"Селски" номера и пинизи

  • 5 105 399
  • 49 908
  •   1
Отговори
# 5 430
  • Мнения: 7 006


Писането с правописни грешки не е селско - безгрешници няма, иначе речниците на БАН нямаше да са пълни с грешки.
Селско е да отричаш или да скачаш на бой, когато някой ти направи забележка, че си сгрешил някъде, вместо да се поправиш.
Права си Peace Laughing
Макар, че грешките при правопис са някакво масово явление напоследък или не само напоследък, а чисто и просто на мен ми остава твърде много време за форума Joy
И ти правиш грешка в това изречение,  намери си я, щом имаш много свободно време.  Peace
Няма безгрешни хора. Много потребители критикуват на поразия този и онзи, че бил неграмотен, а самите те допускат грешки в постовете си. И както на някой му е смешно, че съфорумката казала бонбонА, а не бонбон, на мен пък ми е смешно,.че същият този иронизиращ не знае как се пише проста дума като "рождени" дни.


Може би това визираше svetlina*  Peace

# 5 431
  • София
  • Мнения: 10 825
Опитваш се да бъдеш саркастична, но изглеждаш смешна, мое мнение. За кой ли път се убеждавам, че тук е пълно с жени, които вкъщи не могат да се правят на интересни, вероятно защото никой не ги отразява и....хайдееее, комплексите във форума Joy
Да, ти ме разкри. Аз всъщност съм дълбоко нещастна дебела и мустаката лелка. Мъжът ми не ми обръща грам внимание, освен когато ме побийва и няма кой една бонбона да ме почерпи  Mr. Green
Сега можеш да бъдеш спокойна.

# 5 432
  • Мнения: 554
Опитваш се да бъдеш саркастична, но изглеждаш смешна, мое мнение. За кой ли път се убеждавам, че тук е пълно с жени, които вкъщи не могат да се правят на интересни, вероятно защото никой не ги отразява и....хайдееее, комплексите във форума Joy
Да, ти ме разкри. Аз всъщност съм дълбоко нещастна дебела и мустаката лелка. Мъжът ми не ми обръща грам внимание, освен когато ме побийва и няма кой една бонбона да ме почерпи  Mr. Green
Сега можеш да бъдеш спокойна.

И това по време на рожденНия ден ли Joy Има една стара приказка, която аз много харесвам. "Преди да критикуваш другите, първо погледни себе си"

Благодаря на svetlina*, че обърна внимание на правописа ти, та да препрочета постовете ти в темата.

Между другото, аз понеже съм шопкиня от софийско, та у наше село много думи сменят женски с мъжки род и обратното. А твоето оправдание какво е?

# 5 433
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Макар че не се разделя със запетая.

# 5 434
  • София
  • Мнения: 10 825
И това по време на рожденНия ден ли Joy Има една стара приказка, която аз много харесвам. "Преди да критикуваш другите, първо погледни себе си"

Благодаря на svetlina*, че обърна внимание на правописа ти, та да препрочета постовете ти в темата.

Между другото, аз понеже съм шопкиня от софийско, та у наше село много думи сменят женски с мъжки род и обратното. А твоето оправдание какво е?
Готино е, че някой друг трябва да ти обърне внимание на грешките ми.
Оправданието е като задника, всеки го има.  Wink Аз ще си взема бележка, но не от теб.

Макар че не се разделя със запетая.
+ 1. Запетайката се пише преди "макар-то"

# 5 435
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
....
Макар че не се разделя със запетая.
+ 1. Запетайката се пише преди "макар-то"
Да, но в случая с него започва изречението.

# 5 436
  • Мнения: 6 669
Ох, пак ли?Марис сто пъти подчерта, че я е подразнил факта, че отиват с подаръка да им го насят, а срещат неуважение.Какво значи, че другото семейство били заети-толкова са заети, че после може да седят по пейките. TiredИ никой не е умрял за един бонбон или кафе. Аз няма да постъпя така, но за някой явно си е в реда на нещата.

# 5 437
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Абсолютно за мен е в реда на нещата.
А неуважението се оказа липса на почерпка.
Аз не искам такова уважение, но щом за теб това е равно на уважение - ОК.
Толкова е грозно отстрани...

