнали тук. Но искам да подчертая друго, ако поемането на вина от моя страна за целия този скандал тук ще оправи нещата и ще върне предишната атмосфера, няма проблем - ще бъда пасивен участник за да не дразня никого и да не ви гоня от тук! Всичко най - хубаво момичета!

# 43
  • Мнения: 3 154
О, хайде стига моля ви!
С тези караници толкова болно и мъчно ми става! Какво става с този форум? Аз освен караници друго не виждам! Ако продължава така... се замислям дали има смисъл и аз да пиша тук! Моля ви престанете вече! Чак ми се реве като гледам такава... злоба...
Пишете! Но пишете смислени неща! Такива които ще помогнат на другите!
Biju1 не ме питай какво ми стана тогава Sad  Аз за това и си бях махнала лентичката. И сега се замислям дали да я оставя. Толкова от мен. Лек ден на всички!

# 44
  • Мнения: 4 068
Зузи,не мога да разбера защо още от самото начало/от предишната такава тема/ ти си мислиш че всичко е написано заради теб единствено?
Явно лесно се обиждаш.В това няма нищо лошо.Разни хора,разни характери.
Но ти забравяш май как нападателно отговаряш на Ва,а се сърдиш когато ти го кажат в очите.Големи хора сме и това не е правилно.
Не се сърди.Никого не иска да изгоня оттук.Всички сте ми мили.
Но Бижу е права.Аз поша тук от около 10 месеца и досега никога не е имало караници и сръдни.Това място наистина не е същото.Ако ви казваме това то е защото искаме да опитаме да го направим пак прекрасното място което беше.Моля ви не спъвайте усилията на тези които са го създали.
Зузи никое друго момиче не реагира като теб.Назнам защо,но помисли дали пък не приемаш нещата твърде лично.
Знаеш ли когато аз започнах да пиша тук пишех само на латиница защото не можеш на кирилица.Е,скараха ми се.Ако го бах приела като теб трябваше да си грабна парцалите и повече да не вляза тк.Аз обаче разбрах какво искат да ми кажат момичетата.Помъчих се и се научих да пиша на кирилица,за да е удобно за всички да ме четат.Ето това според мен е правилния ход.Спомням си че тогава Морена първа ме поздрави за писането на кирилица.
Тук сме много хора и трябва да се опитваме да се съобразяваме едни с други за да ни е добре.Няма нищо лошо да погледнеш себе си и ако откриеш нещо което можеш да направиш,за да е уютно и на другите тук да го направеш.Такъв е живота по принцип.
Ако въпреки моите думи ти решиш,че всичко тук е изписано,за да те изгоним......жалко.Много грешиш,но то си е твоя работа.

Молбата ми към всички вас е да опитаме да помогнем на Таня да направи това място отново прекрасно и ценно за всички нас.

Общи условия

Активация на акаунт