"Селски" номера и пинизи

  • 5 105 160
  • 49 908
  •   3
Отговори
# 10 470
  • София
  • Мнения: 16 015
Вие пък, за една торбичка боклук се ядосвате.
Миналото лято съседката си сложих нова дограма. Старата я изнесоха точно до входната ми врата. дървенията беше проядена от дървояди, мазна и миришеше. Учтиво ги помолих до вечерта да изчезне.
Съседката има двама сина, големи, здрави. Но нищо не направиха. На другия ден излязоха и тримата. Аз намерих 2ма цигани, ровещи по кофите и ги извиках на етажа. Дадох им 10 лв да позиционират дървените боклуци изправени пред вратата им. Мангалите много старателно си свършиха работата.
Вечерта семейството се прибра и няма как да си влезе. Щат - не щат момчетата се хванаха и бързо изнесоха всичко с асансьора. От тогава ми се сърдят, защо ли?

# 10 471
  • Мнения: 2 600
Аз що си мисля, че преди няколко години по вестниците имаше история от Русе с някакъв военен, застрелял съседките си, понеже години наред се карали и накрая не му издържали нервите. А се карали, защото двете тъпанарки години на ред си държали боклука на етажната площадка и никакви скандали не ги отучили   Laughing

# 10 472
  • Мнения: 5 994
Аз заради съседката ми точно спрях да си изкарвам боклука пред вратата и редовно го забравям като е вътре.Малкия ми син беше на 6 -7 месеца съпруга ми замина в командировка и трябваше да водя големия на градина , количката идваше прекалено широка за да влезе в асансьора и се налагаше да се свива дръжката и така всяка сутрин 5 минути преди тръгване строявах количката на площадката , обличах момчетата и излизахме, но нея сутрин и боклука строих до количката, в бързането натоварваме се в асансьора слизаме на партера и се сещам за боклука че е останал горе , отново същото упражнение с всичките маневри, и горе откривам че боклука ми го няма , вечерта съседката ми се сме ,ами аз да те улесня го взех, е такова улеснение ... повече не го изнесох.

# 10 473
  • Мнения: 1 788
Не ми пречи торбата с боклук на съседите.
Оставят я за малко, час, два и после я няма.
Никога не е миришело, никога не е било натрапено.
Пред тяхната врата, затворена торбичка, която нито капе, нито мирише, какво може да ми пречи?!
В това забързано ежедневие защо да не се улеснят по този елементарен начин?!
Аз не изнасям торба, не ми се е налагало да го правя по този начин.
Но така е, в тея кооперации, блокове и кутийки, дето все още се живее, а като гледам и масово продължават да се строят, това е положението.

# 10 474
  • Мнения: 3 181

Офис на Еконт, не им работи системата, 10 човека опашка, служителката обработва ръчно пратките. Каза ни да дръпнем решетката, защото не може да обслужи всички до 13.00, който излиза да дърпа решетката. Естествено всички излизаха и никой не я дърпаше, оставаше отворено, дърпах я два пъти след всеки, веднъж не го направих, и подскачашите и надничащите зад решетката 4 броя клиенти веднага влязоха мълчаливо и си започнаха да чакат.
Аз нали съм си устата, ги попитах какво според тях значи спуснатата решетка, и защо са се вмъкнали? В живота си има писани и неписани правила, и щом е пусната решетката значи е затворено. Десет минути обяснения със служителката, защо не работи системата, ще ги обслужили, няма ли.......само аз съм се обаждала, другите мълчали, ами то за това сме на това положение в държавата всички си мълчат, и нарушават правилата, когато мине, мине......

# 10 475
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Теб да не са те назначили на щат, че ти ще се разпореждаш с правилата някъде?
Затова сме на това положение, защото всеки се меси, където не му е работа.
Като не им работи системата, ще поработят малко извънредно и ще компенсират с това неудобството създадено на клиентите.
aniram*, ако ти си собственик на куриерската фирма, щеше ли да си радостна от факта, че някой желае да изгони клиентите ти?

# 10 476
  • Мнения: 2 192
Ако официалното работно време е до 13 часа, а отида в 12.45 часа, очаквам да бъда обслужена.
Това, че системата им не работи, е техен проблем; редно е да го решат така, че да не ощетяват клиентите си. Това със сваляне на решетки, слагане на столове и т.н. знаци, които се очаква по подразбиране да се знае какво означават, ми е странно.

