Black Sails

  • 36 905
  • 310
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 2 600
И аз изгледах последните три серии преди 2 дни. То вярно, че Стивънсън пише, че Флинт е умрял от пиене в Бостън, ама точно тази интерпретация не ми хареса никак.    Confused   при толкова речи за революция, свобода, ценности, по-добро бъдеще, блабла, при условие, че сме гледали и чел толкова истории, където голямата любов  е отстъпвала в името на по-големи идеали, тук всичко  да умре заради едните плътски страсти и то от мъж към мъж. Преди си мислех, че хомосексуалните теми не ме дразнят, а тук просто ми бръкнаха в окото.
Ужасно разочароващо.
Даже не знам, защо започнаха недовършимата история с Мери Рийд, която тъкмо се качи на кораба.  И освен това не ми хареса, че не довършиха историята на губернатора, защото той е историческа личност, след събитията в сериала (затвора за дългове) отново става губернатор на Насау.
Да не би да си оставят вратичка за продължение след 10 г.?
 

# 301
  • Мнения: 36 198
Още не съм стигнала до последната серия, обаче аз друго си спомням от Острова на съкровищата (за последно я четох преди години, така че може и да греша) - Флинт се беше заселил в една странноприемница, за да се скрие. Един от старите му "приятели" го откри и му връчи Черният знак (пиратско проклятие/заплаха - означава, че екипажът е недоволен и го търси, за да го ликвидира), след което той получи удар. Тук не става ли нещо подобно??

# 302
  • Мнения: 4 871
Още не съм стигнала до последната серия, обаче аз друго си спомням от Острова на съкровищата (за последно я четох преди години, така че може и да греша) - Флинт се беше заселил в една странноприемница, за да се скрие. Един от старите му "приятели" го откри и му връчи Черният знак (пиратско проклятие/заплаха - означава, че екипажът е недоволен и го търси, за да го ликвидира), след което той получи удар. Тук не става ли нещо подобно??
Изобщо

# 303
  • Мнения: 2 600
Още не съм стигнала до последната серия, обаче аз друго си спомням от Острова на съкровищата (за последно я четох преди години, така че може и да греша) - Флинт се беше заселил в една странноприемница, за да се скрие. Един от старите му "приятели" го откри и му връчи Черният знак (пиратско проклятие/заплаха - означава, че екипажът е недоволен и го търси, за да го ликвидира), след което той получи удар. Тук не става ли нещо подобно??
Това не беше Флинт  Wink  , а Били Боунс. В книгата Флинт отдавна е починал.

# 304
  • Мнения: 36 198
Явно наистина съм я забравила... Laughing Трябва да взема да я препрочета - няма ли поне да направят сериал, че да имам по-добър повод? Wink

# 305
  • Мнения: 36 198
Най-после намерих време да го догледам.
Скрит текст:
На мен ми хареса финала и всъщност не съм на 100% сигурна дали това с Томас е истина или просто Силвър си измисли красива романтична история, за да умилостиви любимата си. Ако не бяха дали онзи тип в началото на епизода (който разпитваше за Томас), щях да помисля, че абсолютно всичко е измислица.
Според мен, в началото Флинт наистина се бореше да промени света, но след смъртта на Миранда, просто искаше да предизвика хаос и война, за да си го върне на империята.
Краят на епизода беше за разведряване на атмосферата (Джак изглежда привлича определен тип жени  Laughing ).

# 306
  • Мнения: 2
Една много интересна статия за сериала и за епохата, за която разказва, пуснахме днес в Shadowdance Simple Smile
http://www.shadowdance.info/magazine/articles/black-sails/

# 307
  • Мнения: 2 600
Една много интересна статия за сериала и за епохата, за която разказва, пуснахме днес в Shadowdance Simple Smile
http://www.shadowdance.info/magazine/articles/black-sails/
наратив
Ние, като човечество, сме дълбоко влюбени в пиратите
семпли сетинг и персонажи
едно комплексно и почти исторически достоверно Насау
разнородния сбирток от пирати
дългата си интродукция
обяснителен инфодъмп
нови локации като Англия
исторически акуратни кораба
изключително стилния оупънинг на сериала
на моменти губят консистентност
няколко от главните герои са куир
експерименти по фенсървис
без да оспойля най-важните сюжетни обрати


Българският роден ли Ви е?

# 308
  • Мнения: 2
Българският роден ли Ви е?
Статията не е писана от мен, а авторката от доста години живее в Канада. Но да, със сигурност се вижда влиянието на английския! Благодаря, че посочихте проблемните места, ще редактираме някои от тях!

# 309
  • Мнения: 36 198
Тези чуждици се ползват често в ревютата на сериали и филми, не ми правят впечатление. Статията е интересна Simple Smile Според мен пиратите и разбойниците имат романтичен ореол от по-рано - още при Робин Худ се забелязва такава тенденция. И е нормално - когато държавата е слаба и не може да закриля добре поданиците си, а отгоре на това ги облага с тежки данъци, грабителите започват да изглеждат симпатични само заради това, че подкопават властта.

# 310
  • София
  • Мнения: 27 026
Най-накрая изгледах последните два сезона. Общо взето след обесването на Чарлз Вейн (въпреки, че знаех, че щеше да бъде обесен, защото се интересувам от история) от онази мръсна руса гад ми се секна желанието и спрях, но не прекратих, просто го оставих за по-добри дни. Ами последния сезон не бе 'уау' но и бе достатъчно добре изпипан, за да има поне това шоу приличен финал. На мен лично ми хареса как завърши, а и това завършване бе малко в стил Нолан. Може и така да се е случило, а може и да е само една измислена романтична история с намигване, все пак Флинт е измислен герой и краят мисля бе подходящ. Това което успяха да направят за Насау бе максимума, нека сме реалисти... Макс ме дразнеше много, сега ще ме дразни и в сезон 5 на Светкавицата, но все пак си имаше принципи за разлика от русата мастия Елинор Гътри. Радвам се за Джон Силвър, любимец ми беше наред с Флинт и Вейн, Били си го получи и така.
Като цяло запомнящо се шоу, което след години бих гледал отново. Много силни първи два сезона, не особено добър трети, а също и четвърти, но пък с достоен финал, за разлика от много други шоута. Естествено ще има и недоволни, напълно разбираемо е.

Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт