Петокласници - 3

  • 45 064
  • 673
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 1 425
Ами и аз съм от тези които купуват предимно от интернет маратонки/той друго не носи/даже и тези дни чакаме нови да пристигнат. CrazyЗа дрехите не е особено капризен ,но към маратонките е много взискателен..... Whistling
Иначи ние сами си купувахме помагалата .....и излязоха около 50лв.Минаха входните нива по Английски,ЧП и БЕЛ......чакам сега оценките..... Thinking
Но голям проблем е носенето на толкова много неща в училище. Rolling EyesТъй като той нали е цял ден-учи/тренира/учи/тренира ......и носи една раница с учебници за училище,друг сак с маратонки, анцузи,екип....топка ShockedИ като ги нарами......изглежда като тези дето ходят със спалните чували на гърба си Whistling......просто е абсурдно това положение......Другата седмица ще имат родителска и ще го споделя този проблем,да видим как ще решим проблема..... Thinking

# 661
  • у дома
  • Мнения: 7 141
Аз откакто нося два чифта маратонки,купувани за детето,но него нещо не му бяха удобни-изведнъж крака му стана някак си широк,та спрях от интернет-добре че тогава беше на мое номер,та вече 1-2 години си ги нося...Сега носи 43 номер вече и изобщо не мога да експериментирам-последно взехме преди да замине на лагера някакви от Булдозер,колко ще изкарат ще видим,но тези,които са купувани април месец не му стават  Rolling Eyes Той не ги съсипва,просто много бързо му умаляват. Иначе блузи,панталони,дънки-основно от интернет,изобщо нямам нито нерви,нито време да ходя по магазини.Лошото е,че големия харесва дрехи в оранжево,не ме питайте как се намират за момче в тази гама  Crossing Arms
Купих допълнителните помагала-излязоха ми 35 лв -това при положение,че сборниците по математика си ги имам и една приятелка ми даде техните атласи оп история и география,за да не ги купувам...
Нашето училище също се е вкл в призива да се дарят парички вместо цветя,ще има съответно кутия за тази цел,но и аз мисля едно цвете с панделка не пречи да се занесе и да се пуснат и парички.Имаме много близки роднини в Мизия и положение там наистина е трагично.
Надявам се Бети да се явне до понеделник и да пусне нова тема с подходящо заглавие,а може да помоли модератор да заключи тази,за да не става объркване  Peace

Последна редакция: пт, 12 сеп 2014, 17:13 от svetlaem

# 662
  • София
  • Мнения: 5 562
Да дам и своя принос в изписването на тази тема!  Mr. Green

За маратонките / кецовете и всички останали спортни обувки - Деян си ги избира сам. Много е претенциозен и съм го оставила да решава. Брат му повече се доверява и до сега на моя вкус. Купуваме и от магазини, и онлайн, всякак.  Grinning

# 663
  • Варна
  • Мнения: 262
Berina, учебниците не стоят ли в шкафче в училище? Питам, защото съм възпитанична на вашето училище и едно време, вярно, че беше много отдавна, всички учебници и тетрадки си стояха в училище. Разнасяхме само саковете с тренировъчните екипи.

# 664
  • Бургас
  • Мнения: 4 065
голям проблем са при нас дрехите, първо рядко харесваме нещо, после нали сме доста височки, в детските отдели в момента едвам се намъкваме в дрехите за 13-14г. т.е. най-големите, май скоро ще трябва изцяло мъжки дрехи да купуваме, как ще става не знам, онлайн не смея да поръчвам, че едва ли ще хареса... .... в момента нямам сили за дрехи и обувки, през септември ще гледам тетрадките и помагалата да оправим, октомври като захладнее ще мислим облеклото, май дрескодът ще е бяла риза и тъмни дънки както миналата година

# 665
  • Мнения: 1 425
Berina, учебниците не стоят ли в шкафче в училище? Питам, защото съм възпитанична на вашето училище и едно време, вярно, че беше много отдавна, всички учебници и тетрадки си стояха в училище. Разнасяхме само саковете с тренировъчните екипи.
Нямат шкафчета.......,но място имало достатъчно каза детето....така че ще повдигна този въпрос на родителската Peace
А сега имам друг проблем.....тази вечер сме на сватба,а моя хубавец категорично отказва да облече панталон и риза.....обувки също нямал да обува..... ooooh!Направо в чудо се видях.Как ще отиде на сватбата по къси панталони....е те са такива от плат едноцветни/тъмно сини/ до коляното/не са шорти/.А горе си избрал една блузка с якичка.....също едноцветна/тъмно зелено/но има емблемата на найк .А долу с маратонки...... ooooh!какво да го правя просто не знам.... ooooh!

