ГЕНЕТИЧНИ И ИМУНОЛОГИЧНИ ПРОБЛЕМИ - тема 7

  • 65 680
  • 733
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 821
На мен ми вливаха 2 пъти имуновенин по 40 ампули! Цената на една ампула е от 14 до 16 лв. зависи  къде и за колко точно ще  я намериш
За вливането също е много различно - аз първия път платих 80 лв за вливането, а втория - 30 лв.
На мен ми ги вливаха по препоръка на доц. Конова след положителен тест, но заради висок ТАТ

# 721
  • Мнения: 2 140
Благодаря ти, доколкото разбирам, Октагам е най-скъп. Той при какви случай се поставя?

А знаеш ли кога се прави контролата преди  ин-витро? Преди блокиращата инжекция или може и след нея?

# 722
  • София
  • Мнения: 10 698
Момичета, колко струват горе-долу вливките, тъй като имах завишени НКТ клетки при предната имунология и ми казаха, че може би ще ми се аложат вливки ако се повтори този резултат? Вярно ли е, че излизат около 5000 лв.


Вливки какво ? Имуновенин ли? Много зависи от броя на вливанията, ама чак 5000 лв - не Simple Smile
Ако е октагам или киовиг и 5 бона може да не стигнат. А интралипид е много евтин, това всъщност е все едно човек се е наял с много мазна риба. Октагам, Киовиг, Имуновенин- целта им е една, но имуновенинът не е така добре пречистен като другите, има кофти странични реакции, затова е и по- евтин.

Последна редакция: пн, 03 ное 2014, 00:13 от magnet_for_happiness

# 723
  • Мнения: 2 140
Утре ще ги питам по телефона какво вливат за НКТ клетки. Защото все пак не са НК клетки, има разлика.

# 724
  • Мнения: 2 092
Момичета, има ли желание някое от бременните момичета да пусне новата тема или да я пусна аз?  Hug

# 725
  • Мнения: 745
Момичета, има ли желание някое от бременните момичета да пусне новата тема или да я пусна аз?  Hug

 
   Пускай,  mama irina    bouquet Flutter

# 726
  • гр. София
  • Мнения: 2 253
Утре ще ги питам по телефона какво вливат за НКТ клетки. Защото все пак не са НК клетки, има разлика.

За НКТ клетки на мен ми вливаха 10 мг Октагам 970лв + 30лв за вливката общо 1 000 лв преди опита, но беше неуспешен и повече вливки не съм правила след теста. Преди опит пак ще изследвам какво е положението.

# 727
  • София
  • Мнения: 23 165
aз някога също имах завишени нкт клетки.
имунолозите твърдяха, че трябва да има причина за тях, не били високи от нищо.
по тоя повод пусках какви ли не изследвания, листериози, токсоплазмози и още 5-6 други, забравила съм ги вече.
за всяка болест за минали, настоящи и незнам си какви инфекции, отидоха пари като за две вливания, всичко излезе отрицателно.
имуноложката каза че е невъзможно, не било зле да ги повторя.
накрая и на вливане с имуновенин се подложих, за всеки случай, уж да направим всичко както трябва. резултата беше неуспешен опит.
после изобщо отказах да се занимавам с имунология, дали са се понижили или повишили клетките не знам.

# 728
  • Мнения: 2 047
Аз освен положителен крос мач имах е положителни НКТ клетки ! Вливах 7 гр .Октагам за крос мача , НКТ клетките са паднали много малко според мен от 12 % на 9 % (границата е 10%) .НК клетките обаче също са ми са смъкнали и вече са почти на долна граница 8%- резултата една настинка направо  ме размаза преди седмица .10 дена бях труп , ако забременея сега как ще избутам зимните месеци не знам !!! #Cussing out

# 729
  • Мнения: 2 140
magnet_for_hapiness, аз оставам с впечатление, че Октагамът и Киовогът са по-скъпи от Имуновенина. Интересно е това, което казваш, че са на една цена и тъжно в същото време. Sad
muna_v, обясниха ли ти ако тестът е положителен колко още грама октагам и колко пъти биха ти вляли? Все пак е добре да знае човек предварително, ако ще му потрябват около 2-5000 лв. Моля те и да ми кажеш колко процента са ти били завишени.
бамбарадамбара, и аз пусках токсоплазмоза, листериоза, цитомегаловирус, рубеола (положителна за минала инфекция) - всичко друго е отрицателно. На мен ми казаха, че може да е от една възплаена кост в устата - е сега извадих зъба и там всичко е ок. Имам малка ендометриозна кистичка, можело и от нея да е. Туй може, онуй може, нищо сигурно не казват.
red_violet,  този октагам само за крос-мача ли ти го изписаха? или и за двата проблема реално? 

Последна редакция: пн, 03 ное 2014, 16:33 от SAB-f

# 730
  • Живее на Луната
  • Мнения: 3 468
SAB-f, ти в коя клиника си че те карат да вливаш при едва 2 % завишени клетки? Аз също имах толкова и имуноложките в Надежда ми дадоха да пия само Огестан, което е витамини. След време като изследвах бяха паднали с 1% но никой повече не им обърна внимание и не ме е карал да ги изследвам пак. На моменти си мисля че само взимат парите на хората с тези имунологии.

# 731
  • Мнения: 2 140
Много интересно. Ами аз съм в същата клиника - Надежда, но имунолозите ми казаха, че ще се наложат вливки, ако се повтори този резултат. Нямам други отклонения. Интересно е на базата на какво на мен искат да ми правят вливки при същия резултат, а при теб - не. А при теб това преди ин-витро опит ли ти се е случило? На мен също ми изписаха доста витамини, но сега ще правя контрола и ме предупредиха, че ако пак са завишени - ще има вливки.

# 732
  • Мнения: 2 047
Имуновин е бг  препарат  и доста по-евтин от Октагам (Киовиг в Надежда не вливат), но първия дава доста странични реакции .
Аз лично само заради 2 % повишени НКТ клетки не бих вливала, дори да ме карат ,правя го заради положителния крос мач ( който се надявам да е причина да давата ми последователни аборта , но дали е така Господ знае )
За мен тази имунология е направо невероятен бизнес , кой каквото ще да ми говори .Само за контрола дадох 400 лв , имам предписани още вливания ,а дори на съм бременна ! #Cussing out

# 733
  • Мнения: 2 092
Заповядайте в новата тема:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=807663.msg29384246#msg29384246

SAB-f няма как да знаеш предварително колко вливки ще се наложи /и дали /да направите. Когато има резултат извън нормата се пускат контроли и според стойностите се преценява.

Общи условия

Активация на акаунт