какво трябва да се носи в болницата за раждане?

  • 1 830
  • 19
  •   1
Отговори
моля за отговор - какво да приготвя за болницата за раждане- за мен и за бебето?

# 1
  • Мнения: 5 790
Може би трябва да напишеш в коя болница ще раждаш, защото всяка болница си има различни изисквания. И в сайта http://www.bg-mamma.com/site/content/view/75/70/ има списък с необходимите неща.

Леко раждане!

# 2
  • Мнения: 4 668
Има много теми за това , а си зависи и от болницата - накарай ги да ти дадат списък . Аз си спомням основно за тези неща :
за бебето :
- памперси и мокри кърпички
- ръкавички , защото бебоците  се драскат
- ако не си против залъгалките , също си вземи , на моят син много му хареса и изобщо не плачеше ( той стоеше при мен )
за теб :
- 2 нощници
- жилетка или  халат , чорапки - понякога ти е много студено след раждане
- дамски превръзки ( най добре нощни )
- хавлия за баня и 2-3 други хавлии
- няколко пакета мокри кърпички
- белъо , сутиени за кърмене , колан за прибиране на корема след раждане ( ако ще раждаш нормално ) и ако искаш да слагаш колан .
- тоалетни принадлежности и ластици за коса
- нещо за хапване ( солети , шоколад , бисквити ) , вода и сок - ако родиш през нощта може много да огладнееш , за това си вземи
- нещо за четене
- GSM и зарядно
- фотоапарат , ако искаш да снимаш бебо веднага
И все пак , ако забравиш нещо , ще ти бъде донесено веднага от щастливия татко ! Леко раждане и дано да съм била полезна !!!

 smile3525

# 3
  • Мнения: 5 393
Зависи в коя болница ще раждаш.Обикновено ти дават списък с необходимите неща.Успех. Hug

# 4
  • Мнения: 361
Аз раждах в Шейново
за бебето:памперси 24бр.,мокри кърпички малък пакет и ръкавички
за мамчето:лигнин и дамски превръзки ,жилетка ,чехли и джапанки,голяма и малка кърпа,тоалетни принадлежности, 2 чифта бикини , мин. вода и шоколад .
може да си вземеш и от тези, ох забравих как се казват,  Embarassedкогато ти тръгне кърмата да не се мокриш  

# 5
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Раждах в "Шейново"
Носих:
1 чифт джапанки
дамски превръзки от най-дебелите (не че ми потрябваха)
пакет лигнин (в последстсвие ми донесоха още 1 пакет, защото изкарах 9 дни в болницата)
GSM
зарядно
вилица, лъжица, нож, чаша порцеланова (в нея сипват супата на обед, а сутрин - чая); носих си и моя си чиния
тоалетна хартия и тоалетни принадлежности
гащи (а не бикини!)
чорапи
жилетка
монети за телевизор!!!!
пари, но около 10 лева

За бебчо нищо не носех, защото роднините ми ги донесоха, след като родих, нямаше смисъл да влача и памперси и мокри кърпи
В последствие ми потрябваха подложки за сутиен, че кърмата течеше много, сутиен

В Шейново ти дават нощница, затова не ти трябва твоя.
Най-важното е да си вземеш документите, лична карта, направление за раждане, обменна карта.
Винаги може да ти се донесе багаж, не се притеснявай Peace

За друго май не сещещам
Леко и безпроблемно раждане Simple Smile

# 6
  • София
  • Мнения: 2 967
За теб: нощници ( и пижами може), дамски превръзки, сапун, шампоан, четка и паста за зъби, GSM, зарядно, вилица, лъжица, нож, т. хартия, носни кърпи и ГОЛЕМИ ГАЩИ за след раждането, чаша чорапи и дрехи, защото може и да е студено, джапанки и пантофи (ако можеш после ги изхвърли и си купи нови, защото може да си донесеш у дома стафилококи и стрептококи; бактерии, които ги има във всеки един родилен дом).
За бебето: памперси, мокри кърпи и бебешки олио.
Леко раждане!!!

# 7
  • Мнения: 2 242
Това може да се вземе и първите дни след раждането, но е добре да се знае  Wink - шоколад ‘Комфорт’ (медицински, от аптеките). Ако е нормално раждане те чакат 2 дена и ако не се изходиш по голяма ти дават рициново. Много е гадно, ако можете си го спестете. Аз изядох половин шоколадче на другият ден след раждането и нямах никакви проблеми.

# 8
  • Мнения: 1 883
ПАРИ си вземи ,болниците така хубаво са се обзавелис магазинчета /все едно си на Илиенци / , че и да забравиш нещо няма да имаш проблем УСПЕХ и Леко раждане Peace Peace Peace Peace

# 9
  • Мнения: 1 110
Ако си секцио, непраменно заръ4аи да ти донесат след операцията много минерална вода и Solpadeine - само това ми разрешиха за болкоуспокоително.
(това е в Св.София).
Успех и безпроблемно раждане.

# 10
  • Мнения: 351
За 1АГ ("Св. София") аз съм и приготвила:
1 нощница (от ЖК казаха да си взема за всеки случай)
2 хавлии (малка и голяма),
джапанки (може да си вземеш и чехли, но джапанки ти трябват за да влизаш в банята с тях),
дамски превръзки, 3 пакета нощни. Сигурно няма да ти трябват толкова много, но аз от форума се наплаших и... да има Laughing
бабешки гащи и сутиен за кърмачки
тоалетни пинадлежности- всичко, което се сетиш
жилетка
чорапи, дебели
прибори за хранене и чаша (моята е пластмасова, че не се чупи)
помпа за кърма (може да не ти потрябва, а и те там имат)
подплънки за кърмачки
кърпички- мокри и сухи
книга, която едва ли ще мога да чета. Може би е по-добре да си вземеш списание
фотоапарат
телефон и (надявам се да не забравя) зарядно;
лична карта и документи за приемане в болницата
1 пакет памперси за новородено и мокри кърпички и май това е всичко.
За изписването дрехите ще ни ги донесе таткото. И да забравиш нещо не е фатално винаги могат да ти го донесат или да си купиш. Все пак не си в затвор Laughing.

Последна редакция: пн, 20 фев 2006, 20:17 от mimi.m

# 11
  • 2 етажа над тавана
  • Мнения: 1 844
Много полезна тема, благодаря ви, хубаво е мамчетата, на които ни предстои да раждаме, да сме ориентирани. Grinning

# 12
  • София
  • Мнения: 43 833
за св. софия нощници не ти трябват - и без това няма да ти дадат да си слоиш твоя, а техни дават нови всеки ден, ако се омърляш нещо може да помолиш и  по др. време.и не ми дадоха да сложа ръкавички на беб въпреки че мн се драскаше. приготви си и помпата, може да не я взимаш първоначално но да е под ръка на таткото да я донесе при нужда...

# 13
  • 2 етажа над тавана
  • Мнения: 1 844
bubu_to, мерси за уточнението - аз точно в св.софия ще раждам, така че ми беше полезна информацията Hug

# 14
  • Мнения: 1 110
buble, aз също в Св.София ( бивша Тина Киркова) раждах и нямах никакви проблеми да си слагам мои нощници. Понеже си слагах горещи кърпи на гърдите нощниците се мокреха и си ги сменях с моите. Никои от персонала не възразяваше. Даже ме питаха дали искам тяхна или предпочитам моите си.
 А за помпата е добра идея, аз забравих и карах таткото да ходи да купува на бегом newsm78 .
A също не се искаше и стотинки за телевизора, без пари си работеше.

Успешно раждане Hug

Общи условия

Активация на акаунт