# 666
  • Мнения: 4 967
Пишете засега тук, а утре ще пусна новата темичка - точно навреме преди началото на новата година! Hug
Не съм имала проблем с обличането досега. Каквото дам, това облича. Единствено се тръшна миналата година да не облича униформа в дните, когато е задължителна, защото само той ходел с униформа. Проверих тази информация, оказа се прав  Shocked. Спрях да го карам. Явно само за начален курс е 100 процента задължителна. Не са им правили проблеми, а старата класна вдигаше голяма врява някой ако забрави в съответния ден. За понеделник обаче го предупредих, че ще си облече ризата от униформата и дънки. Един ден в годината ще се прежали.
Маратонки и аз поръчах от Англия, дано станат, че с малката нали не нацелих. Иначе и той носи моя номер в момента, 36. Почва да му става малък обаче, та наследих маратонките, дето му ги купихме пролетта. Laughing
Тази сутрин ми обясняваше, че много се радвал, че няма да ходи на таекуон-до, щял да има време да си решава всичките задачи - от учебника, уч. тетрадка и сборника (аз така му се заканих). Той просто си връзва гащите, в случай че съм размислила за тренировките и реша да го карам насила. Joy

# 667
  • София
  • Мнения: 2 249

А дали има школа по състезателна математика извън мат. гимназии? Ще ми се да се позанимава по-системно и целенасочено, едно че ще е първото нещо, в което ще трябва да вложи усилие и постоянство, и друго, че обективно ще се види бива ли я, или не. Едва ли математическите гимназии - ПЧМГ специално визирам - биха пуснали външни деца на школата си. Ели, вашата школа кой я води? Или се сменят?

Тинки,  Академия 21. век ще организират и в София тази година с Кортезов в сградата на ИМИ, и планираха да има и дистанционен достъп за деца от страната (това по повод, че сигурно ще ви е далече:)).

# 668
  • у дома
  • Мнения: 7 141
Предлагам Бети да вкл в началото на следващата тема
Кратки презентации на уроци от учебника по История на Просвета - http://www.sou-draginovo.org/predmeti/istoria-6/1-istoria-6.html
По ИТ - http://www1.znam.bg/zmonres/edu/IT_5_klas/lessons/home.html ,полезно е за преговор на най-важното от 5 клас..

# 669
  • София
  • Мнения: 4 025


Тинки,  Академия 21. век ще организират и в София тази година с Кортезов в сградата на ИМИ, и планираха да има и дистанционен достъп за деца от страната (това по повод, че сигурно ще ви е далече:)).

O, да, как не се сетих за тях. Сериозни са, препоръчвам ги, ще следя какво ще предлагат и за в бъдеще, заради малката ми щерка.

При нас са с униформа и чудене какво да се облече няма. Много улесняващо излиза. Дрехи за събота и неделя купувам основно през интернат, като от година  вече се допитвам винаги до нея да погледне какво съм сложила в кошницата и да види дали всичко й харесва, и чак тогава плащам. Обувките набавяме от Графа, там от всичките магазини все нещо се намира дето е кожено и й харесва, и става за училище.  Моята щерка е малко капризна иначе - не харесва пайети, капсички и повечето неща, дето слагат по дрехите и обувките на подрастващите, харесва или разни сладки неща , дето носи сестра й, или някакви изчистени, направо дюс, без шарки, или с малка хубава картинка.Абе всеки с капризите си  Laughing

Току що купих малка саксия за стаята, ще са в нова стая, и 3 розички за дребната. Продавачката се опитваше да ме убеди, че страшно мнгоо хора си купували огромни букети, нямало отлив, но не мисля, че е така. Нямам против бизнеса с цветя, но в последните години много ме дразни това, че цветята овяхват за ден-два, а преди стояха по седмица поне. Еднодневните неща се настаниха навсякъде - от техниката, до цветята и всичко останало.

# 670
  • Мнения: 1 159
На нас пък много ни хареса тази инициатива за даренията! Имам няколко приятелки учителки, които си оставят букетите в училище, биха се зарадвали на саксия с живо цвете примерно, но не е удобно за носене докато трае церемонията пред училище.
Помагалата си ги купуваме отделно, още средата на август ги има за всяка паралелка изнесени в сайта. 50 лева струваха.
Днес времето е прекрасно, излизаме след час да прекараме деня  навън, че от утре...

# 671
  • у дома
  • Мнения: 7 141
Гимназията на набора се е включила в инициативата за даряване на парички за пострадалите-пише го като призив на сайта им,училището на малкия-не  Crossing Arms Детето мрънка и не иска да е без цвете,та освен паричките взехме само едно цвете с панделка и така...
Аз не искам да свършва лятото-то не че имаше де,но си свърши и това е  Peace

# 672
  • Бургас
  • Мнения: 4 065
моичкият цял ден ме гледа намусено и вика, че се молел утре като отиде до училище и да се окаже, че е изчезнало....утре откриването е в 11 и се чудим дали пък няма да ги извикат в 13.30 за часове или не е възможно, мързи ме днес да слагам подвързии и етикети, другата седмица ден за ден според програмата ще ги гласим, цветя няма да носим, класният ни е мъж и още миналата година каза, че не иска цветя, не вярвам и учителките да са много във възторг от букетите, само ще се чудят къде да ги дянат и след 2 дни да ги изхвърлят...ако има кутия за дарения ще му дам 10 лева да сложи

# 673
  • Мнения: 4 967
Хайде - новата темичка - да я изпълним с хубави новини, отлични оценки и прекрасни спомени! - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=799934.new#new

Общи условия

Активация на акаунт