Шуслерови соли за увеличаване на лактацията

  • 29 000
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 727
Здравейте!
Скоро разбрах за комбинация от няколко шуслерови соли за увеличаване на лактацията. Моля, ако някой ги е пробвал да сподели дали имат ефект, а също и как се приемат.
При мен нещата с кърмата винаги са "на кантар" - не ми остава много след кърмене и все не съм сигурна достатъчно ли му е на бебо. А и той суче само от едната гърда, другата я ползва само за залъгалка, в резултат на което тя спря да се пълни с мляко.

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 4 477
Педиатърката ни е шуслеров консултант или нещо подобно, но досега не е споменавала. Не съм чела също така никъде, а повярвай доста време изкарах в търсене на начини за увеличаване на лактацията. При мен така или иначе нищо не подейства. Според мен сминдухът има най-голямо въздейтвие, намери капсули, на опаковката пише фенугрийк. Въздействат по някакъв начин непряко за образуването на пролактин. Опитай се да стимулираш другата гърда с цедене, ако има повече мляко в нея, детето може и да я поиска.

# 2
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 755
 Здравейте, мога да споделя моя опит .Аз пих комбинация от 2,5,8 и 11  по 5 таблетки от всяка в рамките на деня, пих ги заради косопада след раждането ,но ми казаха ,че помага и за лактацията.Забелязах ,че действително се беше увеличила ,защото до 5 месец се цедях и виждах по колко кърма има.Приемах ги около 2 месеца, защото  косопада ми спря.
Има схема специално за увеличаване на кърмата може би в твоя случай е по удачна.

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 4 477
Дай сега повече подробности  Mr. Green Колко ти се увеличи и каква е схемата. Аз също се цедя и докарвам по 800 мл на денонощие, но през два часа през деня трябва, за да поддържам количеството. Нощем спрях, детето суче малко коло 3 ч. и повече сутрин към 6-7 ч. Предполагам, че ако не му давам , ще събирам малко повече.

# 4
  • Мнения: 727
Педиатърката ни е шуслеров консултант или нещо подобно, но досега не е споменавала. Не съм чела също така никъде, а повярвай доста време изкарах в търсене на начини за увеличаване на лактацията. При мен така или иначе нищо не подейства. Според мен сминдухът има най-голямо въздейтвие, намери капсули, на опаковката пише фенугрийк. Въздействат по някакъв начин непряко за образуването на пролактин. Опитай се да стимулираш другата гърда с цедене, ако има повече мляко в нея, детето може и да я поиска.
Видях го като реклама в една списание - комбинация от соли N 2,3,4 и 8 специално за увеличаване на кърмата. Но е друго някой, който ги е пил, от първа ръка да сподели мнение дали има ефект. Фенугрика го пих, но освен че цялата кожа започна да ми мирише на шарена сол, друго сигурно действие не съм забелязала  Grinning. Помпата я ползвам непрекъснато и за двете гърди, но явно не може да стимулира лактацията така, както бебо.

# 5
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 755
Около 120гр в повече беше, но аз нямах проблем с количеството и гледах да не се цедя докрай Laughing Тази схема ми я каза консултант по шуслерови соли.-2,5,8 и 11.Но както писах тя е и за косопад.Но личният ми опит показва ,че най-много помага стимулирането, дори и да няма нищо .А също и храната- овесени ядки ,орехи ,жито, мляко.

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 4 477
От сминдуха пък на мен дланите и ноктите ми станаха жълти:)
Храната на мен не ми погама. Моето количество е достатъчно за бебето, но ми се иска още да има, за да има накъде да намалява по-нататък. Но аз цедя до дупка, че и отгоре. Колко хапчета все пак се пият и по колко пъти?