# 5 438
  • Мнения: 19 483
Абсолютно за мен е в реда на нещата.
А неуважението се оказа липса на почерпка.
Аз не искам такова уважение, но щом за теб това е равно на уважение - ОК.
Толкова е грозно отстрани...
Тоест за тебе е нормално да пиеш кафе, да дойдат едни хора и да ти подарят подарък на детето, ти да го вземеш и да не ги поканиш поне да ти седнат на масата, пък след това да седнеш до тях на пейката? За мен това е пълна липса на възпитание. И ако някой мой познат се отнесе по такъв начин веднъж, това ще му бъде последният контакт с моята личност. Да, много е грозно отстрани, още по-грозно е, че половината съфорумци смятат това за напълно в реда на нещата. Все пак в едни такива отношения трябва да има някаква взаимност, не само едната страна да дава и да се чувства длъжна, пък другата само да изисква, нали?

# 5 439
  • Мнения: 22 430
Лиляна, явно ти бъркаш уважението като такова в същността си, с това че се очаква уважението да се демонстрира с черпене.

Кафето мога да си го платя и не съм опряла точно до тях да ме черпят с каквото и да било. Да не се сетиш обаче дори да предложиш - "Ей, заповядайте, седнете да се видим", ето това е неуважителното.
Но можеха 3пъти да питат в същото време, ние къде отиваме, какво ще правим...и те после да дойдат при нас.
Ами чудесно, дойдоха...седнаха на пейката...и се държаха като пълни мушмороци.
Няма какво да я бистря повече тази тема. Изводи си направих достатъчно, както и мъжа ми след последните случки с тях.

# 5 440
  • Добрич
  • Мнения: 1 145
Добре де, а не е ли селско да изтипосваш подробно отношенията си с такива близки в един общо взето голям форум, където има вероятност някой някого да разпознае, а де не можеш да прекратиш отношенията си с тези люде, или поне да ги поставиш на мястото им, защото искаш да изглеждаш дружелюбна, възпитана и добра? За мен е даже лицемерие. Извинявай, Марис, не искам да те засегна, но това е моето мнение.

# 5 441
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Аз вече отговорих каква би била моята реакция в такава ситуация. Ако на мен ми се обадят да подаряват подарък на детето ми и аз съм заета със среща с други хора, ще отклоня и няма да допусна да ми се натрапват, когато съм заета, пък било то и за да дадат подарък. И ако все пак ме намерят, тогава не знам вече как ще реагирам, но съм склонна и да не приема подаръка, защото това би било върха на нахалството, да ми се изтърсят с подарък и аз да трябва от немай къде да ги каня да ги черпя.

Добре де, а не е ли селско да изтипосваш подробно отношенията си с такива близки в един общо взето голям форум, ...
Абсолютна селяндурщина е това. Нарича близките си мушмороци, развява ги навсякъде, а ние тук не знаем дори дали е било в действителност точно така.

# 5 442
  • Мнения: 6 669
Абсолютно за мен е в реда на нещата.
А неуважението се оказа липса на почерпка.Аз не искам такова уважение, но щом за теб това е равно на уважение - ОК.
Толкова е грозно отстрани...

Неуважението се оказва липса на внимание и благодарност.Но някои се държат все едно света им е длъжен за нещо.

# 5 443
  • в рока
  • Мнения: 1 119
 Охх, пак ли тези рождени дни Tired

Не мога да си представя , че ще поканя децата без родители. Все има някой по- палав, някой сърдит, някой искащ да си тръгва. Мерси Stop

И други не мога да си обясня- как ги намирате тези селяндури, пък и продължавате да поддържате отношения с тях ooooh!

# 5 444
  • Добрич
  • Мнения: 1 145


И други не мога да си обясня- как ги намирате тези селяндури, пък и продължавате да поддържате отношения с тях ooooh!
и да ги обсъждате във форума....
Ей това и аз не мога да го проумея. Ако те дразнят, засягат, пречат и т.н. просто им казваш причината и ако няма промяна прекратяваш отношения. Ако продължаваш да общуваш с тях и после ги коментираш наляво и дясно, това как се нарича?

Общи условия

Активация на акаунт