# 10 477
  • Варна
  • Мнения: 4 221
И в 12:58 да отидеш, пък трябва да те обслужат. Вратата трябва да се затвори в 13 ч., а не да предвидят, че тези хора ще се обслужват дотогава. Още повече при проблем със системата, за който клиентите нямат никаква вина.

Вбесявам се на едно заведение до работата ми, където в 9 часа служителите започват да метат, да подреждат масите отвън и преди 9:30 - 9:45 е невъзможно да поръчаш дори кафе, защото "машината не е загряла". На въпросът ми "Кога започвате работа?" отговорът е "В 9 ч.". Като попитах защо в 9:15 не мога да си поръчам кафе, ми бе отговорено, че те в 9 започват да оправят. На вратата работното време е от 9 ч. За мен това значи, че в 9:00 трябва да мога да поръчам и да получа кафе. Аз ли не съм наред? newsm78

# 10 478
  • Мнения: 628
Ако ти си служителката в офиса, дали ще стоиш след работно време и без да ти се заплати? Съмнявам се. Анирам е направила това, което трябва всеки да направи. Само че всеки си прави, каквото си иска!

# 10 479
  • Варна
  • Мнения: 4 221
А когато разчиташ, че даден офис работи до 13 часа, отиваш десет минути по-рано и се оказва, че е затворено, дали ще ти е приятно? Съмнявам се.

# 10 480
  • Мнения: 3 031
Ако ти си служителката в офиса, дали ще стоиш след работно време и без да ти се заплати? Съмнявам се.
Аз ще стоя, да. Щом се налага.

Хората са излязли в обедната си почивка сигурно да си свършат работа, пък някаква госпожа ще им дърпа решетката.

# 10 481
  • Мнения: 22 425
Служителите от офисите на Еконт така или иначе остават след работното време с клиенти.
Сигурно поне още 1час са в офиса да оправят документи, пратки и т.н.

# 10 482
  • Мнения: 5 433

Вбесявам се на едно заведение до работата ми, където в 9 часа служителите започват да метат, да подреждат масите отвън и преди 9:30 - 9:45 е невъзможно да поръчаш дори кафе, защото "машината не е загряла". На въпросът ми "Кога започвате работа?" отговорът е "В 9 ч.". Като попитах защо в 9:15 не мога да си поръчам кафе, ми бе отговорено, че те в 9 започват да оправят. На вратата работното време е от 9 ч. За мен това значи, че в 9:00 трябва да мога да поръчам и да получа кафе. Аз ли не съм наред? newsm78

Не си ти. Собственикът на заведението не е наред. Трябва персоналът да идва в 8, щом заведението трябва да работи с клиенти от 9. Но, предполагам, на тях им е казано, че започват работа в 9 и си тръгват в 17. И аз не бих отишла на работа 1 час по-рано, без да ми се заплаща за това, само за да е удобно на клиентите. Който има заведение, да ги мисли тези неща.

# 10 483
  • Мнения: 5 433
Ако ти си служителката в офиса, дали ще стоиш след работно време и без да ти се заплати? Съмнявам се.
Аз ще стоя, да. Щом се налага.

Хората са излязли в обедната си почивка сигурно да си свършат работа, пък някаква госпожа ще им дърпа решетката.

Служителите в Еконт може би също искат да си свършат някаква работа в обедната почивка, пък някакви хора влизат през затворената решетка... ooooh! Нещата са двустранни.

# 10 484
  • Мнения: 2 192
Ако съм служителка в офиса, ще си информирам шефа за проблема, за да създаде организация.
Ами не, няма да ми е приятно да остана, но законът предвижда при извънредни ситуации удължаване на работното време. Ако не ми плати извънредните часове, ще си търся или правата, или работа, или ще си налягам парцалите на същата работа, но това ще мое решение. И не е като да не съм давала извънредни часове, та да не знам какво е, но важното е клиентите да са доволни. Щото, ако откажат да ми приемат пратка, в която има важни документи и се окаже, че 8 човека не могат да заминат на работа в чужбина, защото няма да си получат документите и ще им изгорят междувременно и купените билети, въобще няма да ме интересува какво се е случило със системата им (това последното ми се случи с друг куриер, само че проблемът в системата им бил "объркване на адреса" и не успяха да се организират цял ден да ми намерят пратката в кой офис е).

Общи условия

Активация на акаунт