# 7
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 755
 По 5 таблетки от всяка сол в рамките на деня, аз ги пих сутрин и вечер по 2 наобяд 1.Понякога забравях обедното и го пих вечер.Приемат се като всички хомеопатичнни около 30мин преди или след хранене, ако може най-добре да се изчака и час преди и след приема да не се яде или пие нищо( може вода).Аз ги смучех всички наведнъж, но казват ,че може и да се направи разтворче с малко вода и така да се пият.
Нощото кърмене е най-добро за лактацията, ако бебчето суче е най-добре, аз в началото ставах през 2-3 часа да се цедя ,много е изтощително ,но действа.Сега вече суче и ми е много по леко, спим в едно легло ,така не се разсънвам въобще.
За чайчетата мисля , че въобще няма ефект, аз пих и на HIPP и от българсия лактогонен нямаше разлика.

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 4 477
Благодаря ти!
Последен въпрос- след колко време видя ефект?
ЩЕ се отчета по-нататък как е при мен.

# 9
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 755
 Mоже би след около седмица и нещо.Ще се радвам, ако има положителен ефект и при теб.Но това с цеденето вечер наистина е най- бързит вариант(поне при мен, беше така).У newsm10спех

# 10
  • Мнения: 727
niditop, а колко време ги пи? Четох, че се приемат през целия период на кърмене.

# 11
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 755
Аз ги пих 2 месеца,  след като  спря да ми капе косата ги спрях  .А от 5 месец малкия взе да суче от гърдата и аз спрях да се цедя.От първите месеци се бях" запасила " с кърма ,но мисля че няма  да и дойде времето.Така ,че ако имаш достатъчно за бебчето не се притеснявай, няма как да  спре изведнъж.А ако все пак имаш проблем с количеството, мисля че наистина ефекта на хомеопатичните препарати за кърма  е докато се пият(не съм сигурна).

# 12
  • Sofia
  • Мнения: 4 477
Сега, ако вземеш да кажеш, как така на пет месеца е започнал тепърва да суче, цена няма да имаш!

# 13
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 755
 Ако някой първия месец ми беше казал, че ще суче, в никакъв случай нямаше да му повярвам.В началото се мъчех с едни протектори-голям зор,а от гърда беше абсурд, дърпаше се и ревеше.След 1-вия месец качи 700гр и педиатъра каза ,че явно не суче достатъчно и трябва да се цедя.И така карахме, но от време на време го пробвах да засуче.....и стана околко 2-3 месец, но искаше само вечер, като започваше да се унася, през деня- на шише.На 5-тия месец му изникна първото зъбче много болезнено и от тогава започна, като същевременно, взе да не иска шише ,явно го дразнеше нещо и така за около 2 сед, категорично отказа да се храни от шише и започна да суче.Сега е залепен за мен .Иска се много търпение. Simple Smile

# 14
  • Мнения: 37
Здравейте! В чудо съм се видяла как да увелича кърмата! Всички чайове съм побвала, храната не помага, многото вода също. Пия сминдух от 3 месеца, в началото имаше ефект, но сега май повече за успокоение го взимам. Пия и ricinus comunis CH 5 и чай на HIPP  в момента, сменям ги. Синът ми е вече на 7 месеца, но оснавната ни храна е кърма, не приема хранене с шише, нямам представа какво количетво кърма яде на едно хранене, но при изцеждане с помпа за 30 мин изцеждам едва-едва 40 мл. Спокойна съм само защото наддава, но тези хранения, както при новородено, са изтощителни вече 8ми месец... Поне 10 за денонощие, 3 от които нощем и продължителни и въпреки това няма промяна!
МОЛЯ СПОДЕЛЕТЕ ПОМОГНА ЛИ КОМБИНАЦИЯТА ОТ ШУСЛЕРОВИ СОЛИ, КАКВА БЕШЕ ТЯ ИЛИ АКО СТЕ ОТКРИЛИ НЕЩО ДРУГО, КОЕТО Е УВЕЛИЧИЛО ЛАКТАЦИЯТА - МОЛЯ ПИШЕТЕ!
Благодаря предварително!

Общи условия

Активация на акаунт